Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.538
Поени од реакции
43.004
Како бе нема? :pos: Во Интер речиси да нема играч што е без титула, Хакан нема лигашка титула едино и Димарко (не сум сигурен за овој дали 2021 беше во состав или на позајмица, ме мрзи да проверувам), другите горе доле сите имаат освоено титула, башка и имаат играно финале ЛШ, финале ЛЕ, Павар да не го спомнувам има све освоено и на клупско и на репрезентативно ниво.
Не правам муабет за титула, туку освојување титули сезона после сезона.. Павар секако го сакав во Јунајтед летово, и Тен Хаг сакаше да го земе, ама не му одобрија доволно средства ради ФФП.

Ама муабетот ми е дека ако Јунајтед сака брз напредоk, му требаат играчи кои ќе дојдат и веднаш ќе го подигнат нивото на тимот. Ако сака да гради тим пополека, треба да се фокусираат на млади играчи со потенцијал. Тука би влегле на пример Барела и Бастони, но со Ди Марко, Михтаријан, Турам, Дамфриз, Чалханоглу, Де Фрај и слични фудбалери не би добиле апсолутно ништо. Ниту би го дигнале самите нивото на тимот на кое сакаме, ниту пак би ти биле некоја инвестиција за во иднина.

Едит: Барела бил 27 години за некој ден. Мислев дека е помлад, ама сметам дека може да ни биде од корист. Иако сите забораваме дека Јунајтед го има и Маунт, кој знаеме дека знае да игра фудбал кога е фит.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Еве не мора Михтаријан со Бруно да го споредам туку Барела ќе го споредам кој е 232423423 пати подобар играч од зублето.
Ете дочитај го постот кој подоцна го додадов со формацијата и одговори ми. Бастони и Бруно не играат никако на иста позиција.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.422
Поени од реакции
109.185
Онана

Дало Варан Мартинез Шо

Касемиро Маино

Гарначо Бруно Рашфорд

Хојлунд
Сомер
Дармијан/Дамфриз Павар Бастони Шо
Касемиро Хакан
Гарначо Барела Рашфорд
Лаутаро
Автоматски споено мислење:

Ама муабетот ми е дека ако Јунајтед сака брз напредоk, му требаат играчи кои ќе дојдат и веднаш ќе го подигнат нивото на тимот. Ако сака да гради тим пополека, треба да се фокусираат на млади играчи со потенцијал. Тука би влегле на пример Барела и Бастони, но со Ди Марко, Михтаријан, Турам, Дамфриз, Чалханоглу, Де Фрај и слични фудбалери не би добиле апсолутно ништо.
Објасни зошто? Зашто сите што ги наброја се играчи што освојуваат титули 2-3 години со ред, играат во завршница на ЛШ и се горе доле носители на играта во репрезентациите каде што играат. Објасни зошто Турам не би го подобрил овој Јунајтед? Зошто е земен на фри трансфер а не платен 93039 милиони евра? Зошто Хакан да не го подигне нивото на Јунајтед? Ериксен е подобар од него? Бруно? Кој? Многу бе некако ги гледате од високо вашите играчи а како што кажав претходно глава не може да кренете од такви прецененковци и умрени играчи кои не би фатиле место ни во QPR а не пак во Јунајтед.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
25.941
Сомер
Дармијан/Дамфриз Павар Бастони Шо
Касемиро Хакан
Гарначо Барела Рашфорд
Лаутаро
Јас би го играл Барела на 8, наместо Хакан, и Бруно на 10. Со ДиМарко наместо Шо лево. Ама тоа веќе се лични преференци.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.868
Поени од реакции
63.653
Kaкви сакаш добри играчи стави во тим, ако нема кој тоа да го поврзе во една целина, џабе е се. Џабе правите хипотетички споредби. Миктаријан и Дармијан не знаеа кај тераат во Јунајтед, во Интер газат.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Интер буквално зема 4 играчи што не знаеја каде тераат во Јунајтед и освои Серија А со нив.

На Јунајтед моментално му треба искусни фудбалери, кои знаат како се освојуваат титули секоја сезона. Во Интер нема баш такви и тоа е факт. :)
Znaci inter zema drva i realno si ja stopli dusickata si lapna titulce.

Pa normalno deka nema sto da zemes od Inter ete sampionski im go zemavme Onanananananananananananaan i sega bukvalno igrame fudbal so 11 na teren :D
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Сомер
Дармијан/Дамфриз Павар Бастони Шо
Касемиро Хакан
Гарначо Барела Рашфорд
Лаутаро
Дармијан пред Дало? :D Дармијан келнерот? Биди сериозен, те молам. Дамфриз и Дало се тука негде, Дамфриз е физилки посилен, Дало знае повеќе да игра, не прави некоја голема разлика. На гледам како е Павар пред Варан никако. Маринез и Бастони се многу различни типови на дефанзивци, по она што лани го одигра Мартинез, да е здрав не го менувам за ниту еден дефанзивец на светот. Барела би можел евентуално да игра наместо Маино затоа што овој е уште детиште, а Барела не е 10 да игра наместо Бруно. За Лаутаро ти кажав, јас сметам дека Хојлунд ќе биде чудовиште од играч, во моментов само за Халанд би го заменил.

Се во се, само тројца играчи од Интер гледам кој некако би играле во оваа формација на Јунајтед. Сомер, затоа што нема голман кој не би бранел пред Онана со формата од оваа година, Бастони наместо Варан евентуално, не наместо Мартинез, и Барела наместо Маино.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.538
Поени од реакции
43.004
Објасни зошто? Зашто сите што ги наброја се играчи што освојуваат титули 2-3 години со ред, играат во завршница на ЛШ и се горе доле носители на играта во репрезентациите каде што играат. Објасни зошто Турам не би го подобрил овој Јунајтед? Зошто е земен на фри трансфер а не платен 93039 милиони евра? Зошто Хакан да не го подигне нивото на Јунајтед? Ериксен е подобар од него? Бруно? Кој? Многу бе некако ги гледате од високо вашите играчи а како што кажав претходно глава не може да кренете од такви прецененковци и умрени играчи кои не би фатиле место ни во QPR а не пак во Јунајтед.
Многу е едноставно - дали мислиш дека со Турам, Де Фрај и Чалханоглу во тмот, Јунајтед ќе се бори за ПЛ?

Јас не викам да не го продаваат Бруно па да кажеш дека го преценувам. Баш сметам дека треба да се продаде летово. Ама ако го замениме со Чалханоглу, уште 10 години нема да кренеме ништо.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Сомер
Дармијан/Дамфриз Павар Бастони Шо
Касемиро Хакан
Гарначо Барела Рашфорд
Лаутаро
Spremas tim za Havana letnoto da go osvajate ili?


@ManUtdChampions druze prvo i osnovno na junajted mu falat igraci. ne prodolzuvas recenica posle ova i da stavas iminja, ja kawa i Rikilfc moze i doktorot u arsenal dres da go zememe sto realno ne ne vikaa na kajgana fudbal zasto sme mizerni bi igrale pred bilo koj a daberive sto se u junajted a ne pa nekoj igrac pa makar bil i od 3ta makedonska liga

Pred utakmica cel tim necini, za vreme na utakmica da moze 25 izmeni da napravite bi gi napravile, posle utakmica do 74832909034 koleno na trenerot i igracite im redite, ama dojde li nekoj da rece deka junajted ima slabi igraci WWIII startuvate duri i mislam bi ja pobedile istata ama samo ako gi imate igracite na vasa strana.
Dopir so realnosta u minus otiden

I sea ke dojdat Varan igracot (uste u real bese penzioniran od povredi), kasemiro sto e bukvalno kako zastava101 ne dribla ne e atraktiven znae da bide i grub malku ama pali vozi e, e do koga ne znaeme. Bruno sto treba fudbalsiot svet da se prilagodel na nego zasto on stil ne menjal MAAAAARSH

Onoj Fordot doma ne mu dala zenickata 8 godini u depresija, Rasho sto bi rekol Stekot "POVRAKAJ RASHO" si znae on sto mislam so toa.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.422
Поени од реакции
109.185
Дармијан пред Дало? :D Дармијан келнерот? Биди сериозен, те молам. Дамфриз и Дало се тука негде, Дамфриз е физилки посилен, Дало знае повеќе да игра, не прави некоја голема разлика. На гледам како е Павар пред Варан никако. Маринез и Бастони се многу различни типови на дефанзивци, по она што лани го одигра Мартинез, да е здрав не го менувам за ниту еден дефанзивец на светот. Барела би можел евентуално да игра наместо Маино затоа што овој е уште детиште, а Барела не е 10 да игра наместо Бруно. За Лаутаро ти кажав, јас сметам дека Хојлунд ќе биде чудовиште од играч, во моментов само за Халанд би го заменил.

Се во се, само тројца играчи од Интер гледам кој некако би играле во оваа формација на Јунајтед. Сомер, затоа што нема голман кој не би бранел пред Онана со формата од оваа година, Бастони наместо Варан евентуално, не наместо Мартинез, и Барела наместо Маино.
Да. Дармијан е подобар играч и од Дало и од Дамфрис, а тоа што не успеа во Јунајтед не го прави слаб играч. Класа не е, не е ни некој за кого би рекол WOWOWOWOOWOW види го човеков гази, ама врши премногу работа и е тимски играч. Не знам, можеби сега да дојде пак во Јунајтед пак ќе потоне како жетон, ама тоа не го прави слаб играч. Павар генерално гледано е подобар играч од Варан, покрива 2 позиции во одбрана, и бек и штопер, и башка ако моментално споредуваме апла е пред мртвиот и повреденко Варан. Не знам што се чудиш али ајде. Не викам јас дека Мартинез е слаб играч, ама не може за него да кажеш дека е некоја класа играч и дека не би го менувал за ништо кога се уште се нема докажано како што треба. Иначе иста позиција играат со Бастони, лев штопер. Барела све може да игра у средина, лудница од играч е братот, тоа што моментално игра десно во средина не значи дека не знае да игра офанзивно позади напаѓачи. Хојлунд пред Лаутаро ок, ова го кажа и жив остана.

Во секој случај мразам вакви муабети да правам, верувам и дека некои од играчите на Интер да дојдат сега во овој умрен и хаотичен Јунајтед ќе бидат дно, ама муабетот дека освен Лаутаро никого не би земал во Јунајтед е малце трагичен и смешен. Овде додека се играат утакмиците на Јунајтед да дојде да ве чита човек ќе умре од смеење, ја бркате цела екипа со се управа, навивачи, градинари и слично, ама вака кога ќе ви го плесне некој у фаца стартува тој некој дефанзивен муд и нема попуштање. Се кладам сеа да ти дојде некој што е за Сити и да ти рече ај спореди ги играчите ти пак од 11 играчи 8 од Јунајтед ќе кажеш за у прв тим. Небитно, терајте вака чим ви е добро, ја културно ви го понудив Дамфриз за 50м, ако нејќете друг ќе плати. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.242
Поени од реакции
57.086
Маринез и Бастони се многу различни типови на дефанзивци, по она што лани го одигра Мартинез, да е здрав не го менувам за ниту еден дефанзивец на светот.
Освен што едниот е 2 метри повисок од другиот, во што друго се различни типови на дефанзивци?
До душа знам што ќе ми одговориш, па да не трошиме џабе простор на форумов, само ќе ти кажам дека Бастони технички, у фаза од напад и игра со нога е можеби најбоље штопер моментално у свет. Висок, снажен, буквално нема ниедна замерка, комплетен модерен штопер каков што секоја екипа би сакала.
Едина замерка, односно прашалник е што не играл у одбрана со 4 и у таква формација ќе треба да се види неговото поставување и читање на игра.

Е сеа, по ова што го пишуваш дека според ланската негова сезона не би го мењал за ниеден дефанзивец на свет, претпоставувам тоа е врвно играње фудбал, да те известам само дека Бастони тоа го игра 4-5 години веќе.

Друг муабет, Миктаријан наводно избрканиот од Англија на едната страна, а на другата страна светското чудо од Спортинг Лисабон, капитенот Бруно, пред 2 години најдобриот играч у свет според овој фан клуб, кубуреше низ Удинезе и Сампдорија пред да отиде у португалско првенство да си ја спаси кариерата. Истиот тој што го продавате секое коло.

А и многу глупи муабети праиш, ќе ги напалиш сеа ќе мислат дека сте кујзне колку јаки ќе се бламирате надвор од фан клубов народ ќе ви се смее, ти ќе изедеш бан ќе те снема од нетот, ќе останат овие што гинат 130 години тука. :D
И трансфер плановите што ги праиш, летоска 1 играч ви фалеше, сеа читам 7-8 бараш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.538
Поени од реакции
43.004
Spremas tim za Havana letnoto da go osvajate ili?


@ManUtdChampions druze prvo i osnovno na junajted mu falat igraci. ne prodolzuvas recenica posle ova i da stavas iminja, ja kawa i Rikilfc moze i doktorot u arsenal dres da go zememe sto realno ne ne vikaa na kajgana fudbal zasto sme mizerni bi igrale pred bilo koj a daberive sto se u junajted a ne pa nekoj igrac pa makar bil i od 3ta makedonska liga

Pred utakmica cel tim necini, za vreme na utakmica da moze 25 izmeni da napravite bi gi napravile, posle utakmica do 74832909034 koleno na trenerot i igracite im redite, ama dojde li nekoj da rece deka junajted ima slabi igraci WWIII startuvate duri i mislam bi ja pobedile istata ama samo ako gi imate igracite na vasa strana.
Dopir so realnosta u minus otiden

I sea ke dojdat Varan igracot (uste u real bese penzioniran od povredi), kasemiro sto e bukvalno kako zastava101 ne dribla ne e atraktiven znae da bide i grub malku ama pali vozi e, e do koga ne znaeme. Bruno sto treba fudbalsiot svet da se prilagodel na nego zasto on stil ne menjal MAAAAARSH

Onoj Fordot doma ne mu dala zenickata 8 godini u depresija, Rasho sto bi rekol Stekot "POVRAKAJ RASHO" si znae on sto mislam so toa.
Се сложувам дека ни треба играчи, ама не дека било кого.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
До душа знам што ќе ми одговориш, па да не трошиме џабе простор на форумов, само ќе ти кажам дека Friziderot технички, у фаза од напад и игра со нога е можеби најбоље штопер моментално у свет. Висок, снажен, буквално нема ниедна замерка, комплетен модерен штопер каков што секоја екипа би сакала.
Друже сигурен си дека не навијиш за јунајтед и спремаш мега понуда на Лечестер за најдобриот дефанзивец у свет. Реално овој и Кристијано би го викал Captain Fridge

Мани ме бе тролам интер ни у финале лига шампиони го немам гледано а не па у сериа А
И трансфер плановите што ги праиш, летоска 1 играч ви фалеше, сеа читам 7-8 бараш.
Тие 7-8 што викаш сега фалеле жарат и палат на летните турнеи затоа тогаш не се за менување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom