Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Антони почна да ме нервира. Многу промет, малку ќар е со него работата. Мора да биде поконкретен, не само да скока околу топката. И дај нека се прибери Санчо и нека се врати, играчиште е кога е во форма.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.913
Поени од реакции
10.542
Прво две години јадеше лајна дека Рашфорд треба да се продаде, и откако ти се посра на главата, сега демек мајтап правеше со мене. Цупала можеш со сестра ти да си правиш.
Не знам дали он конкретно зборел ама повеќе пишувавме дека го фати куроболие и сега ти сакаш да кажеш дека она он што го правеше беше ок?
А бе кога ке фатиш да браниш некои играчи се понашаш како да си ги правел, да не набројувам сеа долга е листата
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Антони почна да ме нервира. Многу промет, малку ќар е со него работата. Мора да биде поконкретен, не само да скока околу топката. И дај нека се прибери Санчо и нека се врати, играчиште е кога е во форма.
Антони после летачкиот старт, па повредата некако ми е паднат овие утакмици после СП. Денес и Ериксен имаше ретко лоша утакмица, невидлив беше. Добар потег што го замени со Фред кој внесе енергичност и од тој момент како да се промени играта, доста топки пресекоа со Каземиро.

Инаку на овие утакмици како оваа денешната доаѓа до израз колку ни фали тој класичен шпиц.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Антони почна да ме нервира. Многу промет, малку ќар е со него работата. Мора да биде поконкретен, не само да скока околу топката. И дај нека се прибери Санчо и нека се врати, играчиште е кога е во форма.
Meне ми делува на многу flicks and tricks, and no end product. 8 гола и 4 асистенции во Ајакс? Се надевам дека Тен Хаг ке го преточи потенцијалот во квалитет.
Постов пишан пред да се официјализира трансферот. Треба работа со него, фали оној завршен момент и да почне да иде еден на еден со бековите. Не може да чека да му даде Рашфорд топка и да излезе еден на еден со голманот. Мора самиот да почне да креира шанси и голови.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Среќна Нова Година другари! Да имате здравје пред се, па потоа се останато! А за клубов наш посакувам нови сопственици, и полека да ја напуштаме летаргијата. Можеби 2023, после 10 год од заминувањето на Фергусон, конечно ќе биде и почеток на нова ера.
Утре мораме да стартуваме во новава со победа и да се одржиме во топ 4. Ќе биде пеколно до крај, но имам доверба во Тен Хаг дека ќе најде начин да ги мотивира и одржи играчите на високо ниво. Топ4 и едно купче би било успех за сезонава мислам.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Среќна Нова година до сите тука! Ви посакувам се најдобро во истата.

Посакувам клубов во 2023-та конечно да добие сопственци какви што треба и да го поддржат процесот кој го започна Тен Хаг. Иако почетокот на сезоната под него ни беше хаотичен и добар дел почнавме да стравуваме како ќе продожи сезоната по ланскиот дебакл, мислам дека го има тоа што му треба да биде еден менаџер на Јунајтед за долги години. Треба да му се даде време и поддршка. Се надевам дека ќе ја завршиме сезоната во Топ 4 и иако ни се падна Барса во ЛЕ мислам дека имаме шанса ако ни се фит главните играчи.
А ако има можност овој преоден рок, мора да се засилиме во форот особено со напаѓач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom