Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
тоа од Рашфорд според судииве беше рака, а тоа од Вулверхемптон после ударот на Антони не беше...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
тоа од Рашфорд според судииве беше рака, а тоа од Вулверхемптон после ударот на Антони не беше...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Не е исто толкувањето на правилата кога се работи за играч од одбрана и од напад. Јебига.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Не знам дали негирате од хејт према Ставро или нешто друго, ама факт е дека Рашфорд е моментално најдобар играч во тимот и дека е повторно во топ форма. Тоа го реков уште пред неколку месеци дека се враќа во препознатливата форма.
Заедно со Де Геа ја извадија утакмицата денес.
Одбраната исто солидна, никако не ме изненадуваат добрите партии на Шо како стопер, уште пред две години кога го играше Оле во тројката назад како ЛЦБ беше одличен.
Евидентен беше падот на Волвс во втора половина од второ полувреме, не знаеа каде се, да бевме поприбрани ќе беше убедлива победата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Да, не е Рашфорд.

Тркало.
Не!
Автоматски споено мислење:

Не знам дали негирате од хејт према Ставро или нешто друго, ама факт е дека Рашфорд е моментално најдобар играч во тимот и дека е повторно во топ форма. Тоа го реков уште пред неколку месеци дека се враќа во препознатливата форма.
Заедно со Де Геа ја извадија утакмицата денес.
Одбраната исто солидна, никако не ме изненадуваат добрите партии на Шо како стопер, уште пред две години кога го играше Оле во тројката назад како ЛЦБ беше одличен.
Евидентен беше падот на Волвс во втора половина од второ полувреме, не знаеа каде се, да бевме поприбрани ќе беше убедлива победата.
Остсви не да си играме цупала со старецот шо се мешаш. :D
Автоматски споено мислење:


Да сепак ќе сум на страна на менаџерот колку сака нека е во форма играчот никој несмее да е незаменлив.
Тоа што немаме други опции во нападот е кривица на управата
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Многу, многу, многу лош меч денес. Победа на мускули буквално, ама очекувани се вакви утакмици во овој период од сезоната.
Уште подобро е што победуваме и кога не е играта така добра. Ама очекувано беше против Волвс дека не можеш да играш кој знае каква утакмица, веќе навикнавме. И многу слатки се овие победи со нив од 0-1 на крајот, уште повеќе ќеф прави, пак нека скока оној копукот што урлаше на секое покрај линија, мисли Ла Лига му е ова па фаул ќе добиваат на секој контакт.
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Остсви не да си играме цупала со старецот шо се мешаш. :D
Прво две години јадеше лајна дека Рашфорд треба да се продаде, и откако ти се посра на главата, сега демек мајтап правеше со мене. Цупала можеш со сестра ти да си правиш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Уште подобро е што победуваме и кога не е играта така добра. Ама очекувано беше против Волвс дека не можеш да играш кој знае каква утакмица, веќе навикнавме. И многу слатки се овие победи со нив од 0-1 на крајот, уште повеќе ќеф прави, пак нека скока оној копукот што урлаше на секое покрај линија, мисли Ла Лига му е ова па фаул ќе добиваат на секој контакт.
Слатки се, освен кога си ги играл 2 и Т2 :D
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Не!
Автоматски споено мислење:


Остсви не да си играме цупала со старецот шо се мешаш. :D
Автоматски споено мислење:


Да сепак ќе сум на страна на менаџерот колку сака нека е во форма играчот никој несмее да е незаменлив.
Тоа што немаме други опции во нападот е кривица на управата
И јас го поддржувам потегот на Тен Хаг, не е лошо секое скршнување од правилата да се казнува, чисто превентивно. А исто така ми направи ќеф и реакцијата на Рашфорд кога влезе, одговори со гол.
Автоматски споено мислење:

Слатки се, освен кога си ги играл 2 и Т2 :D
Твоја вина. Традиционално ги играме вака утакмиците со Волвс, не можеш да очекуваш ништо поразлично. :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Прво две години јадеше лајна дека Рашфорд треба да се продаде, и откако ти се посра на главата, сега демек мајтап правеше со мене. Цупала можеш со сестра ти да си правиш.
Ајде мила најди ги тие мислења. :D
Рашфорд го критикувам од како почна да си џогира на терен и да игра незинтересирано тоа беше лани.
Кога сите ги напаѓавте Рашфорд и Марсијал јас ги бранев за твоја информација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom