Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 јули 2022
Мислења
225
Поени од реакции
497
јас друго не разбирам... како можеш да си дозволиш да изгубиш 2 и пол месеци бркајќи ЕДЕН играч шо воопшто не сака да игра за тебе!?! а притоа ти ги собираат од пред нос и план Б и план Ц ако воопшто си ги имал..

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Кој играчи мислиш дека беа план Б и план Ц за позицијата на Де Јонг и кој ги купи?
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
И така сезоната е уште не почната, отидена у курац, освен ако не е некој топ играч, нека го пушти Гарнер да игра и Зидан на таа позиција, него да фрлаат пари на некој просек, повеќе ке биде ценет, отколку да собира уште просеци и така ги имаме превише
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
Кој играчи мислиш дека беа план Б и план Ц за позицијата на Де Јонг и кој ги купи?
па тоа и зборам, акооо воопшто имале План Б или План Ц... секој нормален и сериозно организиран тим би имал...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
Јуве ни го шитка Рабио нас, а го собира Паредес од ПСЖ..

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.537


Случајно налетав на овие две видеа, морав вака да ги постирам бидејќи не го прифаќа овој формат у медија.

Замисли обичен фан, со снимка од телевизија, анализирал и ги посочил сите овие недостатоци и грешки што ги прават, тогаш прашањето е што прават сите тие вработени таму, членови на стручен штаб, тренери и помошници со сите снимки што ги добиваат од утакмиците од разни агли снимени од милијарда камери? Што анализираат и што гледаат? Фред е три години во клубов, и толку не се нашол еден да седне и да му каже каде греши? Да проба да го поправи тоа?

Гледајќи ги овие видеа, јас заклучувам дека играчиве се елементарно фудбалски неписмени. Не знаат каде да трчаат и како да бранат. Види го Мартинез, една утакмица има изиграно и само со овој потег на видеово докажува дека е поспремен во тимов од играчи што се тука со години. Ама таму во Ајакс некој седнал со него му покажал прво на екран каде греши и после му рекол, ај чичо дојди сеа со мене на теренов да ти покажам како треба да браниш. И дечкото научил дека при одбрана на голман, подобро е да го исфрлиш напаѓачот од рамнотежа за да не може одбиената топка да ја закуца у гол. И тоа он го знае и тоа го практикува.

А на Фред што да му кажеш? На Мектоминеј како да му објасниш дека треба топката да ја подаде на соиграч, а не да ја изгуби на средина на теренот.

Елементарно неписмени играчи, цела одбрана (без Мартинез) кои играат заедно со години не знаат да се постават, не знаат како да се одбранат.

Буквално треба 90% од тимов да се отпушти, да им се раскинат договорите, и да се пратат да играат у просечни екипи или во Чемпионшип затоа што овие се таа класа на играчи. ПРОСЕК !
Мартинез и мора така да игра да ги вади од ромнотежа за да надополни што не може да се надскокува
Јас те разбирам, но еве во случајот со Френки, како ќе го убедиш да дојде во Јунјатед пред Челзи? Единствен аргумент што го имаш е дека Манчестер е поголемо име од Челзи, друго ништо немаш. Пари двата клуба ќе му дадат подедакво, а се друго е на страна на Челзи. Лондон пред Манчестер за живеење, плус ЛШ во која Јунајтед оваа сезона нема да игра, а многу веројатно ни следната. Де Јонг е сега во најубавоте фудбалски години, зошто би промашил две сезони во ЛШ?

Заебана е работата, неуспесите во последните десет години направија од Манчестер екипа која не е пожелна дестинација за елитни фудбалери, плус отежнувачките фактори кои Јунајтед секогаш ги имал дури и кога беше мега успешен. Мене ми е страв дека ако се продолжи без успеси наскоро и финансиите ќе секнат, па не ќе може Јунајтед ни со пари да привлече некого.
Па добро преговараш месец дена гледаш дека не бива му даваш рок да одговори и си бараш чаре не му даваш да се подјебава и го праиш ко прајм Роналдо да е
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
Санчо е перфектна опција за лево крило. Ако најдат десно што на Тен Хаг му фаќа око за првотимец и со парите може да купат уште еден играч за во ротација, треба да го пуштат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.665
Поени од реакции
7.244
Санчо е перфектна опција за лево крило. Ако најдат десно што на Тен Хаг му фаќа око за првотимец и со парите може да купат уште еден играч за во ротација, треба да го пуштат.
Ентони :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.699
Поени од реакции
6.621
Продавај го Рашфорд, уште еден глуп црнец помалце :D . Земај го Гакпо и Ентони. Средината нека дува, ќе играме секоја утакмица гг4+ :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom