Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 февруари 2011
Мислења
319
Поени од реакции
347
Ајде ако сакаш објасни како се Муртог и Арнолд виновни за Де Јонг? Што направија погрешно? Им дадоа пари на Барса колку што побараа. На Де Јонг му понудија огромна плата, за која што не вреди, и се сложија и тие заостанатите плати да му ги дадат.

Што требаше да направат повеќе, да го киднапираат?
У кратки црти:
затоа што Јунајтед остави премногу време и простор за друга екипа да се вмеша на крај.
и

Станува збор за Манчестер Јунајтед и ти ги оставаш агентот, играчот или кој и да било друг да си игра курташак со тебе цели лето. Кој аматеризам!
Немам проблем со сумите, нека му дадат 200 милиони, ама мора да се држи некое достоинство кое го носи клубот, не преговара со Вест Хем, Евертон или Астон Вила. Му поставуваш рок да даде јасен одговор до тој датум, ако не кој го еби.
Кој сака играч нека е, не еден мочко ко Де Јонг.

Како за почеток, треба некој кој ќе врати некои критериуми и вредности во функционирањето на клубот, па потоа другите работи.
иии

Ај ќе ти објаснам зоште се виновни..

Тен Хаг ѓи сакаше Нуњес, Тимбер, Де Јонг, Ериксен и Дамфрис.. Ај кажими кој е донесен од овие освен Ериксен на факинг FREE и плус им требаа две недели да потпише откако се обзнани дека постигнаа договор..За Де Јонг, кога веќе сакаш да потпишеш фудбалер што знаеш дека ќе има проблеми при договарање со Барса при договарања со играчот и си на 50 - 50 и да немаш алтернативна замена треба да си простак глуп неспособен недоносен итн..за на крајот се да се сведе на Рабио па добро бе мајкаму стара како бе негледат што му фали на клубот?

Ако веќе потпишуваат некој играч за помалку пари еве им ѓи Паредес, Лејмар, Руис ајде поскап од нив е само Милинкович Савич, земи го Савич и еден од тројцата што ѓи набројав и средината ќе се подобри значително... Ама верувајте дека ќе останеме само со Работ и мајкаму Вероник...Е до толку се неспособни и треба отказ за Муртог и Арнолд.
конташ сеа или слабо?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.765
Поени од реакции
1.309
Се си мислам дека овие се некој медиумски хајки против ЕТХ не е можно да ги сака Арнаутович, Зијех, Рабиот, Вернер гледам сега и слични.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.549
Поени од реакции
1.769
Ако го донесат Работ, дефинитивно се откажувам од активно следење на клубот и гледање редовно на утакмиците.
Бетер случаеви за лошо водење на фирми се само македонските загубари.
#Glazersout

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
224
Поени од реакции
497
Ај ќе ти објаснам зоште се виновни..

Тен Хаг ѓи сакаше Нуњес, Тимбер, Де Јонг, Ериксен и Дамфрис.. Ај кажими кој е донесен од овие освен Ериксен на факинг FREE и плус им требаа две недели да потпише откако се обзнани дека постигнаа договор..За Де Јонг, кога веќе сакаш да потпишеш фудбалер што знаеш дека ќе има проблеми при договарање со Барса при договарања со играчот и си на 50 - 50 и да немаш алтернативна замена треба да си простак глуп неспособен недоносен итн..за на крајот се да се сведе на Рабио па добро бе мајкаму стара како бе негледат што му фали на клубот?
Во постот на кој што јас реагирав ти не напиша за Нуњез, Тимбер, Дамфриз, ти напиша дека Муртог и Арнолд треба да летаат ако Де Јонг потпише за Челзи а не за Јунајтед. Еве што напиша:

Има уште време за Де Јонг уште не се знае каде ќе заврши.. Ако отиде во Челзи во Јунајтед ќе треба откази да фрчат па и уште помасовни протести.. Муртог и Арнолд први треба да летат од клубот,
Затоа ти кажав дека најмала нивна кривица е Де Јонг. Направија се што можеше да направат, играчот едноставно НЕ САКА да игра за Јунајтед. Што се однесува до другите играчи кои ги наброја, ниту ти ниту јас знаеме кои биле желбите на Тен Хаг. За Тимбер се вртеа муабети, за Дамфриз ниту тоа немаше, понекоја шпекулација на Твитер, но ако се водиме по тие шпекулации Манчестер е заинтересиран за пола Европа. Не ми е муабетот да ги бранам Миртог и Арнолд, но треба реално да се гледа на работите. Манчестер освен по името и финансиите, по ништо друго веќе не е елитен тим кој може да ги донесе најелитните играчи. Еве Халанд на пример, би бил неверојатно засилување за Јунајтед, но не се ни обидоа за него, затоа што знаеа дека нему ну на крај на памет не му е да игра за Јунајтед во моментов. За Нуњез, кој е далеку од Халанд, се обидоа но и тој ги одеба, исто како Де Јонг.

Тен Хаг не беше донесен во Јунајтед како Гаврдиола тип на тренер. Не беше муабетот ќе дојдам во Јуантед ако ми купите 7-8 елитни фудбалери. Беше донесен со идеја да направи од ништо нешто. Затоа напишав дека најважна задача ќе му биде да направи да проиграат староседелците кои имаат потенцијал да играат подобро, како Рашфорд на пример. Оние кои немаат, како Мектоминеј или Далот, тие мора да се заменат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.299
Поени од реакции
22.220


Случајно налетав на овие две видеа, морав вака да ги постирам бидејќи не го прифаќа овој формат у медија.

Замисли обичен фан, со снимка од телевизија, анализирал и ги посочил сите овие недостатоци и грешки што ги прават, тогаш прашањето е што прават сите тие вработени таму, членови на стручен штаб, тренери и помошници со сите снимки што ги добиваат од утакмиците од разни агли снимени од милијарда камери? Што анализираат и што гледаат? Фред е три години во клубов, и толку не се нашол еден да седне и да му каже каде греши? Да проба да го поправи тоа?

Гледајќи ги овие видеа, јас заклучувам дека играчиве се елементарно фудбалски неписмени. Не знаат каде да трчаат и како да бранат. Види го Мартинез, една утакмица има изиграно и само со овој потег на видеово докажува дека е поспремен во тимов од играчи што се тука со години. Ама таму во Ајакс некој седнал со него му покажал прво на екран каде греши и после му рекол, ај чичо дојди сеа со мене на теренов да ти покажам како треба да браниш. И дечкото научил дека при одбрана на голман, подобро е да го исфрлиш напаѓачот од рамнотежа за да не може одбиената топка да ја закуца у гол. И тоа он го знае и тоа го практикува.

А на Фред што да му кажеш? На Мектоминеј како да му објасниш дека треба топката да ја подаде на соиграч, а не да ја изгуби на средина на теренот.

Елементарно неписмени играчи, цела одбрана (без Мартинез) кои играат заедно со години не знаат да се постават, не знаат како да се одбранат.

Буквално треба 90% од тимов да се отпушти, да им се раскинат договорите, и да се пратат да играат у просечни екипи или во Чемпионшип затоа што овие се таа класа на играчи. ПРОСЕК !
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.619
Поени од реакции
8.338
Да де, сака луда плата зошто не сме во ЛШ.
Да де зашто иначе он ке освои ЛШ со Јуве па ние мораме да му го искомпензираме тоа а во реалноста прашање е дали ке влезе у игра
Во постот на кој што јас реагирав ти не напиша за Нуњез, Тимбер, Дамфриз, ти напиша дека Муртог и Арнолд треба да летаат ако Де Јонг потпише за Челзи а не за Јунајтед. Еве што напиша:Затоа ти кажав дека најмала нивна кривица е Де Јонг. Направија се што можеше да направат, играчот едноставно НЕ САКА да игра за Јунајтед. Што се однесува до другите играчи кои ги наброја, ниту ти ниту јас знаеме кои биле желбите на Тен Хаг. За Тимбер се вртеа муабети, за Дамфриз ниту тоа немаше, понекоја шпекулација на Твитер, но ако се водиме по тие шпекулации Манчестер е заинтересиран за пола Европа. Не ми е муабетот да ги бранам Миртог и Арнолд, но треба реално да се гледа на работите. Манчестер освен по името и финансиите, по ништо друго веќе не е елитен тим кој може да ги донесе најелитните играчи. Еве Халанд на пример, би бил неверојатно засилување за Јунајтед, но не се ни обидоа за него, затоа што знаеа дека нему ну на крај на памет не му е да игра за Јунајтед во моментов. За Нуњез, кој е далеку од Халанд, се обидоа но и тој ги одеба, исто како Де Јонг.

Тен Хаг не беше донесен во Јунајтед како Гаврдиола тип на тренер. Не беше муабетот ќе дојдам во Јуантед ако ми купите 7-8 елитни фудбалери. Беше донесен со идеја да направи од ништо нешто. Затоа напишав дека најважна задача ќе му биде да направи да проиграат староседелците кои имаат потенцијал да играат подобро, како Рашфорд на пример. Оние кои немаат, како Мектоминеј или Далот, тие мора да се заменат.
Друже јас и ти истото можеме да го сработиме, дај им се што бараат и да креваме раменици и да викаме се дадовме што бараа…
Финтата е што треба да издејствуваат добар дил и да имаат моќ на убедување зашто има такви луѓе што со два збора ке те убедат и те ставаат у ситуација да не ги одбиеш, може не се изразив убаво ама мислам ке сфатиш што сакам да кажам
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
224
Поени од реакции
497
Друже јас и ти истото можеме да го сработиме, дај им се што бараат и да креваме раменици и да викаме се дадовме што бараа…
Финтата е што треба да издејствуваат добар дил и да имаат моќ на убедување зашто има такви луѓе што со два збора ке те убедат и те ставаат у ситуација да не ги одбиеш, може не се изразив убаво ама мислам ке сфатиш што сакам да кажам
Јас те разбирам, но еве во случајот со Френки, како ќе го убедиш да дојде во Јунјатед пред Челзи? Единствен аргумент што го имаш е дека Манчестер е поголемо име од Челзи, друго ништо немаш. Пари двата клуба ќе му дадат подедакво, а се друго е на страна на Челзи. Лондон пред Манчестер за живеење, плус ЛШ во која Јунајтед оваа сезона нема да игра, а многу веројатно ни следната. Де Јонг е сега во најубавоте фудбалски години, зошто би промашил две сезони во ЛШ?

Заебана е работата, неуспесите во последните десет години направија од Манчестер екипа која не е пожелна дестинација за елитни фудбалери, плус отежнувачките фактори кои Јунајтед секогаш ги имал дури и кога беше мега успешен. Мене ми е страв дека ако се продолжи без успеси наскоро и финансиите ќе секнат, па не ќе може Јунајтед ни со пари да привлече некого.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.433
Поени од реакции
4.757
нашиве имаа точно 2 месеци да го убедат... сеа последниве недела две се вклучи Челзи во целава приказна...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
10 јули 2022
Мислења
224
Поени од реакции
497
нашиве имаа точно 2 месеци да го убедат... сеа последниве недела две се вклучи Челзи во целава приказна...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Не знам како не рабирате, не можеш да убедиш некого кој не сака нешто. А и не знам зошто воопшто се инсистира на тој трансфер. Дури и да се случи, каква мотивација ќе има Де Јонг да игра во Јунајтед? Разбирам јас дека Тен Хаг сака да има дефанзивен мидфилдер кој е добар со топка, ама очигледно дека Де Јонг нема да биде тој.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.433
Поени од реакции
4.757
Не знам како не рабирате, не можеш да убедиш некого кој не сака нешто. А и не знам зошто воопшто се инсистира на тој трансфер. Дури и да се случи, каква мотивација ќе има Де Јонг да игра во Јунајтед? Разбирам јас дека Тен Хаг сака да има дефанзивен мидфилдер кој е добар со топка, ама очигледно дека Де Јонг нема да биде тој.
јас друго не разбирам... како можеш да си дозволиш да изгубиш 2 и пол месеци бркајќи ЕДЕН играч шо воопшто не сака да игра за тебе!?! а притоа ти ги собираат од пред нос и план Б и план Ц ако воопшто си ги имал..

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom