Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Да, ама од Франција доаѓаат шпекулациите. Што е добро :D
Никаков проблем. Можеме да добиеме било кој новинар од Шпанија и утре да напише дека Барса го сака Гоце Седлоски за тренер.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.654
Поени од реакции
7.234
Ами сега не заслужува да се седне Раш на клупата заради линковите дека размислува да си оди? :D
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
Па и Паредес едно играчиште, што да ти кажувам.
ете, нека не е кој знае какво играчиште ама па за Рабио и Вероника го има измислено фудбалот...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.654
Поени од реакции
7.234
ете, нека не е кој знае какво играчиште ама па за Рабио и Вероника го има измислено фудбалот...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Мани го он тврди дека не ни е потребен Тилемснс добри сме биле со МекФред. :свиркам:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Нешто се мислам околу хајпот за Де Јонг, многу е лудо тоа што се случува, Барселона си игра со воа ПЛ клубовите како сака, а ние демек месијата Де Јонг ќе не спасил од сите проблеми.
1.Барселона искешира 5 фудбалери (Не ме фаќајте за збор не ми се мисли и не е битно толку) немала пари демек за Френки, тие уопште не го ценат него, не ни гледат некоја перспектива у него. Инаку ќе најдеа решение, на крај немаше ни да ги купуваат тие играчи ако мислеа озбилно за него. Сакате признаете сакате не морате ама Барселона си направи хајп околу играч што постоеше а никој не го споменуваше и два фудбалски клуба загризаа ако се уопште 2, може само ние да сме и понатаму оти ете и Челзи ќе му ја плател платата и ЛШ ќе му овозможи и пак ништо од трансферот. Реално сега Јунајтед треба да понуди 30м ако сакат ако не друг играч нека си најдат, нека го зачуваат и тоа малку достоинство ако и останало, не само паник бај играчи 5 сезони назад.
Автоматски споено мислење:

П.С. За Јунајтед ,Можеа Кеси да го договорат, евидентно беше дека многу фудбалери ќе си одат од клубот.
- Спичлес сум од официјалната изјава дека Тен Хаг рекол дека верува во тимот шо бил Вице шампион пред година дена и дека сакал сам да се увери а и он и управата знаеа дека Матич(во подобра форма) и Погба си одат, и дека МекФред беа очајни минатата сезона, и демек у Април кога го договорија не им дал сигнал или парче лист хартија дали сака некој играч, па што побогу преговаравте толку, они изгледа се договориле дека треба да се договорат у иднина, не разбирливо она што се случува. Мене ова ми личи дека тие притисокот кон менаџерот го насочуваат.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.654
Поени од реакции
7.234
Aј до Бренфорд а со Скаусери за една недела шу правиме пак ли потоп ќе биде.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141

Буквално ништо не е сменето во клубов. Играчи што се просек им се даваат милиони шанси и им се продолжуваат договори со астрономски суми. Сигурно Рашфорд нема да биде на 50.000 фунти неделно со новиот договор, плус ќе му го шибнат на 4+1, 5+1 некој таков безвезен, ќе го зацементираат во Јунајтед до 30ка, и братот лабаво во наредните 5-6 години ќе си трчка на терен нема да се замара со ништо, а ние ќе си тупиме глава секое коло.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Му истекува договорот следната сезона. Мислам дека имаме опција +1 ама не сум сигурен. Така да затоа е новиот договор иако треба да му дадат ултиматум до Јануари ако се покажи да добие и подобар договор, ако не да се продава уште во Јануари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom