Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
У секој случај единствено ми е криво што вчера постоеше концепција у играта, со оглед на противниците и теренот сметам дека подобро изигравме отколку со Блекбурн... постоеше смисла, не јасно дефинирана ама имаше и смисла и идеја! Само се покажа силата на црнците во поголем дел од играта решителна за натпреварот! Ме изненади Гигс, одамна не сум го видел толку мотивирано да игра, изгледаше како дете од 20тина години што ја покажува својата борбеност за да се покаже и докаже, а не како играч кој е пред пензија! Секоја чест - великан на светскиот фудбал. За автоголот нема да коментирам и така не беше некој важен момент на натпреварот! Во еден период од натпреварот некаде околу 60тата минута помислив дека играме со црвен картон, со се што се гледа од телевизор изгледаше како да играме со играч помалку, имаше позиции горе на десната стране каде што редовно фалеше играч! Како и да е неминовен е фактот дека нешто не штима и дека трба да се среди! Прво повредените играчи, а и реално верувам дека шампионски тим не треба да се крпи на овој начин, ова више и почнува да го губи сјајот на шампионски тим, некад бевме синоним за страв, а сега веќе и на нас гледаат на потсмев, верувам дека ова е само моментална форма и дека бргу се враќаме на колосек, иначе тешко нас!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
Ех сега па и ти петарда нема ама шансите за победа ни се 35 % по мене
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
ДА ама тоа и ја мислим дека дека ќе ги тепамо у недела и сите што ги вреѓаа играчите и ферги сеа ќе поцнат да ги величат ама тоа секогаш таќе
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
ako ne se promeni nesto do nedela,shiti ke ni pukne petarda-dve !
Па и да ги здрват, за памет ќе им биде да не летаат во облаци, нешто што сезонава го гледам во повеќе наврати :icon_mrgr:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Вчера два гола ни даде Крул, голамнот на Њукасл... Какви глупи голови беа првиот и третиот, како да играа Селтик и Ренџерс, нивните голмани ја рогаат во противнички шеснаесет и кој добие воздушен дуел има шанса за гол :oops:

Не заслуживме да победиме, ама па и не заслуживме да бидеме вака поразени, је*ем ти фудбал, колку може да биде суров понекогаш :)

Следен натпревар ни е со Сити у гости во ФА Куп, потоа дома со Болтон, па гости со Арсенал... Три од три победи, кој сака кладба нека повели :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Вчера два гола ни даде Крул, голамнот на Њукасл... Какви глупи голови беа првиот и третиот, како да играа Селтик и Ренџерс, нивните голмани ја рогаат во противнички шеснаесет и кој добие воздушен дуел има шанса за гол :oops:

Не заслуживме да победиме, ама па и не заслуживме да бидеме вака поразени, је*ем ти фудбал, колку може да биде суров понекогаш :)

Следен натпревар ни е со Сити у гости во ФА Куп, потоа дома со Болтон, па гости со Арсенал... Три од три победи, кој сака кладба нека повели :D
Јас паузирам одреден период вчера се избрукав.
Вака не ме изневериле Ферги и мафијата до сега никогаш.
Ќе видиме понатака:D
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ManUtd striker Mame Biram Diouf claims to have the opportunity to join Wigan on loan among other interested clubs.


Sky Sports understands several clubs are hoping to land Manchester United youngster Oliver Norwood on loan
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Ништо нее побитно од Јунајтед! Светнаа ни го од 2-3 краја, боле, исто как со Фулам. Ни за прв ни за последен пат. Играа со срце, со верба, со желба. Насекаде ги имаше. Не как со црвен да играаме, туку как со три црвени да играаме. Дека и да оде топката нивна беше. Ако може некој нека најде статистика од таа утакмица кој колко има истрчено, ќе разберете шо сакам да кажам. Агресија нула. Направија не пички. Как се радуваа и за головите, как ЛШ да освоиле, ама се знаа, против шампионо играт, голем успех е тва за них, иако цело време ни играа без респект, ама така треба, и добар фудбал и наште да научат. Тука не фалеше ни поединец ни група. И Клеверли да играше и Рафаел и се да беше как вие шо викате, позиции-мозиции и Марадоне и Пеле да ги имааме џабе. Играа до смрт Њукасл, гинеа на терено. Таа карактеристика на тимски дух, колектив, мотивираност и морал не се купува. Таква беше ситуацијата, таков период се падна. Така се наместија коцките. Екипата од тва нека извадат само позитивни работи, нека биде тва мотив и за них, да почнат да газат, по не ти знам кој пат. Нормално е еден голем клуб да има и да губе такви утакмици, сите ржат на него, как кучина. И мило ми беше коо ги гледаах как се радуват, посебно тај маленкио пикинезер шо даде гол од слободен. Как детенце, ама мушна ни го там дека шо се ебат комарците. Да, мило ми беше, тва покажува колко е голем Јунајтед. Сите шо се радуват на наши неуспеси го праат Јунајтед голем, исто как и ние шо и ние ги прааме Сити коо се радуваме на нивни неуспех. Пораз как пораз, ќе помине. Работта ќе продолже така. Ротации ќе има, „грешки“ ќе има. Така се воде клуб. Ќе ни се погодат коцките. Ќе биде наше првенството. Ќе гинеме до последно коло ако треба, ама наше ќе биде! BELIEVE! :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Смејте се за ова Лампард во Манчестер ама така се смеевме и за Овен па не насмеаа :pos:

Стварно, ако се смеевме за Овен кај нас, ова ако се оствари ќе биде за
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Смејте се за ова Лампард во Манчестер ама така се смеевме и за Овен па не насмеаа :pos:

Стварно, ако се смеевме за Овен кај нас, ова ако се оствари ќе биде за
Сакаш да глумеме деца од фан клуб Челзи и да говореме за тва колко добро би се вклопил у играта на Јунајтед и замислите на Фергусон? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Сакаш да глумеме деца од фан клуб Челзи и да говореме за тва колко добро би се вклопил у играта на Јунајтед и замислите на Фергусон? :)
Не бе, ама смешна ми е самата помисла од ова, ако го направат нашиве стварно биле извеани. Реков, после потпишувањето со Овен на фрее ништо не ме чуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom