Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ја сум расочаран од играта во второ полурвеме многу рано се повлековме и им пуштија на Баерн да доминираат на теренот.. Во првото полувреме одлична игра шанси кој Руни и Нани не ги искористија.. Сосема заслужен пораз според мене и не сум задоволен од играта ам...а од резултатот така и така 2-1 гол на гости и сеа одмазда на олд трафорд!


Се надевам дека повредата на Руни не е до толку сериозно.. ама ке почекаме до утре да видиме што ке кажат..
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Абе бог да чува шо се паничите толку :tapp:
Има реванш на Олд Трафорд ќе ги ебнеме поштено денеска беа подобри заслужено си тепаа ...
BELIEVE!!!
:manfan:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Има нема Ронадло го проканил да не го стигне :kesa:

П.С Јас сум оптимист и мислам дека ќе докажеме кој е Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд и дека ние сме тим и без најголемата звезда !:back:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
И исто заборавив да кажам..Со оваа повреда Руни скоро и би ги загубил шансите за златната копачка,а за рекордот од 42 гола да не зборуваме.. (ако стварно отсуствува 4-6 недели).

Сепак ќе почекаме до утре да видиме шо,како...


руни секогаш кажуваше дека индивидуалните награди не му се толку битни како што му е битен успехот на тимот! а во врска со повредата да се надеваме дека не е нешто многу озбилно и ако ништо друго да може барем 1 полувреме да изигра со баерн мислам дека за со челзи 100% нема да игра...

п.с. играта ни бесе ТИЊА !!!
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Разочарувачки е да се изгуби во последната секунда, но тоа е, дремеа нашите цела утакмица, одбрани ВДС 200 топки, па ќе имаат среќа и Баерн еднаш. Не ми е јасно како можеа 4ца дефанзивци да се изглупираат на таков начин, и да дојде Олиќ од никаде да си даде најкомотен гол...типував 1:2 и колку само требаше Видиќ да го реши натпреварот...погребани ќе беа уште на Алианц али, средниот ред освен Флечер другите гледаа, Гери Невил аматерски потег со раката, па топката од слободниот удар помина милиметарски точно покрај стативата. Не дека немаа шанси, беше подобар Баерн, но мое мислење е дека и 2та гола им беа на среќа.

Парк, Керик, Сколс и Нани уопште не беа добри според мене, и најмногу се нервирав шо цело време им дозволуваа да игра Баерн. Па колку и да не ги бива, прават акции 80 минутим ќе ти даат каков таков гол. Ферги сакаше на 0:1 да ги реши уште дома, али одма после измените примивме гол, и после беше друга математиката. Валенсија, Нани, Бербатов, Руни, Гигс...среден ред ќе брани Флечер сам, да. Тука добија игра Баерн, внесоа и они некоја тиква у напад, но сепак имаа среќа. Не ми е уопште жал за поразот, туку само за Руни. Доколку беше здрав ќе следуваше торпедо на ОТ, но сега нека прави Ферги тактики, па нека победи. У последна секунда примаме гол и губиме и се повредува Руни. Глеам еден куп стручњаци од другите фан клубови, специјалисти доктори, ќе пукнат од радост што нема да игра Руни. Ај сиктер гледајте си ги вашите пропаднати екипи, шо ги нема нигде у Европа. За недела дена очекувам победа на Олд Трафорд, па кој сака нека игра у напад. Ќе кажам само браво за ВДС и Флечер, изиграа ѕверски. :toe:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
И исто заборавив да кажам..Со оваа повреда Руни скоро и би ги загубил шансите за златната копачка,а за рекордот од 42 гола да не зборуваме.. (ако стварно отсуствува 4-6 недели).

Сепак ќе почекаме до утре да видиме шо,како...
Абе кој ги еба златните топки и копачки, кој се замара со рекорди ?!?
Тие награди идат сами по себе. Служат за имагинативна мотивација после успешна сезона и продолжување на добрата игра, еден вид на модификација, усовршување. :)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
:helou:Според мене најголемата грешка ја направи фергусон при измените :toe::salut:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Абе кој ги еба златните топки и копачки, кој се замара со рекорди ?!?
Тие награди идат сами по себе. Служат за имагинативна мотивација после успешна сезона и продолжување на добрата игра, еден вид на модификација, усовршување. :)
Па тоа,заедно со титулите од ПЛ и ЛШ ќе дојдеа и тие. :)

Сеа не знам шо ќе биде,морам да признам по малце сум песимист,иако може да се каже добар резултат..(пази еј,со Милан кажав задоволен сум со пораз од 1 разлика,а сеа не ми одговара :)) Не знам зошто вака се разочарав,дали дека веќе неколку години не сме биле у ваква ситуација у ЛШ,или дека по малце ме плаши Робен,а и тоа што најверојатно Руни нема да игра,не знам........:jaj:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Штета изгубивме добиен натпревар, али тоа е тоа. Сега треба да се стегнат заби за со Челзи и за реваншот со Баерн. Само ми е страв за Руни, а иначе секој резултат се стигнува. Ова ни се случи само заради психолошкиот фактор за она што има го направивме во 99-та. Тие повеќе ја посакуваа победата. Али 1-0 на Олд Трафорд не носи во 1/2 финале иако тешко е и тоа да се штима мора да се оди на победа.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
ДОбро бе луѓе што ви е што е сеа одма песимистии за лига на шампиони и премиер лига?? Еден пораз е и имаме скоро поволен резултат за на Олд Трафод ништо не е решено... Само утре да видиме за Руни што ке кажат но сепак Манчестер не е one man team! Со сликава најуба ке се опише што сакам да кажам..:smir:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Турејте им боцката на 42 гола, златни копачки и слично... Ако не стигнаме до титула во ПЛ или ЛШ џабе се индивидуални награди.

За утакмицата, ептен безвеза изигравме, не сум го гледал Јунајтед да игра без посед на топка, цело време им ја остававме играта на Минхенци, а и премногу грешевме, ни ги читеа 1-2 пасовите, ни ги одземаа топките... Измените според мене не беа во ред (мое мислење), а и среќата не беше со нас, да флезеше шутот на Вида ќе беше по друго. Значи се на се лоша игра, ама на Олд Трафорд се знае кој е газда, го осетија Миланезите тоа, ќе го осетат и Баварците. Со или без Руни, имаме квалитет да ги тепаме.
За Руни може само да се молиме на Господ да не е сериозно, знаеме колку е значаен, а и влеговме во критичниот дел во сезоната, секој кикс е збогување од титулата, не ни требат повреди, посебно не на клучни играчи. Да почекаме до утре кога ќе има официјално каква е неговата состојба па ќе коментираме.

We'll Keep Our Red Flag Flying High, Cuz Man United Will Never Die!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom