Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Мене ми изгледаше како некоја повреда на стапалото, му ја извадија копачката на крајот.Најлошото би било Metatarsal Fracture и би бил аут до крај на сезоната



Од SkySports викаат дека зглобот на ногата го повредил, во најлош случај би билo ligament tear а во најдобар само некоја гребнатина или шинат.Како и да е, 90% нема да настапи со Челзи :mad: Немоеше полошо од ова, дефинитивно.
Your lists:


Rooney's ankle, not dreaded metatarsal. Not looking good for Chelsea and Bayern second leg
Не е тоа шо го кажа првото, сепак нема да е спремен со Челзи и Баерн (95%)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
1. Супер почнавме, гол од 2 минута.
2. Прво полувреме им ја затворивме средината на Баерн, не можеа да мрднат.
3. Второ полувреме се очекуваше дека Баерн ќе нападне, го направија тоа. За целото второ полувреме ќе кажам само едно: ВДС е ЅВЕР!
4. Примивме ептен наивен гол, со играњето со рака на Невил, па и сеуште не можам да сфатам зошто Руни скокна, кога не беше ни поставен во живиот ѕид?
5. Таман си реков бод ќе им земеме, Олиќ си помина како на модна писта меѓу Евра и Видич и ни бапна гол. Алооо Евра? Најдобар лев бек во светот, се мислеше 3 сати дали да ја удри топката!?
6. Руни се повреди.
7. Наредни 2 натпревари цела сезона ќе отиде у курац. Сигурен сум дека Руни нема да игра. Челзи најмногу ако им земеме бод, а на реваншот со Баерн ќе треба чудо да се случи без Руни.

Толку од мене! :nerv:
Нервозата си го прајт своето. :)
Иначе не се загрижувајте за резултатов, дома ќе ги згазите. Три класи сте подобри од овие...

ps. некој ако може да ми каже колку ќе е коефицентот за Манчестер следната со Баерн? :tv:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Видич брате, јебем ти главу. Даде ми надеж оти до крај на сезоонта ќе дадеме гол со глава од корнер. Рибери ебати невестулката, неможат да го фатат а не да го сопрат. Невил глуп потег. Наместо да ги претиснат првите 10-20мин да им дадат 3 гола они ќе бранат 0-1, Руни можеше да га реше утакмицата, исто и Нани. Руни мислам оти го назгазнаа. Се на се ного добар фудбал и заслужен пораз, не очекуваах оти Баерн толко добро ќе изиграт. И ако тва е цената за '99, само ќе кажам оти ги чекаме на Олд Трафорд. :)
Не го нагазнаа,туку кога го бркаше на Ван бомел скокна,и ја свитка ногата....баш на НОва даваа инсерти после утакмица,убаво се виде дека сам се повреди.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Se nadevam deka Runi ke igra, druga dimenzija ima natprevarot so nego, i nas ke ni se vratat trojca klucni igraci i ke se ispucame so prviot sostav.:smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Ферги е виновникот за пресвртот со двојната замена, поготово Берба немаше шо да бара при супер резултат...

ко да не беше задоволен со минимална победа на Алијанз
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Штета, штета. Како не влезе таа пречката на Видич, у пм!? А при резултат од 0-1, Руни и Нани имаа добри шанси. Како и да е ќе биде многу тешко на наредните 2 дуели со Бугаринот, но малку ме охрабрува тоа што играме на ОТ. :wink:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Мене ми изгледаше како некоја повреда на стапалото, му ја извадија копачката на крајот.Најлошото би било Metatarsal Fracture и би бил аут до крај на сезоната



Од SkySports викаат дека зглобот на ногата го повредил, во најлош случај би билo ligament tear а во најдобар само некоја гребнатина или шинат.Како и да е, 90% нема да настапи со Челзи :mad: Немоеше полошо од ова, дефинитивно.
99 % се лигаментите,пошо не го фаќаа и за коската директно,туку под зглоб,а и кога го дадоја одблизу,ногата мну беше многу отечена.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
99 % се лигаментите,пошо не го фаќаа и за коската директно,туку под зглоб,а и кога го дадоја одблизу,ногата мну беше многу отечена.
Абе дај доста јадеш, да не се виде ти случајно со руни у соблекувална па зголбот му го прегледа. Ај иди запали свеќа у црква може и ногата да му е скршена нели !!!
 
R

Rigel Kent

Гостин
A removable plastic cast is also usually adequate for 'march' (stress) fractures of the second Metatarsal and rotational fractures of the fifth Metatarsal. However, stress fractures of the base of the fifth Metatarsal sometimes show a poor healing capacity. For this reason, many orthopaedic consultants now favour surgical fixation. A small incision is made on the outside border of the foot and a small screw is placed down the middle of the fractured bone. With this method a return to sporting activity is usually possible after 6 - 8 weeks.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
fergie says ankle, looks like ligament damage which could mean 4 to 6 weeks but ok for world cup - daniel taylor the guardian journalist.

Ај све у курац!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Gomez accidentally trod on his right foot and Rooney immediately waved to the bench before collapsing to the turf, head in his hands. We've seen that reaction before, and that time it was a broken metatarsal. Actually, on second look it seems to be a twisted ankle. Sky are sure it's not a metatarsal, but it still looks nasty. I don't think we'll be seeing him for the second leg, or the match against Chelsea.

Што и да е, како и да е, против Челзи и Баерн нема да игра. На Баерн ќе им се вратат Швајни и Робен, па ќе биде многу тешко.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
fergie says ankle, looks like ligament damage which could mean 4 to 6 weeks but ok for world cup - daniel taylor the guardian journalist.

Ај све у курац!
Eве дека е тоа.....Не се правам некој доктор,али ај...ја сфаќам вашата нервоза и нема да влегувам во конфликти.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
2 prasanja za Fergi koi pretpostavuvam nikogas nema da mi gi odgovori (a mozebi i togas ne :pos2:)

1.Zosto Giggs ne bese vo prvite 11?
2.Koga ke pocne da mu dava sansa na Gibson?


Nevile? - :jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom