Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Одамна екипата не изиграла волку слабо, но сепак со оглед на повредените знаев дека ќе биде тешко, плус Фулам игра секогаш цврсто на домашен терен.

Дефинитивно екипата мора да биде засилена во јануари, барем со уште еден офанзивен играч со идеја во нападот, а за во одбрана можеби и џабе ќе се купи играч ако сегашните се вратат во брзо време.

Доколку Челзи киксне утре тогаш и нема да биде толку трагична ситуацијата, но и со -6 бода ништо не е загубено, тоа се само 2 натпревара.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
43
Поени од реакции
35
Па кој ќе е крив коа не го става Бербатов Обертан во прв состав шо ми експериментира :tapp:
и стариов -.- пак ако рече не купувам нишо у Јануари нека оди нека се утепа ако ги чека да му се вратат повредени и ај чао неровзиии ееј :tapp:
уше Челзи да тепа утре и капак... :kesa::kesa::kesa:
и кој пусти успех оваа сезона
ц ц ц ц...ти оди се утепи некаде бе не си точен од такви как тебе лошо ми станува...незнам как може тка да говораш...у ферги била грешката а саа де...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
За екипата да ни биде на исто скалило како лани потребно ни е следното:крило:Силва е идеалнен за таа позиција,по левата страна силва,по десната Валенсија\Нани, ке бидеме несопирливи.Време е парк да се шитне обертан и тошич ке бараат шанса во поневажните натпревари :toe:
креатор на играта....значи имаме 2 крила(со силва мислам де :) ) едно место во средината за флечер и едно останува празно.Празното би го пополнил со играч како мутињо или хамшик :toe:
и еден универзалец во одбрана кој ке игра кога ке имаме вакви проблеми со повреди....

PS:Знам дека е невозможно оваа но зошто да не си направам ескурзија на мозокот :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Знаев дека ќе биде тежок натпревар ама не очекував да изгубите посебно не 3-0 :tapp:
Фергусон мора нешто да менува инаку не ја бива работата :salut:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
За екипата да ни биде на исто скалило како лани потребно ни е следното:крило:Силва е идеалнен за таа позиција,по левата страна силва,по десната Валенсија\Нани, ке бидеме несопирливи.Време е парк да се шитне обертан и тошич ке бараат шанса во поневажните натпревари :toe:
креатор на играта....значи имаме 2 крила(со силва мислам де :) ) едно место во средината за флечер и едно останува празно.Празното би го пополнил со играч како мутињо или хамшик :toe:
и еден универзалец во одбрана кој ке игра кога ке имаме вакви проблеми со повреди....

PS:Знам дека е невозможно оваа но зошто да не си направам ескурзија на мозокот :)
Ова е невозможно да се случи, барем се додека е Ферги тренер на Манчестер. А исто така немаме потреба од олку многу играчи. Нам, доста ни е еден креатор на играта, како Силва, Красиќ, Хамшик, односно некој кој ќе ја води топката цело време. Одбранбени играчи имаме многу, само проблемот е што се повредени, но да купуваме некој мислам не е потребно. А сега како замена може да се земе Кембел и Шоукрос, барем додека се стабилизира одбраната. Јас мислам дека најмногу ни фали еден добар напаѓач покрај Руни како Виља, Џеко, Агуеро, а не младинци кои ги форсира Ферги, и после ќе немало кој да дава голови, еми ќе нема.:tapp:

Sir Alex went on to reveal United’s physios and medical staff are “working over-time” to get players off the treatment table and back on the pitch. Some defenders – Jonny Evans and John O'Shea – aren't expected to return until the end of January but others should be back in action before the New Year.

On Friday morning the manager told reporters that Gary Neville and Rafael could return for the Reds’ trip to Hull City on 27 December, while Wes Brown may be fit for the home game against Wigan Athletic two days later.
Значи Еванс и О'шеј се враќаат дури кон крајот на Јанури, додека за со Хул можно е да се спремни Невил и Рафаел, а со Виган се враќа Браун. :)
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
ц ц ц ц...ти оди се утепи некаде бе не си точен од такви как тебе лошо ми станува...незнам как може тка да говораш...у ферги била грешката а саа де...
Еј да ?
Па нели глеаш дека беќе неколку утакмици иаме среќа шо Челзи и Арсенал кикснуваат со нас иначе веќе ќе беше + 10, и у кој е грешката шо го става Овен у прв тим а Обертан и Берба седат на клупа ? у мене да не е случајно :tapp:
Зборот ми беше еве немаме одбрана, ама зашо нападот не би функционирал коа сите напаѓачи ни се фит' неможеме на Фулам гол да му даеме поради експериментите на Ферги па капак на тоа вика нема нишо да купувам зимово :tapp: И уше да кажам не го спорам тоа шо све напраил за Манчестер али нели гледате шо праи неколку натпревари уназад, ако не е у него грешката ја стварно незнам у кој е :kesa:
п.с
неможе секогаш да го фалиме некоаш мора да го критикуваме ако глеаме веќе реално на работите.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Не ни требале играчи...Не дека не ни требаат,туку треба вишокот да се отстрани и да се донесе играч кој ќе биде на висина на задачата...Конкуренцијата се билда,ние како издишани...Фулам 3 комада да ни дадат ееееееееј!Во Јануари мора зимски шопинг,инаку можеме да се збогуваме од титулата и од лига Шампиони одма!!!Можеме да се лажеме колку сакаме,и да бидеме оптимисти,но така стојат работите и тоа е реалност-тоа е факт.А ферги пак нека не купува играчи...Со де Лает,со О'ши и такви специјалци кои јас одма би ги шитнал не се освојува титула во најпрестижното првенство на планетата...Со овој состав и Милан ќе не згази,а знаеме дека Милан се лузери големи.Ќе ги инвестирале парите од Роналдо,гледам ги инвестираа,некој од тие пари си покрива долгови,а тимот нека се дави во 2-3-4 позиција во Шампионатот...За поразот од Фулам сум крајно револтиран,не го ни догледав мечот.Срамотилаци!!!Има и гласини дека Тошич може да напушти,ако тоа се случи стварно штета ќе биде...Ист пример се случи со Пике,значи Ферги не е секогаш во право со неговите одлуки!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не ни требале играчи...Не дека не ни требаат,туку треба вишокот да се отстрани и да се донесе играч кој ќе биде на висина на задачата...Конкуренцијата се билда,ние како издишани...Фулам 3 комада да ни дадат ееееееееј!Во Јануари мора зимски шопинг,инаку можеме да се збогуваме од титулата и од лига Шампиони одма!!!Можеме да се лажеме колку сакаме,и да бидеме оптимисти,но така стојат работите и тоа е реалност-тоа е факт.А ферги пак нека не купува играчи...Со де Лает,со О'ши и такви специјалци кои јас одма би ги шитнал не се освојува титула во најпрестижното првенство на планетата...Со овој состав и Милан ќе не згази,а знаеме дека Милан се лузери големи.Ќе ги инвестирале парите од Роналдо,гледам ги инвестираа,некој од тие пари си покрива долгови,а тимот нека се дави во 2-3-4 позиција во Шампионатот...За поразот од Фулам сум крајно револтиран,не го ни догледав мечот.Срамотилаци!!!Има и гласини дека Тошич може да напушти,ако тоа се случи стварно штета ќе биде...Ист пример се случи со Пике,значи Ферги не е секогаш во право со неговите одлуки!!!
Друже за тимот треба да се навива и кога е тешко и кога се победува. Годинава јас кажав уште на почеток, не сме први фаворити туку ако тргнат работите некако да изненадиме, инаку тешко да сме шампиони. Не може секоја година само ние да победуваме, нема таква екипа и тоа е факт, секогаш има кризни години.
Дај оладете малку со секави непотребни коментари, еве земете пример од навивачите на милан, за 10 години една титула имаат земено во првенство и пак си навиваат стандард.
Значи главите горе, кој е вистински навивач на Јунајтед ќе го подржи и во добро и во лошо, па и да не освоиме ништо годинава не е страшно, имаат кредит момците зошто во претходните години ни донесоа многу радости и убави моментиманутд
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Ова е невозможно да се случи, барем се додека е Ферги тренер на Манчестер. А исто така немаме потреба од олку многу играчи. Нам, доста ни е еден креатор на играта, како Силва, Красиќ, Хамшик, односно некој кој ќе ја води топката цело време. Одбранбени играчи имаме многу, само проблемот е што се повредени, но да купуваме некој мислам не е потребно. А сега како замена може да се земе Кембел и Шоукрос, барем додека се стабилизира одбраната. Јас мислам дека најмногу ни фали еден добар напаѓач покрај Руни како Виља, Џеко, Агуеро, а не младинци кои ги форсира Ферги, и после ќе немало кој да дава голови, еми ќе нема.:tapp:
Колку што знам Красич е напагач и не гледам креатор на играта во него,силва е крило и потребен ни е ваков играч но нам ни треба еден добар плејмејкер со офанзивни предиспозиции кој би играл со флечер во средината...е таму може хамшик :toe:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не ни требале играчи...Не дека не ни требаат,туку треба вишокот да се отстрани и да се донесе играч кој ќе биде на висина на задачата...Конкуренцијата се билда,ние како издишани...Фулам 3 комада да ни дадат ееееееееј!Во Јануари мора зимски шопинг,инаку можеме да се збогуваме од титулата и од лига Шампиони одма!!!Можеме да се лажеме колку сакаме,и да бидеме оптимисти,но така стојат работите и тоа е реалност-тоа е факт.А ферги пак нека не купува играчи...Со де Лает,со О'ши и такви специјалци кои јас одма би ги шитнал не се освојува титула во најпрестижното првенство на планетата...Со овој состав и Милан ќе не згази,а знаеме дека Милан се лузери големи.Ќе ги инвестирале парите од Роналдо,гледам ги инвестираа,некој од тие пари си покрива долгови,а тимот нека се дави во 2-3-4 позиција во Шампионатот...За поразот од Фулам сум крајно револтиран,не го ни догледав мечот.Срамотилаци!!!Има и гласини дека Тошич може да напушти,ако тоа се случи стварно штета ќе биде...Ист пример се случи со Пике,значи Ферги не е секогаш во право со неговите одлуки!!!
Тотално се согласувам со тебе. Можеби имаме многу играчи, но никој не може да не однесе до титула. Како прво, и конкуренцијата е многу голема, видете првин во средината Керик, Флечер, Сколс, Андерсон, Гибсон, сите овие играа средина, е сеа рачунајте да бидат цел тим фит и да не мора Флечер и Керик да играат во одбрана. Е тогаш мора да ги ротира овие 5, кој каде побрзо. Сколс јас мислам е време да се пензионира, нема веќе што да игра, тој си го направи своето за Јунајтед. Јас мислам треба да им дава шанса на Флеч, Андерсон и Керик. Гибсон ептен го форсира, па доста му е да го клава со послаби екипи и во куповите засега. Се враќа и Харгривс сега, тој како ќе фати место? По крилата имаме ептен играчи. По десно крило никој не може да му го земе местото на Валенсија, додека за лево крило се борат Обертан, Нани, Тошич, Парк и Гигс. Кај го има тоа ? Никаде. Се согласувам Гигс да игра, впрочем тој игра и еднаш на 3 натпревари, ама другите ретко добиваат шанса. Нани мислам дека јануари ќе си оди, нема што повеќе да бара во Јунајтед, не затоа што е слаб, него што не игра. Полусезона дојде, а тој едвај има 10 натпревари целосно, и дали ги има? Исто така и Тошич ќе си оди, тој веќе ич не може место да фати, откако е дојден секогаш игра за резервите. Обертан мора да добива повеќе шанса, доколку Ферги сака да го прави квалитетен играч, ако не нека зема некое квалитетно крило, а не вака да го чекаме некој играч 1 сезона додека се вклопи. Ете колку е голема конкуренцијата во Јунајтед. Искрено јас се надевам дека ќе има голем шопинг во Јануари. Да се земе еден креативец на играта, и 2-3 тројца играчи да си заминат.

Колку што знам Красич е напагач и не гледам креатор на играта во него,силва е крило и потребен ни е ваков играч но нам ни треба еден добар плејмејкер со офанзивни предиспозиции кој би играл со флечер во средината...е таму може хамшик :toe:
Красиќ игра десно крило, а понекогаш и како централен во средината. Како прво нам ни треба некој кој ќе ни ја организира играта заедно со Флечер, а тука најмногу добро би дошле Силва, Красиќ или Хамшик. :helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Красиќ игра десно крило, а понекогаш и како централен во средината. Како прво нам ни треба некој кој ќе ни ја организира играта заедно со Флечер, а тука најмногу добро би дошле Силва, Красиќ или Хамшик. :helou:
Незнам 100% за Красиќ,можеби игра но не го гледам како играч кој може да игра со флечер во средината,силва нема шанси,тој е крило а не централен играч за врска,па останува само Хамшик :toe: :smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.671
Значи главите горе, кој е вистински навивач на Јунајтед ќе го подржи и во добро и во лошо, па и да не освоиме ништо годинава не е страшно, имаат кредит момците зошто во претходните години ни донесоа многу радости и убави моменти :manutd:
Е ова е точно..колку и да плукавме по нив вчера од нервоза,ние мора да бидеме свесни дека Премиер Лига освоивме 3 пати по ред..ЛШ игравме 2 финалиња во последните 2 сезони,од кои едното го освоивме другото го загубивме..Подобро од ова...здравје!

Но тоа е..се навикнавме на победи и сеа многу сме нервозни кога губиме :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Е ова е точно..колку и да плукавме по нив вчера од нервоза,ние мора да бидеме свесни дека Премиер Лига освоивме 3 пати по ред..ЛШ игравме 2 финалиња во последните 2 сезони,од кои едното го освоивме другото го загубивме..Подобро од ова...здравје!

Но тоа е..се навикнавме на победи и сеа многу сме нервозни кога губиме :)
Нема потреба од нервози, поразите се составен дел од фудбалот и нема екипа која не загубила така да одиме понатаму, секогаш треба да се гордееме со тоа што е Манчестер Јунајтед во светот на фудбалот, а тоа е најголемиот фудбалски бренд во историјата на фудбалот. Многу е јасно што сите се мотивирани кога играат против нас зошто секогаш сакаш да го победиш Манчестер Јунајтед, макар бил и многу ослабен какао во моментов. Сите сакаат да го победат само поради тоа што е посебен, а тоа ме радува!

GLORY GLORY MAN UNITED!манутд
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
неможам да те трпам веќе... само фергусон го напаѓаш, заради него е сичко... дај стварно биди реален, нели гледаш вонредна состојба има, основнио концепт ни е нарушен, без одбранбени играче и ќе чекаш добра игра и добри резултате? фулам ич нее наивна екипа, исто и астон вила. дај земи саа го спомни твојо потпис и пити се шо е грешката! а не само ферги ферги... ферги мурињо хидинг анчелоти и гвардиола да го мислеа составо заедно немаше ништо подобро да измислат, нели гледаш со 14 способни играче располагаме за последните утакмици, од кои 5-6 без искуство а 3-4 треба да играт на несвојствени позиции за них...
Кој си бе ти тука "во секоја манџа да ставаш пипер"? Кој те праша дали можеш да ме трпиш или не? Мислиш дека јас можам да те трпам тебе? Ама не ставам пипер во твоите манџи освен кога чепкаш во моето тенџере. (белки го разбра ова). Што изигруваш најголем стручњак и најголем фан на Манчестер тука? Зарем треба пак тука на форумот да подсетам дека ти си тој што до пред 4 дена мислеше оти Гигс играл за Манчестер во 1910 година? Коментирај си, треси што сакаш, ама немој да ги правиш глупи другите. Мене ми велиш да бидам реален. Па затоа што сум реален го напаѓам Фергусон кога греши. Тебе и на некои други тука дали ви е јасно дека не постои идеален човек на светот? Јасно вие дека Фергусон е голем човек затоа што има повеќе добри отколку лоши потези? Ако имаше само добри потези, ќе беше идеален. А јас дискутирам токму за некои од тие негови лоши потези кои се зачестија во последните натпревари. И уште нешто ќе прашам. Јасно ти е дека стреењето е природна работа и дека секаде во светот ги пензионират луѓето затоа што со строста му се намалува продуктивноста. И сега што мислиш ти, дека јас не го ценам Фергусон? Јас Фергусон го знам многу повеќе од тебе и знам колку знаел да работи, и гледам колку работи сега. А затоа што (како што велиш дека) треба да бидам реален, тоа го констатирам. Поздрав до сите оние кои реално го констатираа тоа што на сите не боли и не ни се допаѓа, но фактите се тие и нема бегање од тоа. Ако некој погрешно ме свати јас ќе кажам дека сум навивач на Манчестер и не се откажувам заради слабите резултати во последно време. Но дискутирам за слабостите. И сега малку за третото болдирано. Дајте престанете да барате оправдување во проблемите со повредените играчи од одбраната. Точно е дека имаме невидени големи проблеми во одбраната. Но тоа не е причината за нашата комплетна слаба игра. Каде е средината и нападот? Зошто нема ни една шанса за гол? Да не коментирам пак кои се причините и кои играчи ја упропастија онаа вистинската препознатлива колективна игра на Манчестер каде не им беше на никој важна индивидуална слава, туку слава и успех на клубот. Игра во која со додавања и асистенции буквално се стигнуваше заедно некогаш и до самата гол линија. Сега се појавија стручњаци кои од секоја позиција шутираат на гол, или воопшто неможат топката да ја префрлат во шеснаесетникот. И добро ете да си претпоставиме на пример дека одбраната ни е комплетна и дека ќе се справеше вчера со сите три гола и дека немаше да ги примите тие три гола. Резултатот ќе беше 0:0. Зарем тоа е за вас успех со Фулам? Проблемите во одбраната придонесуваат да примаме повеќе од вообичаено голови. Но тие проблеми ништо не пречат да организираме добра игра, да содаваме шанси и да постигнуваме голови и резултати. Она што е позајмено од средниот ред, има кој да го пополни. Само проблемот е што од средниот ред има и други позајмени, не само оние во одбраната. Позајмени се НЕКОИ ВО ОДБРАНАТА, АМА НЕКОИ СЕ ПОЗАЈМЕНИ НА КЛУПАТА, па оние кои остануваат на терен, не му успева да си ја извршат задачата. Точно е дека на некои му треба време да се прилагодат, но немора нон стоп да играат и да го коштат клубот бодови и резултати.

П.С. И немој да ми кажуваш дека само јас го напаѓам стариот. Многу реални фанови тоа го прават, а твое е дали ќе ги трпиш или не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom