Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Има пациенти по форумиве, не се замарај:toe:
не бее таман си е жан си го знам детето од пелени комшија ми е хахаха
Гавол е ахаха

иначе мислам дека конечно имаме комплетен состав

фостер -се посигурен
невил стар ама ок е еванс и вида евра закон нема зборови

вистинската игра на јунајтед од 99 година игра преку крила (нани и валенсија брзина дриблинг прецизни пасови) флечер секад тука да спречи акција на противникот
напад едноставно немам зборови кој и да влезе покрај НАНИ И ВАЛЕНСИЈА ке даде гол дали ке биде Македа Руни Овен Бербатов Велбек најмалце битно
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Aбе цел саат ја глеам сликава и никако да заприметам убаво..Тука Руни го бакнуве амблемо или само на мене така ми стое???:jaj:
Го бакнува амблемот:vozbud:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Секоја чест за одиграниот натпревар денеска... доминиравме на секој дел од теренот и затоа не е чудно што победивме со толкава разлика која можеше да биде и поголема доколку бевме попрецизни во првото полувреме... во првото полувреме игравме некако отсечено, без идеја, но успеавме некако да создадеме 3-4 одлични шанси за гол кој за жал не беа искористени... уште на почетокот на второто полувреме се тргна офанзивно и почнаа да се редат шансите пред голот на Киркленд кој на неколку наврати успешно интервенираше... но по одличниот центаршут на Валенсија и по одличниот удар на Руни со глава немаше спас, после тоа беше само прашање колку голови ќе добие Виган... ќе почнам од одбраната... Фостер можеби ова му е најдобра партија во Манчестер кога е стартер, почнува да изгледа доста зрело и самоуверено, и истрчува на секоја топка која ја собира без проблем... Видич цар, само по некогаш ме нервира кога 20 натпревари е одличен, ама понекогаш знае да направи невиден кикс :) Еванс стандардно добар, Невил исто, Евра... е за овој човек нема зборови со кој може да се опише, едноставно ЗВЕР... спасува чисти голови, скоро секој напад е на противничката половина каде испраќа центаршути, едноставно го има на секој дел од теренот... Флечер не ме одушеви денеска со неговиот настап, Сколс премногу нервозен уште на стартот, Валенсија слабо почна, но во второто полувреме одличен, Нани исто така само што тој постигна перфектен гол... за Бербата незнам што да кажам, денеска беше расположен за игра 100-ка... асистираше, погодување, секоја чест... Руни прво нека му е честит 100-тиот гол за Јунајтед, секоја чест и за него... борбен, прецизен, но полека ќе се навикнуваме на неговата игра во наредните сезони каде што очекуваме тој да биде лидер на тимот... ми е мило и за Овен за постигнатиот гол... сега спремни да го дочекаме дуелот со Арсенал во сабота и очекувам победа за уште еднаш да потврдиме дека Роналдо не е Манчестер Јунајтед... :helou:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Има пациенти по форумиве, не се замарај:toe:
Брат, гледам оти си бил фудбалер на времето, за кој клуб играше?

Динка, Сантандер беше пример за тва шо сите фудбалеере не се навиваче и љубители на клуубо дека шо играт :smir:
Само Вејн Руни од 99 оде на 101 :wink: Да даде уште х3 за нас и да стане колега на Солскер :smir:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Прекрасна игра на нашиот тим..Таква игра очекував и на натпреварот против Барнли но јбг...Битни се трите бода..
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Срамота е вака да се брукаш себеси а и создаваш генерално глупава слика за нас останатите. Јес дека педерски се испонаша Кики али пред тоа не го симињаше од аватар, ми пееше тука песни за него. И уште пожално е шо ме потсеќаш на навивач на Реал Мадрид. Поштувај го тоа што било наше, кога може Ферги да дава само пофални зборови за него можеш и ти.
Потполно си во право....:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Дено стварно не можам да те разберам шо сакаш да кажиш општо со дискусијава. Дали треба да плачеме севезден по педерчето, дали треба да се префрлиме сега за задрид да навиваме зошто може тие ќе "растураат" или пак треба да му ги лижиме ташаците или не знам што!
Има играчи кои ќе си заминат како легенди, има и такви на кои ќе им се заблагодариме, а има и такви што после заминување ќе им речеме кој ги *бе и готово!
Значи не можеш да ме натераш да зборувам добро за него, зборував кога требаше. Истото го правам и за сегашните играчи се додека некој не се изглупира или слично.
Затоа мене остави ме, изгледа имам поинаков пристап кон работите во и околу Јунајтед што никој не може да го поремети!

GLORY GLORY MAN UNITED!
Општо во дискусијата сакам да кажам дека треба почит да имаш кон сите поранешни играчи, макар и да сакале да си одат. А вака само си обичен лицемер, сакај го кога игра за нас, мрази го оти си отиде. И тоа пази оти му било сон да игра за Реал, а уствари Манчестер добива 80 мил фунти и руши трансфер рекорд. Сфати дека на играчите кои потекнуваат надвор од Англија потешко им е да седат во ист клуб цела кариера. Јас очекувам и Андерсон и Нани кога тогаш да ги продаат, дали по висока цена дали по ниска не знам. Како наеднаш семоќниот Роналдо стана Гејналдо не ми е јасно.
Ти сакал или не Роналдо си замина од Јунајтед како легенда, барем ако си вистински навивач на клубот. Слободно читни по форумиве во Англија да видиш дека сеуште го ценат момакот. И како да не го цениш? Покрај тоа шо си отиде на педерски начин, ни донесе три титули, ЛШ, и едно финале во кое според мене беше единствениот што сакаше да победи. А да ке забораев, 80 мил не се малце.
Слободно направи харикири
Руни Прави многу повеке од тоа ја носи новата титула за оваа сезона :smir:
Друже друже, биди реален малце. За Јунајтед да го запрат оваа сезона треба само едно нешто, стави двајца да го чуваат Руни да му удрат успат некое коленце и толку е. Глупото се нервира и испаѓа од колосек. Руни ако не игра, не игра и Јунајтед. Факт. Само сега нема Роналдо и Тевез да не спасуваат, туку Овен. :kesa:
Како и да е, ние нормално секогаш ке си го сакаме Јунајтед како свој.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Одлично изиграно и честитки за победата , а и редно беше:pos2:
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Нека му е среќен роденденот на Македа, да е жив и здрав, да остане уште долго во МанУтд, да дава многу голови и да освојува многу трофеи.

Честитки за петардата, каква слатка победа беше леле леле, да ни се множат ваквите победи. Браво и честитки за Руни и за неговиот 100ти и 101ви гол:))) и само така нека продолжи да ги тресе противничките мрежи. Браво и за Фостер, се разбрани детето, мислев нема да го биде а изгледа му требало малку повеќе минутажа и то е то, сега мислам дека ќе биде добра замена за ВДС :).

Требаше пораз за Ферги да се освести и да го смени малку составот, а и друго е без Ѕверот во одбрана :), само уште Рио и ВДС да ни се вратат и одиме напред кон 4та по ред титула во ПЛ.:smir:
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Moже некој да ми даде линк на головите од ман - барнли .. :pipi:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Општо во дискусијата сакам да кажам дека треба почит да имаш кон сите поранешни играчи, макар и да сакале да си одат. А вака само си обичен лицемер, сакај го кога игра за нас, мрази го оти си отиде. И тоа пази оти му било сон да игра за Реал, а уствари Манчестер добива 80 мил фунти и руши трансфер рекорд. Сфати дека на играчите кои потекнуваат надвор од Англија потешко им е да седат во ист клуб цела кариера. Јас очекувам и Андерсон и Нани кога тогаш да ги продаат, дали по висока цена дали по ниска не знам. Како наеднаш семоќниот Роналдо стана Гејналдо не ми е јасно.
Ти сакал или не Роналдо си замина од Јунајтед како легенда, барем ако си вистински навивач на клубот. Слободно читни по форумиве во Англија да видиш дека сеуште го ценат момакот. И како да не го цениш? Покрај тоа шо си отиде на педерски начин, ни донесе три титули, ЛШ, и едно финале во кое според мене беше единствениот што сакаше да победи. А да ке забораев, 80 мил не се малце.
Потполно во право... Не треба да го пцуеме и вреѓаме, без разлика што бакнува амблеми уште при првото облекување на дресот. Таков си е Роналдо, арогантен, темпераментен, филмаџија. Ама не треба да заборавиме што се направи за клубот, носител на играта беше, најзаслужен за успесите последните 3-4 години. Си отиде и готово, без разлика на тоа колку педерски се понаша мислам дека заслужува респект, барем од нас, навивачите на Јунајтед кои до Јуни се молевме во него... И ајде show must go on заебејте Роналдо, глејте во иднината.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom