Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Годинава сите не отпишаа уште пред почетокот на сезоната така да останува само да играме стрпливо и да изненадиме, зошто никој од нас не ни очекува да направиме нешто што е и добро:smir:

Инаку гледам 0-5, да не играше Гејналдо за нас и да не постигна хет-трик зошто не гледам други играчи кој би постигнувале голови за Јунајтед?
Срамота е вака да се брукаш себеси а и создаваш генерално глупава слика за нас останатите. Јес дека педерски се испонаша Кики али пред тоа не го симињаше од аватар, ми пееше тука песни за него. И уште пожално е шо ме потсеќаш на навивач на Реал Мадрид. Поштувај го тоа што било наше, кога може Ферги да дава само пофални зборови за него можеш и ти.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Срамота е вака да се брукаш себеси а и создаваш генерално глупава слика за нас останатите. Јес дека педерски се испонаша Кики али пред тоа не го симињаше од аватар, ми пееше тука песни за него. И уште пожално е шо ме потсеќаш на навивач на Реал Мадрид. Поштувај го тоа што било наше, кога може Ферги да дава само пофални зборови за него можеш и ти.
Јас почитувам се што направи ама за мене секогаш ќе остане ГЕЈНАЛДО поради мноооооооооогу работи што направи и после заминувањето од Јунајтед, особено кога уште незаиграно го баци амблемот на имбецилите од франко задрид!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Честито победава ! :smir:
И сосема се согласувам Дено... така треба.. кога се сакал и ценел играч и по заминување ќе се цени... сосема се согласувам со твоето мислење :smir:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Го има ли видено некој бекам да го бакне амблемот на реал или Нистелрој
едно прашање за тие шо се постари од 20 години
зашо глеам се нешо малолетни деца има

п.с. ја не се секаам бекам и нистелрој да имаат бакнато амблем на реал
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Го има ли видено некој бекам да го бакне амблемот на реал или Нистелрој
едно прашање за тие шо се постари од 20 години
зашо глеам се нешо малолетни деца има

п.с. ја не се секаам бекам и нистелрој да имаат бакнато амблем на реал
И јас не се сеќавам да имаат бакнато амблем тие двајца, сега рака на срце имаше доста натпревари што не им ги гледав ама ако имаше такво нешто одма ќе беше постирано или напишано некаде.
За разлика од нив, неблагодарни копилиња го прават тоа со најголема леснотија, како да ФК Драслајца да се одени таму, ебаму манекените!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Го има ли видено некој бекам да го бакне амблемот на реал или Нистелрој
едно прашање за тие шо се постари од 20 години
зашо глеам се нешо малолетни деца има

п.с. ја не се секаам бекам и нистелрој да имаат бакнато амблем на реал
Еми сеа тоа е, само ме нервира шо се праите дека не го знаете Рони шо чоече е. Играше за нас 6 сезони. Знаеме дека сака да провоцира, знаеме дека сака да биде број 1, знаеме дека сака да биде во центар на внимание. Потегот со амблемот не го оправдуам, али тоа е. За мене секогаш ке остане чоекот кој ни донесе ПЛ по три сезони без трофеј, ЛШ по 9 години пауза, а не гејналдо.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Еми сеа тоа е, само ме нервира шо се праите дека не го знаете Рони шо чоече е. Играше за нас 6 сезони. Знаеме дека сака да провоцира, знаеме дека сака да биде број 1, знаеме дека сака да биде во центар на внимание. Потегот со амблемот не го оправдуам, али тоа е. За мене секогаш ке остане чоекот кој ни донесе ПЛ по три сезони без трофеј, ЛШ по 9 години пауза, а не гејналдо.
Deno
интересно чоече си имаш супер постои
те пратам поеке време
али искрено ја секад ги бројам промашените удари поеке отколку головите
роналдо на натпревар уништуваше 20 акции даваше по некој гол
сите играа за него не дека тој беше врв на се
тоа се гледаше од километар како беше играта направена на хартија
секое додавање на секој фудбалер да иде кон роналдо
а ние4 сите се радувавме затоа што у една утакмица ке дае 2 гола
и промашил 20-30
(ако проиграл сигурно ке влегле уште 2 гола али на името на друг фудбалер)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Deno
интересно чоече си имаш супер постои
те пратам поеке време
али искрено ја секад ги бројам промашените удари поеке отколку головите
роналдо на натпревар уништуваше 20 акции даваше по некој гол
сите играа за него не дека тој беше врв на се
тоа се гледаше од километар како беше играта направена на хартија
секое додавање на секој фудбалер да иде кон роналдо
а ние4 сите се радувавме затоа што у една утакмица ке дае 2 гола
и промашил 20-30
(ако проиграл сигурно ке влегле уште 2 гола али на името на друг фудбалер)
Пост на место:smir:
И ќе додадам уште нешто:
Играч кој ако беше изваден од игра при резултат 0-2 или 0-3 за нас, плачеше како мало дете и не ја почитуваше одлуката на САФ(истиот за кого Дено ми кажува дека го фалел педерчето. Па што да прави, си направи бизнис, мора да го фали зошто може да го вратат назад:pos2:)

 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Срамота е вака да се брукаш себеси а и создаваш генерално глупава слика за нас останатите. Јес дека педерски се испонаша Кики али пред тоа не го симињаше од аватар, ми пееше тука песни за него. И уште пожално е шо ме потсеќаш на навивач на Реал Мадрид. Поштувај го тоа што било наше, кога може Ферги да дава само пофални зборови за него можеш и ти.
не заборавај дека Роналдо му беше голема желба да игра за Реал,во Манчестер играат играчи кој што го сакаат клубот а Роналдо не го сакаше како Реал и Ферги ја направи исправната одлука
 
G

Gray Foxx

Гостин
Deno
интересно чоече си имаш супер постои
те пратам поеке време
али искрено ја секад ги бројам промашените удари поеке отколку головите
роналдо на натпревар уништуваше 20 акции даваше по некој гол
сите играа за него не дека тој беше врв на се
тоа се гледаше од километар како беше играта направена на хартија
секое додавање на секој фудбалер да иде кон роналдо
а ние4 сите се радувавме затоа што у една утакмица ке дае 2 гола
и промашил 20-30
(ако проиграл сигурно ке влегле уште 2 гола али на името на друг фудбалер)
И да не имаа Манчестер зијан од таа игра створена само за Роналдо? Па газевме во Европа со тој систем, памтиш некогаш да сме биле толку моќни во ЛШ? Еве ке видиш сезонава разлика со Роналдо и без Роналдо. Лани мало морген шо ке ги тепавме Порто ако не беше Рони. Ке беше исто како со Бенфика. Лани со Арсенал, прехлани со Лион, Барселона, Рома? Премногу натпревари ги има решено со еден единствен потег. Па да му се сневиди ако сака нека промаши 30 шанси кога знам дека кога е најпотребен секогаш давал голови, буквално СЕКОГАШ.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
фудбалот е тимска игра
нешто што ке го играме сезонава
руни берба нани овен валенсија (по некој гол од вида флеч и рио и пензионерите гигс и сколс)
а не ако ме нема мене нема голови
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Фостер овие натпревари се покажа многу добар !!
Ако продолжи вака можеби и ке продолжи да бране и кога ке се опорави ван дер сар:):Браво::Браво:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom