Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Еве нешто интересно што изјавил агентот на Бенз

Инаку, дресовите се супер, можеби ќе треба малку време за некои да се навикнат, така беше и со претходните кога излегоа ги критикуваа дека премногу едноставни биле не знам што друго, па се навикнаа сите со тек на време и на сите им се допаѓаа...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.494
Поени од реакции
6.121
речиси сум сигурен дека ке го лапнеме бензема.некаде 80%инаку за дресовите не ми е толку важно,секогаш на почетокот не ми се допагаат па после ми се најдобри до сега :vozbud:
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Аууууууу многу ми се допаѓаат новите дерсови, посебно белиот голмански


:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Колку е само добар, (љубов на прв поглед:pos2:) Сакам еден ваков :).

Не е лошо за на гостински терен да бидат вакви.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Има некој порачувано дресови и други работи од manutd.com ?
 
N

navivacka

Гостин
Дресовите и не се важни како изгледат,ако сака нека бидат во сите бои важно титули да собираме...



Ауууууу царе:cuc::cuc::cuc:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Agent - United want Benzema :vozbud:

Karim Benzema's agent has claimed that Manchester United are keen to sign the Lyon playmaker this summer.

The talented young France international has been strongly linked with a move to both Old Trafford and Real Madrid, although Lyon are keen to retain the services of their prized asset.

The Ligue 1 side admitted on Thursday that Real had made an enquiry, while United have remained silent on their transfer targets as they look to fill the void left by Cristiano Ronaldo's departure for Santiago Bernabeu.

But Karim Djaziri has now insisted that Sir Alex Ferguson has earmarked his client for a move to the Premier League and believes it is inevitable that Benzema will leave Lyon in the future.

Djaziri told Europe1: "Ferguson wants Karim this summer, however his transfer fee will not be over 40million euros.

"He is only 21-years-old, the only time a transfer of a 21-year-old went so high it was the Robinho transfer to Real Madrid.

"Karim can't be more valued than David Villa, who will cost more than 40million euros.

"The question is not if he will sign for one of the big clubs, but when."

Djaziri's comments come just three days after he insisted Benzema would not be leaving Stade Gerland for at least another year.​

До вечер наш е :pipi:

Има некој порачувано дресови и други работи од manutd.com ?
Мислам дека ЏенуГрл имаше нарачено тренерки од manutd.com.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ми е порачана, од Англија ми е донесена тренерката горна.

Ама ако нарачуваш, не сумљај за квалитетот, туку гледај да дознаеш царина отприлика колку ќе треба да платиш затоа што може да испадне да платиш царина исто колку што ти вреди робата што ќе ја купиш. Таква е државава. :tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не ми е порачана, од Англија ми е донесена тренерката горна.

Ама ако нарачуваш, не сумљај за квалитетот, туку гледај да дознаеш царина отприлика колку ќе треба да платиш затоа што може да испадне да платиш царина исто колку што ти вреди робата што ќе ја купиш. Таква е државава. :tapp:
Aj да се надеваме белким ќе ги укинат визите па ќе можиме слободно да одиме да пазариме на Олд Трафорд :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aj да се надеваме белким ќе ги укинат визите па ќе можиме слободно да одиме да пазариме на Олд Трафорд :vozbud:
Тешко Чомбе, зошто и да одобрат Британија не е во шенген зоната :( Милион заебанции треба за англиска виза, документи колку цела Библија. :S Ама затоа фан шоповите во Франција, Германија и сл. не ни бегаат.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Јас имам порачано дрес. Треба да ми стигне на 16ти Јули вечерта. :) :)
Само се чека на мене, од кој да биде дресот. Чекам трансфер, па официјално да потврдам :)
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Фудбалската легенда, Пеле откри дека ги поддржува Манчестер Јунајтед, иако порано неговиот омилен тим бил Ливерпул, и смета дека Премиер лигата е најдобрата лига во светот.
Пеле, легендата на светскиот фудбал навива за Манчестер Јунајтед и е фан на Премиер лигата.
"Секогаш ми се допаѓале англиските тимови"- кажа бразилската легенда за магазинот Sport.
"Во 70те и 80те бев фан на Ливерпул. Не знам зошто Ливерпул посебно, но најверојатно поради тоа што тогаш беа најдобри"- додаде тој.
"Во последните 10 или 15 години најмногу ми се допаѓа играта на Манчестер Јунајтед".
"Тие играат на вистински начин и се далеку подобар и попопуларен тим"- вели уште Пеле.
"Премиер лигата е највозбудливата лига за гледање во светот, нема сомневање"- заклучи светската легенда.
поштуем :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom