Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Кога Тевез чекаше да му понудат договор Ферги си седеше мирен и се зафркаваше со него, е сега испадна обратното - Тевез го зафркна Ферги и не сакаше да остане во МанУтд и покрај тоа што му беше понудено да биде меѓу играчите со највисока плата. Сега дури и екс играчи на Ман Утд (Lou Macari и Clayton Blackmore) жалат што Тевез го напуштил Јунајтед али тоа е.........фала за се што стори за Јунајтед и многу успеси во понатамошната кариера


BYE BYE CARLOS TEVEZ!!!
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Кога Тевез чекаше да му понудат договор Ферги си седеше мирен и се зафркаваше со него, е сега испадна обратното - Тевез го зафркна Ферги и не сакаше да остане во МанУтд и покрај тоа што му беше понудено да биде меѓу играчите со највисока плата. Сега дури и екс играчи на Ман Утд (Lou Macari и Clayton Blackmore) жалат што Тевез го напуштил Јунајтед али тоа е.........фала за се што стори за Јунајтед и многу успеси во понатамошната кариера


BYE BYE CARLOS TEVEZ!!!
Не е зафркнат Ферги.Тевез ќе биде зафркнатиот ако отиде во Сити.А Ферги ќе најде друг напаѓач,тоа е сигурно. :)

Не сакав и јас да замине,стори многу за Јунајтед,но кога веќе решил да замине нека му е со среќа каде и да замине.
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Не е зафркнат Ферги.Тевез ќе биде зафркнатиот ако отиде во Сити.А Ферги ќе најде друг напаѓач,тоа е сигурно. :)

Не сакав и јас да замине,стори многу за Јунајтед,но кога веќе решил да замине нека му е со среќа каде и да замине.
Точно дека Тевез е тој што губи со заминувањето од Јунајтед, кај и да отиде нема да биде како во Јунајтед, ама не сакам да го гледам во друг дрес а посебно не во син :nenene:.

Ферги може ќе најде друг напаѓач но се сомневам дека тој напаѓач ќе игра за Јунајтед како што играше Тевез (ланската сезона растур правеше, оваа сезона ја грееше клупата и немаше можност да ја продолжи мисијата од ланската сезона) играше со срце за клубот........тешко дека ќе се најде некој таков, денес сите трчаат по парите (има некои исклучоци ама многу се ретки).

Но тоа е веќе завршена приказна, за Јунајтед за жал со тажен крај, сега ни останува само да чекаме од стариот лисец да донесе некои екстра засилувања и пак да правиме растур во сезоната што следува. :salut:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Goodbye Ronaldo, Goodbye Tevez.
Добро е што не си оди Гигс.
а тој уште колко време ќе игре?:icon_excl:icon_bigg
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
уште една сезона и најверојатно ке заминат сколс и гигс во пензија :music5::(
Доста им беше, барем го дадоа максимумот за тимот, се додека можат мислам дека ќе играат за Јунајтед, ако треба и со една нога:smir:
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
стари се сколс и гигс за манчестер нормално дека ке одат у пензија
Па доста им беше

Тевес и Роналдо можеби беа клучот на Манчестер но сега кока неблагодарно го напуштија не верувам дека Ферги ќе седи со скрстени раце и дека во наредниве денови Манчестер ќе купи големи фудбалери,.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Роналдо За Сер Алекс Фергусон...
...не ми е муабетов да ви пренесам шо зборвит овај ....туку да пренесам што фергусон значит за сите фудбалери ..кои играат ..и кои ќе дојдат во Јунајтед!


"Тој ме научи се за фудбалот и никогаш не сум запознач човек кој е толку пасиониран за оваа игра после толку многу години".

"Тој ја внесе пасијата во мене и ме направи победник. Најважно беше што тој ме научи дека второто место не е некоја опција".

"Исто така тој ме научи многу работи како да бидам подобар човек и луѓето можеби не знаат колку време тој инвестира во фудбалерите надвор од теренот. Тој навистина многу се грижи за секој од нас".

"Во некој идеален свет. Би сакал тој да ми биде животен тренер и никогаш да не го напуштам но тоа не е возможно, јас морам да продолжам по својот пат и да го задржам тоа што тој ме научи".

"Сер Алекс покажа многу доверба во мене и затоа му должам се. Кога дојдов во Јунајтед иако јас несакав тој инсистираше да го добијам бројот седум".

"Јас му кажав дека не го сакам тоа. Потоа тој ме седна и ми кажа за историјата на бројот седум и рече ...дали сваќаш што сакам да ти кажам? Мислам дека си вреден за да можеш да го носиш овој дрес".


КОЈА ќе биде нареднта 7-ка во светиот дрес???
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Абе чудно ми е што ќе правиме со Бензема. Се плашам да не биде како Тевез, бидејќи оваа година Бербатов и Руни ќе го предводат нападот. Ако игра 4-3-3, нема да биде со бензема и берба, и двајцата се истурени, во тој случај игра крило (пр Нани).
Значи големо име, многу пари, а сепак за прва резерва не бива.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе чудно ми е што ќе правиме со Бензема. Се плашам да не биде како Тевез, бидејќи оваа година Бербатов и Руни ќе го предводат нападот. Ако игра 4-3-3, нема да биде со бензема и берба, и двајцата се истурени, во тој случај игра крило (пр Нани).
Значи големо име, многу пари, а сепак за прва резерва не бива.
E да ти кажам право не знам дали ќе е резерва, се зависи од тоа како ќе се покаже. Кај Ферги нема сентименталност, ако си подобар ќе играш, ако не на клупа:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom