Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
со тва ми покажуваш на мене и на сите други колко сакаш да се расправаш и да омаловажуваш некој, а не ми беше намерата да се расправам ни па саа ми е.

:cuc: Секоја чест за постовите, а посебно за оваа реченица... јас ова на 2-3 пати го зборував, ама тогаш некој изиграваше Невина особа :toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ти да го цениш Фергусон барем 1 посто колку мене, арно ќе биде. Никој не рече дека е глуп и дека треба да си оди, тоа се твои зборови, само никој не е идеален и вечен. Стареењето е природна работа. И Боби Чалтон е класа од играч, најголема легенда. И сега според тебе да го ставиме да игра прва постава. Реков дека не сакам да коментирам за денешниот натпревар, затоа што секогаш сум реален, а реалноста (ако коментирам) ќе ме тера да го напаѓам Фергусон. Но јас не го напаѓам, туку едноставно го сваќам дека и тој е дел од природата.
Господе помилуј :pop:
Ајде и од мене.:pop:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Не игравме толку лошо бевме подобриот противник на цел натпревар. Едно мало невнимание на Флечер и гол примивме. Одбраната не ни е редовна и затоа вака слабо изигра. Цело време се случуваат некои ротации поради повреди. Среќа го имаме Кушчак кој одлично го менува Ван дер Сар за разлика од Фоетер кога играше. Ферги во последно време пробува да игра 4-5-1 со Руни како единствен напаѓач бидејќи Митко не е доволно опоравен. Правото лице на Манчестер Јунајтед ќе го видиме кога сите ќе бидат подоготвени цел тим. Но интересно е како се ближи boxing day денот пресуден според мене за играта на Јунајтед. После boxing day Манчестер секогаш игра подобро и фо превзема првото место. Не требаше да изгубиме вчера требаше да ја искористиме шансата но се надевам дека ќе има уште такви прилики. Во Јануари многу играчи на Челзи ќе идат на Африкански Куп и ќе биде значително ослабен тоа треба да се искористи. Но и Челзи не се најсреќни колку што знам тие во последните 3 натпревари немаат победа. Во вторник против Вулверхемптон треба да победиме и да ги притиснеме Челзи кои играа против Портсмут во Среда. Поздрав до сите фанови на Манчестер Јунајтед!
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Манчестер Јунајтед загреан за Даглас Коста:



Манчестер Јунајтед се подготвени да ја платат цената за Даглас Коста која е преполовена сега однонсо 10 милиони фунти.

Сер Алекс Фергусон беше силно поврзуван со 19 годишниот бразилскиот интернационалец летото на кого цената му беше 20 милиони фунти но не се оставари трансферот.

Но Гремио се наоѓа во финансиска криза и допушти да ја намали цената на играчот за да може да се извлече.

Коста беше една од звездите на Бразил во октомври на Светското Првенство за играчи до 20 години. Левото крило е споредувано со Лионел Меси и би можело да биде долгорочна замена за Рајан Гигс.

Извор!


Мислам дека во зимскиот предоден рок треба да се донесе само овој играч и многу работи ќе се решат во Манчестер.

 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Дај не го дави фан клубот и не ме терај јас да го давам фан клубот. Ниту сум најпаметен, ниту омаловажувам. Те подсетив на некои твои бисери бидејќи почна да се правиш паметен и да не убедуваш дека си голем стручњак и дека многу знаеш за клубот. Не наметнувам на никој мое мислење, и јас затоа што признавам пораз и грешка го кажувам моето мислење. Истото во врска со Ферги ти го објаснаа сите погоре, само на поинаков начин. Кажаа забелешки од типот: "зошто ја изваде оваа формнација.....", "зошто со еден напаѓач...", "зошто Овен место Гигс...", "зошто Валенсија беше слаб....", "зошто Обертан не влезе...", "зошто Гибсон....", и да не ти набројувам. За сите овие забелешки искажани од различни членови тука, кој е виновен? И во ниеден момент не ти напишав дека си глупак, затоа полека со твоите обиди да докажеш дека те навредувам. Јас само цитирав твои реченици, а тоа што ти си заклучи, не е моја вина. Само немој да ми препишуваш и мене реченици што не сум ги рекол, како на пример дека го пензионирав Фергусон, го направив глуп или пак дека сакам јас да седнам на негово место. Детски муабети не се за тука. Убаво кажав дека погреши со некои работи и дека тоа не чини пораз. А твој проблем што ти мислиш дека, ако е најдобар во историјата на Манчестер, дека е и идеален.
you are the boss :smir:
гледам оти неможеш да признааш грешка и да прифатеш друго мислене, ти си Бог на самио тебе, уште 1000 страни да испишеме ти па ќе ми враќаш со истите глупости, а у неповрат не ми се оде. најпаметен си ми :wink:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Бербатов имал операција на коленото:





Димитар Бербатов бил на операција поради проблемите со коленото кои го онеспособуваат да игра.

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед бил на операција во понеделникот додека неговите соиграчи се приремаа за дуелот со Волфзбург во вторникот.

Бербатов ја здоби повредата на мечот со блекбурн минатиот месец.

Ги пропушти натпреварите против ЦСКА Москва и Челзи пред да се врати на тренинг и целосно да заздраве.

Извор!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.689
Поени од реакции
9.331
Бербатов имал операција на коленото:





Димитар Бербатов бил на операција поради проблемите со коленото кои го онеспособуваат да игра.

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед бил на операција во понеделникот додека неговите соиграчи се приремаа за дуелот со Волфзбург во вторникот.

Бербатов ја здоби повредата на мечот со блекбурн минатиот месец.

Ги пропушти натпреварите против ЦСКА Москва и Челзи пред да се врати на тренинг и целосно да заздраве.

Извор!
Утре ќе се оперира, не е опериран сеуште. Има вода на коленото, се очекува брзо враќање на терените:smir:
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Прееска гледав Топки' со Филе и нешто спона дека клубот ќе го купуваат кинески милијардери.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Факт е дека Ферги погреши вчера. Нејкам никој да напаѓам, али дома да почнеш само со Руни како шпиц стварно иритира. И тоа против екипа која има доста солидни дефанзивци и екипа која на контра е пеколна, нешто што го дознаа и Ливерпул. Иронијава се враќаат Видич и Браун и ние примаме гол со глава. :(
Иначе сметам и сигурен сум дека ако играше Овен место Парк уште од почеток ке бевме триумфални. Како да немавме десен бек за помош во нападот, а знаеме дека преку бековите обично ослободуваме од притисокот кој се ствара врз Руни и офанзивните играчи. Флечер кога и да отидеше напред и упатеше центаршут имаше шанси да заврши во наш играч исто колку шо Лузерпул има шанси за титула. Парк изгуби повеќе топки од Лукас. Гигс упропасти три чисти шанси и тоа по одлични проигрувања од Руни. Не може нашата десетка сам да игра. Факт.
Руни различна приказна. Прво полувреме маестрален, проигруваше, шутираше се бореше. Второ полувреме упропасти минимум 4 контри кои ТРЕБАШЕ да завршат со гол. Подавањето во празно кон Бербатов, безброј шутеви кои завршуваа у з редот на Олд Трафорд или у Фридел, па лобот што сакаше да му го направи на голманот место да пласира или да ја скине мрежата...
Руни ја упропасти вчера највеќе, колку и да го сакаме мора да си признаеме дека треба уште еден како него за да се симне притисокот од него, оти јасно е дека ментално е многу послаб играч од Роналдо, премногу дури. Не знае да изнуди фаул како Рони, шутевите од далеку имаат помала процентажа за гол од Рони и тн. Вчерашната утакмица дефинитивно илустрираше колку само ни фали тој човек. Каде во претходниве сезони можеше да се случи вакво нешто, ако поведеше екипа како Вила се случуваше канонади на нивниот гол. Само нека ви текне пред 3 години блекбурн кога водеше 2-0 на наш стадион, влезе Рони од клупата и вуала 4-2. Иако Сколс со тој маестрален гол се одвои од другите, не е коинциденција што со влегувањето на Рони се сврте утакмицата. Лани исто со Тотенхем од 2-0 на 5-2. Има безброј примери али тоа за другпат.
Вчера на клупата недоволно заздравен Бербатов, Овен-играч кој не знае сам шанса да си направи, не знае да издрибла некој, нема никаков шут од далеку, значи ние со измената очекуваме ала Солскјер впечаток да има. Тоа тешко момци. Никој не може да го замени Baby Face.
Мора Фергусон да престане да го игра Руни сам во нападот, премногу лесно се фрустрира на промашување а секако го чуваат по тројца и нормално нели не е супермен човекот. Му треба партнер во нападот, посебно дома кога играме. Многу слабости ни се открија вчера, не е само лош ден верувајте. Само се надевам дека нема многу екипи да ги искористат.
Иначе честитки за Вила. Повеќе од заслужена победа. Ѕверови.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
:cuc: Секоја чест за постовите, а посебно за оваа реченица... јас ова на 2-3 пати го зборував, ама тогаш некој изиграваше Невина особа :toe:
Ајде и од мене.:pop:
НЕ ФРЛАЈТЕ СО КАМЕЊА, ЗАТОА ШТО ПОСЛЕ КОГА ЌЕ ВИ СЕ ВРАТАТ КАМЕЊАТА, ПОЧНУВАТЕ ДА ПЛАЧЕТЕ. НИКОЈ НЕ ВЕ ГИБА, ПА НЕ СЕ ГИБАЈТЕ, ЗНАЕМЕ КОЛКУ ПАРИ ЧИНИТЕ!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Факт е дека Ферги погреши вчера. Нејкам никој да напаѓам, али дома да почнеш само со Руни како шпиц стварно иритира. И тоа против екипа која има доста солидни дефанзивци и екипа која на контра е пеколна, нешто што го дознаа и Ливерпул. Иронијава се враќаат Видич и Браун и ние примаме гол со глава. :(
Иначе сметам и сигурен сум дека ако играше Овен место Парк уште од почеток ке бевме триумфални. Како да немавме десен бек за помош во нападот, а знаеме дека преку бековите обично ослободуваме од притисокот кој се ствара врз Руни и офанзивните играчи. Флечер кога и да отидеше напред и упатеше центаршут имаше шанси да заврши во наш играч исто колку шо Лузерпул има шанси за титула. Парк изгуби повеќе топки од Лукас. Гигс упропасти три чисти шанси и тоа по одлични проигрувања од Руни. Не може нашата десетка сам да игра. Факт.
Руни различна приказна. Прво полувреме маестрален, проигруваше, шутираше се бореше. Второ полувреме упропасти минимум 4 контри кои ТРЕБАШЕ да завршат со гол. Подавањето во празно кон Бербатов, безброј шутеви кои завршуваа у з редот на Олд Трафорд или у Фридел, па лобот што сакаше да му го направи на голманот место да пласира или да ја скине мрежата...
Руни ја упропасти вчера највеќе, колку и да го сакаме мора да си признаеме дека треба уште еден како него за да се симне притисокот од него, оти јасно е дека ментално е многу послаб играч од Роналдо, премногу дури. Не знае да изнуди фаул како Рони, шутевите од далеку имаат помала процентажа за гол од Рони и тн. Вчерашната утакмица дефинитивно илустрираше колку само ни фали тој човек. Каде во претходниве сезони можеше да се случи вакво нешто, ако поведеше екипа како Вила се случуваше канонади на нивниот гол. Само нека ви текне пред 3 години блекбурн кога водеше 2-0 на наш стадион, влезе Рони од клупата и вуала 4-2. Иако Сколс со тој маестрален гол се одвои од другите, не е коинциденција што со влегувањето на Рони се сврте утакмицата. Лани исто со Тотенхем од 2-0 на 5-2. Има безброј примери али тоа за другпат.
Вчера на клупата недоволно заздравен Бербатов, Овен-играч кој не знае сам шанса да си направи, не знае да издрибла некој, нема никаков шут од далеку, значи ние со измената очекуваме ала Солскјер впечаток да има. Тоа тешко момци. Никој не може да го замени Baby Face.
Мора Фергусон да престане да го игра Руни сам во нападот, премногу лесно се фрустрира на промашување а секако го чуваат по тројца и нормално нели не е супермен човекот. Му треба партнер во нападот, посебно дома кога играме. Многу слабости ни се открија вчера, не е само лош ден верувајте. Само се надевам дека нема многу екипи да ги искористат.
Иначе честитки за Вила. Повеќе од заслужена победа. Ѕверови.
До негде со сложвам со ова ти шо го напиша само дај прекинете да го споменувате Роналдо после секој пораз.И со него губевме и без него. Тој е сега во Реал и за нас е минато. да се конценрираме на сегашноста која и покрај поразот не е црна, имаме само 3бода заостаток спрема Челзи, ништо страшно....
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
До негде со сложвам со ова ти шо го напиша само дај прекинете да го споменувате Роналдо после секој пораз.И со него губевме и без него. Тој е сега во Реал и за нас е минато. да се конценрираме на сегашноста која и покрај поразот не е црна, имаме само 3бода заостаток спрема Челзи, ништо страшно....
Да да, ок е... и за мене веќе роналдо е минато, ама мислам оти и дено как мене едноставно праве разлика меѓу повеќе составе на МЈ, за да видеме дали ни фале или не ни фале некој тип на играч, и каков.
 
G

Gray Foxx

Гостин
До негде со сложвам со ова ти шо го напиша само дај прекинете да го споменувате Роналдо после секој пораз.И со него губевме и без него. Тој е сега во Реал и за нас е минато. да се конценрираме на сегашноста која и покрај поразот не е црна, имаме само 3бода заостаток спрема Челзи, ништо страшно....
Еве добро да бидеме во илузија дека Роналдо не ни фали, еве да речеме дека Тевез ни фали. Ке се сложите ли? Или уште во заблуда ке живеете?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom