Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
OMG, мислам дека и порано бевме заинтересирани за Ричардс, но беа донесени близнаците. Како и да е, јас сум за да се оствари овој трансфер, Ричардс е Англичанец, 21 годишник, би можел да стане легенда на клубот, сестран е, може да игра и центар и бек, веќе е искусен и за Сити и за Англија, така да Ферги не би згрешил ако го земе. Иако би било потешко со оглед на ривалството на двата клуба. :)
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
OMG, мислам дека и порано бевме заинтересирани за Ричардс, но беа донесени близнаците. Како и да е, јас сум за да се оствари овој трансфер, Ричардс е Англичанец, 21 годишник, би можел да стане легенда на клубот, сестран е, може да игра и центар и бек, веќе е искусен и за Сити и за Англија, така да Ферги не би згрешил ако го земе. Иако би било потешко со оглед на ривалството на двата клуба. :)
Ричардс има изјавено дека никогаш не посакал да игра за Јунајтед,и дека е Сити фан....Јас лично не сум љубител на неговата игра...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Сега само што го изгледав филмот "Looking for Eric" снимен 2009 година.

Како глумец во филмот се јавува кралот Eric Cantona !

Целиот филм е во знакот на Манчестер Јунјатед и на неговите навивачи...


Главен лик во филмот е еден поштар по име Ерик Бишоп (страстен навивач на Јунајтед) - овој Ерик има некои психолошки проблеми ( лол :) наш навивач,шо сакаш појке :) ) , има нешо проблеми со бифшата жена и со децата(тие ќе се зплеткаат со мафијаши)...

Тој ќе има еден голем постер во собата (инаку целата куќа му е во знакот на Јунајтед) од Ерик Кантона - и навечер ќе зборува со постерот ,кога одеднаш зад него ќе се појави Ерик Кантона ,лично и персонално....ќе му дава совети како да се справи со проблемите кои другиов Ерик ги има (во негов стил - највечи психолог овог света....хехехе...постарите се сеќаваат на неговата пресконференција после суспензијата -кога кажа една поговорка која цел свет подоцна ја толкуваше) :)!

Во филмот постојано тема е Јунајтед , има убаво потсетување на некои незаборавни моменти и потези од Кантона, убави голови...многу навивачки песни..
Се случуваат караници меѓу навивачите околку поделбата за Манчестер Јуанјтед и ФЦ Јуанјтед оф Манчестер ....на крајот има акција на сите навивачи на Јунајтед ...итн...

Муабетов ми е...

Сакам да го препорачам да го изгледате !
Добар е ....нема да зажалите, ако не поради приказната -тогаш обавезно поради Кантона и Јунајтед..

нјаубавата реплика е : Ерик Кантона : Im not a man , Im a Cantona !!
 
S

StereoLove

Гостин
Ричардс има изјавено дека никогаш не посакал да игра за Јунајтед,и дека е Сити фан....Јас лично не сум љубител на неговата игра...
Eпа треба да бидеш стварно будала да го речеш тоа.Ако е вистина слободно нека оди таму,по пари нормално па да видеме како ке напредува,место да се радува дека екипа како Јунајтед го бара тој...:tapp:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Eпа треба да бидеш стварно будала да го речеш тоа.Ако е вистина слободно нека оди таму,по пари нормално па да видеме како ке напредува,место да се радува дека екипа како Јунајтед го бара тој...:tapp:
Кога викам јас жена и фудбал не иде(со неколку исклучоци),никој не ми верува...
Ричардс е веќе играч на Сити и игра за тимот 2-3 години.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Eпа треба да бидеш стварно будала да го речеш тоа.Ако е вистина слободно нека оди таму,по пари нормално па да видеме како ке напредува,место да се радува дека екипа како Јунајтед го бара тој...:tapp:
Нема што да оди,тој веќе е таму(City)...А за изјавата 100% сум сигурен дека е тоа изјавено,ќе побарам линк па ќе го ставам...Изјавата е стара...
 
S

StereoLove

Гостин
Кога викам јас жена и фудбал не иде(со неколку исклучоци),никој не ми верува...
Ричардс е веќе играч на Сити и игра за тимот 2-3 години.
Цццц па знам дека е таму,но нели свакаш која ми е поентата?:uvo:
Реков:Место да се гордее што екипа како Јунајтед го бара тој вели дека е фан на Сити...и дека не сакал да оди во Јунајтед а мора веднаш да реплицираш.

Нема што да оди,тој веќе е таму(City)...А за изјавата 100% сум сигурен дека е тоа изјавено,ќе побарам линк па ќе го ставам...Изјавата е стара...
Нека седи ко е глуп,башсакам да видам како ке "освојува"титули како Тевез.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Eпа треба да бидеш стварно будала да го речеш тоа.Ако е вистина слободно нека оди таму,по пари нормално па да видеме како ке напредува,место да се радува дека екипа како Јунајтед го бара тој...:tapp:
Цццц па знам дека е таму,но нели свакаш која ми е поентата?:uvo:
Реков:Место да се гордее што екипа како Јунајтед го бара тој вели дека е фан на Сити...и дека не сакал да оди во Јунајтед а мора веднаш да реплицираш.
Кај да оди?

Белизона:tv:
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Ќе видите дека сега ќе испратат понуда и до Јаја Туре. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.707
Поени од реакции
11.132
Ако го купат случајно Ричардс, баш ќе чекам да видам кој ќе просере тогаш или ќе лепите плакати по дома од него...Btw дајте изјави од вчера, евентуално завчера да видам дека не сака да игра во јунајтед...ситуацијата е скроз сменета и момакот не е веќе првотимец, get it?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Ќе видите дека сега ќе испратат понуда и до Јаја Туре. :)
Ајде ќе видиме :) Јас не сум за ... Иде Хагро... Андерсон,Керик,Сколс,Гибсон,Флечер,Харгривс..
Кај ќе го стави шпиц... мислам дека нема смисла ова...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.561
Поени од реакции
6.251
Ајде ќе видиме :) Јас не сум за ... Иде Хагро... Андерсон,Керик,Сколс,Гибсон,Флечер,Харгривс..
Кај ќе го стави шпиц... мислам дека нема смисла ова...
Туре е моментално можеби најдобриот играч на позицијата дефанзивен играч за врска...доколку ни е укаже и најмала шанса да го ангажираме не треба да ја искористиме максимално!!! :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom