Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.764
Поени од реакции
6.726
Кога има две екипи со ист број бодови се гледа гол-разликата, па бројот на постигнати голови па на крај меѓусебниот дуел. Кога има 3 екипи со ист број бодови се прави мини-табела од меѓусебните дуели. Значи во најлош случај ако изгубиме од Волфсбург и ЦСКА тепа со Бешикташ 3 екипи имаат по 10 бода, но во мини-табелата од меѓусебните дуели Манчестер би имал 7 бода, Волфсбург 6, ЦСКА 4 па ЦСКА во тој случај отпаѓа. Значи осигуран ни е пласманот понатаму. А Ферги изгледа кур го боли дали ќе биде прв или втор. Како да сака намерно да се сретне со Реал. Како и да е за да си шампион треба се да победиш без разлика на ждрепката. Мислам дека за да се стигне до финале неизбежно треба да се налета на Реал/Барселона и Арсенал/Челзи.


П.С Ова се информации од официјалните правила на УЕФА. Ги има на страната во pdf.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.223
Abe od takvi navivaci ko tebe mi se gadi.....a dur davase po 30 gola vo sezona za man,i duri sam vi nosese tituli,ne beshe peder???
NARCIS EDEN..........
A до вчера за вас нели беше педер бе??

А денес у него се молите..Дркате на него,не давате никој лош збор да каже за него...:tapp:


И вчера слушна шо кажа Филе?? Роналдо кога се загревал цел Сантијаго Бернабе се попалил :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Abe od takvi navivaci ko tebe mi se gadi.....a dur davase po 30 gola vo sezona za man,i duri sam vi nosese tituli,ne beshe peder???
NARCIS EDEN..........
Да бе, сам ги донесе титулите. Да не беше тој немаше да имаме промашен пенал против Барса и против Челзи па да чекаме Тери да се слизне или Анелка да промаши :tv:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Да бе, сам ги донесе титулите. Да не беше тој немаше да имаме промашен пенал против Барса и против Челзи па да чекаме Тери да се слизне или Анелка да промаши :tv:
Ама да не беше против Лион, Рома и гол да не даеше против Челзи у финалето немаше да бидеме во Москва нели?
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Ама да не беше против Лион, Рома и гол да не даеше против Челзи у финалето немаше да бидеме во Москва нели?
Fala ti deno so si realen.....pa neznam kako ne mozete da svatite deka mancester bez ronaldo e 30% poslaba ekipa...toj e kompleten igrac i nikoj ne moze da go zameni.
A za so arsenal na emirati(2 gola),so porto(edinstveniot gol),so inter(1 gol).i bezbroj bezbroj pati koga doagjase mancester do pobeda poradi nego,toa go imate zaboraeno.....Ugledajte se na navivacite na milan...i kaka mn napravi za niv,ama tie i den denes go smatraat za svoja ikona,a ne za "pederce","ligush" i so ti jas znam......!!!!!!!!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Fala ti deno so si realen.....pa neznam kako ne mozete da svatite deka mancester bez ronaldo e 30% poslaba ekipa...toj e kompleten igrac i nikoj ne moze da go zameni.
A za so arsenal na emirati(2 gola),so porto(edinstveniot gol),so inter(1 gol).i bezbroj bezbroj pati koga doagjase mancester do pobeda poradi nego,toa go imate zaboraeno.....Ugledajte se na navivacite na milan...i kaka mn napravi za niv,ama tie i den denes go smatraat za svoja ikona,a ne za "pederce","ligush" i so ti jas znam......!!!!!!!!
Во ред е тоа. Добро знаеме кој е Роналдо и што направил за Јунајтед и му сме благодарни за тоа што го направил, но не го почитуваме начинот на кој замина од Јунајтед и како со еден збор ја изневери довербата која ја имаше кај фановите на Јунајтед, кој му ја дадоа сета подршка додека беше во Јунајтед(по конфликтот со Руни на СП 2006, по скандалот за силување и др...).Секако дека Роналдо ќе биде дел од легендите и иконите на Манчестер Јунајтед, но никогаш нема да биде тоа што бил еден Боби Чарлтон, Џорџ Бест, Кантона, Бекам, Рој Кин, Пол Сколс, Невил...а сето тоа поради начинот кој го напушти Јунајтед, клубот кој го направи тоа што Роналдо е денес. Сите фанови на Јунајтед му благодариме и го почитуваме сето тоа што тој го направил за клубот. Знаете како велат, „крајот го краси делото“, а сите видовме каков му беше крајот во Јунајтед т.е како го напушти Јунајтед.:smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Во ред е тоа. Добро знаеме кој е Роналдо и што направил за Јунајтед и му сме благодарни за тоа што го направил, но не го почитуваме начинот на кој замина од Јунајтед и како со еден збор ја изневери довербата која ја имаше кај фановите на Јунајтед, кој му ја дадоа сета подршка додека беше во Јунајтед(по конфликтот со Руни на СП 2006, по скандалот за силување и др...).Секако дека Роналдо ќе биде дел од легендите и иконите на Манчестер Јунајтед, но никогаш нема да биде тоа што бил еден Боби Чарлтон, Џорџ Бест, Кантона, Бекам, Рој Кин, Пол Сколс, Невил...а сето тоа поради начинот кој го напушти Јунајтед, клубот кој го направи тоа што Роналдо е денес. Сите фанови на Јунајтед му благодариме и го почитуваме сето тоа што тој го направил за клубот. Знаете како велат, „крајот го краси делото“, а сите видовме каков му беше крајот во Јунајтед т.е како го напушти Јунајтед.:smir:
Убаво објаснуваш, но сите овие работи се многу пати овде објаснувани, а некои никако да сватат. Незнам што ни го "дават" фан клубот овде. Само две реченици (болдираните) некако не ти се сложуваат. Јас се сложувам со вториот дел дека никогаш нема да биде тоа што бил еден Боби Чарлтон, Џорџ Бест, Кантона, Бекам, Рој Кин, Пол Сколс, Невил... А бидејќи знаеме дека тие се легенди на Манчестер, тогаш како ќе биди дел од легендите? Поздрав!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Убаво објаснуваш, но сите овие работи се многу пати овде објаснувани, а некои никако да сватат. Незнам што ни го "дават" фан клубот овде. Само две реченици (болдираните) некако не ти се сложуваат. Јас се сложувам со вториот дел дека никогаш нема да биде тоа што бил еден Боби Чарлтон, Џорџ Бест, Кантона, Бекам, Рој Кин, Пол Сколс, Невил... Штом е така тоагаш како ќе биде дел од легендите? Поздрав!
Роналдо е веќе запишан во историјата на Манчестер Јунајтед, како легенда и икона на тимот за периодот во кој што бил во Јунајтед. За сезоната со 42 погодоци, клучните погодоци што ги постигнувал за кој Јунајтед освојувал трофеј, а ги имаше многу такви. Тоа не смее да се заборави сега, затоа што ние се радувавме во тие моменти. Но исто не можеме да го заборавиме и начинот на кој го напушти Јунајтед. Тој е легенда и икона на тимот, но не може да се споредува со легендите и иконите од типот на Боби Чарлтон, Бест и останати. Има разлика помеѓу него и наведените и поради тоа никогаш нема да биде како нив. Се надевам дека ме свати. Поздрав!
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Во ред е тоа. Добро знаеме кој е Роналдо и што направил за Јунајтед и му сме благодарни за тоа што го направил, но не го почитуваме начинот на кој замина од Јунајтед и како со еден збор ја изневери довербата која ја имаше кај фановите на Јунајтед, кој му ја дадоа сета подршка додека беше во Јунајтед(по конфликтот со Руни на СП 2006, по скандалот за силување и др...).Секако дека Роналдо ќе биде дел од легендите и иконите на Манчестер Јунајтед, но никогаш нема да биде тоа што бил еден Боби Чарлтон, Џорџ Бест, Кантона, Бекам, Рој Кин, Пол Сколс, Невил...а сето тоа поради начинот кој го напушти Јунајтед, клубот кој го направи тоа што Роналдо е денес. Сите фанови на Јунајтед му благодариме и го почитуваме сето тоа што тој го направил за клубот. Знаете како велат, „крајот го краси делото“, а сите видовме каков му беше крајот во Јунајтед т.е како го напушти Јунајтед.:smir:
Potpoln si vo pravo ronaldo bese dobar i mnogu pridonese za man.utd no i ne treba da zalime za nego fergi od sekogas naogal nekoj koj ke stane zvezda.A vo real se vide kakov mu e pocetokot ke se pokae zosto go napusti man
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ама да не беше против Лион, Рома и гол да не даеше против Челзи у финалето немаше да бидеме во Москва нели?
Па до некаде и тоа ми е поентата, што мислењето за играчот кај некои од нас фановите се менува кога ќе промени клуб, така да дојденецов во нашиов фан клуб нема апсолутно никакво право да зборува дека бил добар за нас додека играл, кога тој го пцуел сигурно додека беше црвен, а сега кога има бел дрес дури и на аватар може ќе го стави :smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Па до некаде и тоа ми е поентата, што мислењето за играчот кај некои од нас фановите се менува кога ќе промени клуб, така да дојденецов во нашиов фан клуб нема апсолутно никакво право да зборува дека бил добар за нас додека играл, кога тој го пцуел сигурно додека беше црвен, а сега кога има бел дрес дури и на аватар може ќе го стави :smir:
Точно така...Сите што го викаа Гејналдо до 7-8 Јуни, сега се клањаат во него:smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Роналдо е веќе запишан во историјата на Манчестер Јунајтед, како легенда и икона на тимот за периодот во кој што бил во Јунајтед. За сезоната со 42 погодоци, клучните погодоци што ги постигнувал за кој Јунајтед освојувал трофеј, а ги имаше многу такви. Тоа не смее да се заборави сега, затоа што ние се радувавме во тие моменти. Но исто не можеме да го заборавиме и начинот на кој го напушти Јунајтед. Тој е легенда и икона на тимот, но не може да се споредува со легендите и иконите од типот на Боби Чарлтон, Бест и останати. Има разлика помеѓу него и наведените и поради тоа никогаш нема да биде како нив. Се надевам дека ме свати. Поздрав!
Јас многу убаво те сваќам и затоа ти реплицирав. Сакав само да ставам акцент на тоа дека она што е заедничко за сите легенди е тоа дека сите тие се комплетни легеди (без она "крајот да го гнаси делото"). А таму каде што "крајот го гнаси делото" сепак има разлика и не може да биде во ист кош со легендите. Легенда е тежок збор. За тој збор не треба да се има никаков недостаток и пропуст. За сите обични возачи дозволено е 0.5 промили алкохол во крвта, но кај професиналните возачи не е дозволено ништо (0 промили). И едните и другите се возачи, но делат едни од други. Се надевам дека ми ја разбра компарацијата. Поздрав!
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Роналдо е веќе запишан во историјата на Манчестер Јунајтед, како легенда и икона на тимот за периодот во кој што бил во Јунајтед. За сезоната со 42 погодоци, клучните погодоци што ги постигнувал за кој Јунајтед освојувал трофеј, а ги имаше многу такви. Тоа не смее да се заборави сега, затоа што ние се радувавме во тие моменти. Но исто не можеме да го заборавиме и начинот на кој го напушти Јунајтед. Тој е легенда и икона на тимот, но не може да се споредува со легендите и иконите од типот на Боби Чарлтон, Бест и останати. Има разлика помеѓу него и наведените и поради тоа никогаш нема да биде како нив. Се надевам дека ме свати. Поздрав!
Pa togas moze da vleze vo legendi i endi col
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Fala ti deno so si realen.....pa neznam kako ne mozete da svatite deka mancester bez ronaldo e 30% poslaba ekipa...toj e kompleten igrac i nikoj ne moze da go zameni.
A za so arsenal na emirati(2 gola),so porto(edinstveniot gol),so inter(1 gol).i bezbroj bezbroj pati koga doagjase mancester do pobeda poradi nego,toa go imate zaboraeno.....Ugledajte se na navivacite na milan...i kaka mn napravi za niv,ama tie i den denes go smatraat za svoja ikona,a ne za "pederce","ligush" i so ti jas znam......!!!!!!!!
Брат, овој барем индиректно кажуваше дека ќе си оди, нашиов, а тој Кака само збореше Milan nel mio cuore што ли ти знам и на крајот како гром од ведро небо крена бел дрес. Тоа за мене е лицемерие, барем не се лицемери не кажувај дека ќе бидеш засекогаш црвено црн. Секој фан си е приказна сама за себе така да јас таков играч никогаш не би почитувала и не би сакала да ми се врати во тим, колку и да е добар зошто се работи и за достоинство од една страна :smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Јас многу убаво те сваќам и затоа ти реплицирав. Сакав само да ставам акцент на тоа дека она што е заедничко за сите легенди е тоа дека сите тие се комплетни легеди (без она "крајот да го гнаси делото"). А таму каде што "крајот го гнаси делото" сепак има разлика и не може да биде во ист кош со легендите. Легенда е тежок збор. За тој збор не треба да се има никаков недостаток и пропуст. За сите обични возачи дозволено е 0.5 промили алкохол во крвта, но кај професиналните возачи не е дозволено ништо (0 промили). И едните и другите се возачи, но делат едни од други. Се надевам дека ми ја разбра компарацијата. Поздрав!
Те сватив добро...тоа ми беше поентата и мене. Не може да се стават во ист кош сепак:smir:

Pa togas moze da vleze vo legendi i endi col
Зашто да не...Еден од од најдобрите напаѓачи во историјата на Јунајтед, кога со Јорк ги бушеа мрежите (сетете се само на оној погодок против Барселона во Лигата на Шампионите на Камп Ноу). Јас само потенцирав неколку...не ги набројав сите:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom