Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
голем фан сум на манчестер,за жал вечерва резултатот беше реален и не одиграа добо се надевам дека на реваншот ке се покажат во вистинско светло и мислам дека ке издвојуваат победа но минимална 0-1.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Дечки може негде головите? На 85 мин. исклучив мислев дека е решена мудрата утакмица. :smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Слаба партија вечерва од цел тим на Манчестер, незнам што му беше на Роналдо, еден фудбалер не можеше да помине!! Но сепак мислам дека вие ќе се пласирате во 1/2 финале, ќе изиграте добра партија на Драгао и ќе тепате минимум 0-1 или 1-2.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
Pa i ja mislam deka ke pobedime zosto Man e kvaliteten club i ke bide steta ako ne otide vo polu finale:smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Pa i ja mislam deka ke pobedime zosto Man e kvaliteten club i ke bide steta ako ne otide vo polu finale:smir:
Сите ние мислиме така, а јас повеќе би рекол дека сакаме отколку што мислиме. Нема да е така лесно, сеуште сме во криза и не се знае како ќе ни трне тој ден. Многу зависи и од резултатот и играта во Сабота со Сандерленд.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Во повеќе постови забележав дека повеќе го критикувате Роналдо за неговата лоша игра.Вчера сите лошо изиграа со исклучок на ВДС,Евра,Видиќ.
ВДС не спаси да не загубиме.
Видиќ неможеше сам против целиот напад на Порто.Се гледа дека има повеќе сигурност и стабилност кога игра со Рио.
Евра се трудеше мислам најмногу од сите.
А за Роналдо ако не приметивте повеќе пати мораше да се враќа до средината,да прими топка и тој да почне напад,а таа работа требаше да ја вршат Сколс,Керик па и Флечер.Средната во целост потфрли.И баш поради тоа повлекување на Роналдо,Руни остануваше сам и нормално дека тој не е учен да игра сам во напад без подршка така да немаше голем ефект.А за тоа дека губел топки Роналдо,сите знаеме дека не е во форма,па нормално е да изгубиш топки кога ти одат 2-3 противнички фудбалери.Не дека го оправдувам Ронало,gerard убаво објасни во еден пост погоре за однесувањето на Роналдо кое и мене не ми се допаѓа,но тоа е тоа.
Според мене најголем виновник за вчерашната слаба игра е заморот.Во рок од 7-8 дена играчите имаа по 2 натпревари за репрезентациите,натпревар против Вила,исцрпувачки,и по ден ипол натпревар против Порто.Играчите се иститте од лани кои освоија 2 титули и кои годинава освоија светски куп и Карлингтон Куп така да квалитетот е тука само треба да излезе на површина и да се вратат во форма сите.
Многу ни фали Вес Браун.Лани на местото од Невил изигра најконстантно и супер.Невил треба полека да почне да ја грее клупата,а О’Шеј сепак е универзален играч кој не е 100% подготвен да игра за бек,поготово офанзивен бек,и мислам дека тој може да дава добри игри ако не игра повеќе натпревари во серија,туку со паузи.А баш во овој период игра повеќе натпревари во серија и формата му падна.
И на крај Порто заслужено го имаат овој резултат,а на Драгао ќе биде многу тешко,но не и невозможно да ги победиме.Тие статистики дека ниедна англиска екипа нема побда таму паѓаат во вода кога топката ќе почне да се тркала.
Сега во Сабота одиме кај Сандерленд и се надевам дека нема да имаме уште една разочарувачка утакмица.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Главите горе момци,одиме понатаму ви се кладам у шо сакате.
А сите сега што ми мрсат муда тука,во среда ќе ги нема.:helou::pipi:
 
N

navivacka

Гостин
Требаше Ферги да испрати жалба до ФА за да го преместат натпреварот,можеби ке немавме проблеми,главната причина за ваква игра е измореноста пред се...
Одбраната кикснуваше,на последните 4 натпревари примивме 10 гола вклучувајки го и вчерашниот натпревар...се гледа дека фали Фердинанд во тимот и тоа како...се надевам на добра игра на реваншот макар и минимална да се пласираме па ако сака нека е и од пенал.Незнам зашто некои го окривуваат само Роналдо,сите беа криви освен Флечер,ВДС:cuc:кој одбрануваше опасни топки и Евра. Се надевам дека во Саботата нема да имаме проблеми инаку со таква игра нема да ме чуди да го изгубиме и првото место(ама ајде да си траам да не испаднам малер после)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Има ли некој инфоримации до кога ќе е повреден Фердинанд? Бербатов се вреќе за две недели така?
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
На Драгао ќе одиме на се или ништо, така да ако покажеме отворен фудбал зашто да не сме и првиот англиски тим кој го победил Порто на Драгао?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Против Сандерленд очекувам победа од 0-2,0-3 за да се врати атмосферата.
А истото ќе го снајде и Порто.
п.с Ако има уште некој што сака да се клади со мене , нека пише на профил:pipi:(дека Јунајтед ќе го помине Порто).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom