Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Можам да кажам реален резултат на крајот, подобро изигравме во второто полувреме но сепак не изигравме целосно на потребното ниво кое се очекува од нас.
Порто ја има предноста, ќе треба и тоа како да се отвориме во Португалија ако сакаме да поминеме, а Порто се покажа како силен противник:toe:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Нема што да се жалиме. Ние треба да бидеме и задоволни според играта на нашите и според играта на Порто. Тоа е. Со повеќе среќа на Драгао!
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Браво за Порто го заслужија овој резултат мора да признаете:toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Ај у п.м...Дома примивме 2 гола од Порто.Глупа игра,без ниедна акција,2 гола што не ги заслуживме и то ти е.Ама една добра работа е што заврши 2-2 па ќе нападнеме у Португалија,бидејќи да тепавме 3-2,ќе се затворевме и можеше да ни се деси истото ко со Милан..Како и да е јас сметам дека треба да си одредат некоја цел а не по 10 титули да трчаме..


п.с. здравје догодина
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
Ах бе Гери,Гери .. зашто секат мора ти да заебеш работата?Второто полувреме заслуживме да водиме,водевме и накрај како и секат,опуштање и гол во нашата мрежа.Сега мора да се вадиме во ебаното Драгао кај шо ниедна англиска екипа нема победа никат!Роналдо 0/10,требаше Парк да го остави а Роналдово да го вади.

И ај ве молам сите шо ве заебало спортска,хејтери, ватевер да не пишувате тука,уше вие фалите.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Ништо ич. Не сакам да давам некој патетични коментари, се надевам на обратна игра во Порто, нема врска што ќе сме на туѓ терен.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Катастрофална игра...една акција неможевме да срвземе, во вториот дел игравме поубаво за разлика од првиот дел но сепак го заслуживме овој резултат...во Португалијаќе мора да се отвориме да не и го оставиме местото на Порто...
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ни фалеше концентрација и одмор. Сепак ја плативме цената од играњето секој втор ден важни натпревари. Белки тоа Фердинанд ќе се врати да заличи одбраната. А добро и Тевез не можеше одма да игра, нели ни требаа голови? Го става Гигс на 35 години да игра секој втор ден. Ако му беше потребно неговото искуство што не го одмори во Неделата. Незнам сепак мислам дека се работи и за лоши потези на стручниот штаб. Белки на реваншот ќе бидеме во подобра концентрација па ќе се покажеме подобри.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
И не е само Роналдо крив,сите се криви,одбраната кикснуваше-примавме гол,првиот гол кој го дадовме не го заслуживме беше на срека,Тевез даде гол и се израдував за момент мислев дека е се готово ама повторно кикс...здравје срека наредниот натпревар ке ни треба.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
ЈАС..Ако треба и аватар и потпис и се ќе сменам ама да поминеме!
Истото му се случи и на Мурињо.Ферги нема да испадне повторно од Порто,биди сигурен.Игравме слабо,го нема Рио.Ќе се врати Рио,ќе се врати Дими.Во Португалија минимум 0-2.:baeh:
п.с Ај ќе се договориме на профил:pipi:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
јас кажав дека Порто киде уште кога беа извлечени двојките ... не дека ќе одат ама имат поволен резултат ...:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Периодов стварно играме многу лошо, да не речам катастрофално. Ваков пад на Јунајтед не памтам подолго време. Примивме 10 гола на 4 натпревари а претходно на 30 натпревари имавме примено само 9-10 гола што е застрашувачки.
Роналдо е дупка невидена периодов, играта не можам да ја препознам со таа што беше од пред некое време кога газевме.
Не знам што треба да се преземи зошто сепак помина доста време, имаше и квалификациски циклус, а работите сеуште се немаат сменето на подобро!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
јас кажав дека Порто киде уште кога беа извлечени двојките ... не дека ќе одат ама имат поволен резултат ...:smir:
Паметен си ти нема шо..се разбираш.Фала шо ни кажа дека Порто има поволен резултат...

п.с порака до ФА-:pusk: НА ДЕБЕЛИОТ(Бенитез)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom