Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Многу слабо прво полувреме гледано од наша страна, можеше Порто да не наполни до врв. Недозволено опуштање на одбраната, катастрофални грешки.
Се надевам дека во второто полувреме ќе ги стегни малку Ферги, ако треба нека го стави и Тевез наместо Парк кој изигра очајно прво полувреме!
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Слабо прво полувреме. Роналдо катастрофален, колку што броев 7 грешки во текот на натпреварот, значи 7 изгубени топки, а ниеден копмплетиран пас. И што најмногу ме нервира, ем виновен за голот ем си гледа нанапред не му е гајле што се случува назад. Ме нервира таа негова самобендисаност. Се надевам на подобра игра во второто.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Мора брзо да се реагира. Парк треба да лета надвор. Не му е денес денот. И зошто со еден шпиц?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
Многу слабо прво полувреме гледано од наша страна, можеше Порто да не наполни до врв. Недозволено опуштање на одбраната, катастрофални грешки.
Се надевам дека во второто полувреме ќе ги стегни малку Ферги, ако треба нека го стави и Тевез наместо Парк кој изигра очајно прво полувреме!
Ја мислам треба Мачеда наместо Парк! :vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Слабо прво полувреме. Роналдо катастрофален, колку што броев 7 грешки во текот на натпреварот, значи 7 изгубени топки, а ниеден копмплетиран пас. И што најмногу ме нервира, ем виновен за голот ем си гледа нанапред не му е гајле што се случува назад. Ме нервира таа негова самобендисаност. Се надевам на подобра игра во второто.
Не беше крив Роналдо за голот, Еванс несмасно реагираше, му ја подари во нозе топката:toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
:uvo: Каква игра..ц ц ц ..2 топки не сврзивме!Нека мени нешто Ферги оти готови сме.Една шанса цели 45 мин не создадовме и тоа на домашен терен..А + тоа Порто играа поофанзивно од нас.Па вака ако играме ние догодина ни УЕФА нема да играме.Ама ајде пак ги сфаќам,да не беа тие педерите ФА сеа се ќе беше подруго.Сепак да не беше Бруно Алвеш ќе бевме у негатива сега..И ајде со среќа у втор дел!
 
N

navivacka

Гостин
ц цц ц ц каква игра не ми се верува:tapp:надиграни бевме едно време,а да не беше киксот на Алвеш кој знае дали ке дадевме гол...одбраната многу несигурна...ВДС успеа да спаси неколку топки при шутевите...аман бе:nesvest:се надевам на подобра игра второ полувреме.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Како бе можеа вака да згреши одбраната, овој Еванс, лелеле.
Ајде да се надеваме дека ќе има пресврт.
Точно дека Еванс згреши, ама пред тоа Роналдо шитна чиста топка!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.683
Поени од реакции
9.308
Не беше крив Роналдо за голот, Еванс несмасно реагираше, му ја подари во нозе топката:toe:
Роналдо ја изгуби најпрвин топката, па после Еванс ја скисли...

Ако сме реални, не го ни заслуживме тој погодок на Руни. Играта ни беше 0. Жими една шанса на Роналдо со глава и тоа со 300 маки дојде. 7-8 корнери имаат Порто во првиот дел...Не оди на арно вака.:toe:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Катастрофална игра,преизмореност на играчите сите ми делуваат уморно.Секој дел од теренот успеваат да го покријат Порто,ние само преку кратки и брзи пасови успеваме да напраиме нешо.Среќен гол по нивна грешка и ако остане вака едно огромно фала до Бруно Алвес.Само видете како играат во одбрана,на човек директива идат за разлика од нас кај шо им оставаме премногу простор на 3цата напаѓачи + се убацуваат од средината.О Шеј и Евра ги мрднаа двајцата едвај одат се глеа.Ни треба брзина бе,ептен сме спори за разлика од Порто кај кои скоро сите играчи се екстра брзи..Хулк поминува меѓу Еванс,Евра и Руни одеднаш :nesum:

Како шо глеам ја пак натпреваров ќе го одлучи Ферги.Како ќе истактизира сега и како ќе ги постави играчите ќе влијае многу.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Мора да се постави посилно крило на местото на Ошеи. Се гледа дека не може да се снајде најдобро напред, а имаше толку многу посед на топката. Денес Флечер е одличен.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Незнам шо да кажам-КАТАСТРОФА...еден пас немаше асален,еден шут на гол немаше,една посериозна шанса немаше,освен таа со главата на Роналдо...Порто си игра многу вешто,игра пресинг на наша половина,нашите си грешат,си чека пополека и наеднаш контра,си ги користат нашите киксови у одбрана...незнам ако вака продолжиме дали ќе извлечеме жива глава,да е некоја појака екипа,а не дека и Порто не е за потценување,ама ќе примавме 2-3 гола до сега 100%,на секој нивен напад само се молам да нема гол,имаат 10 корнери,ние ни еден,имаат 5-6 шутеви во и вон гол,ние 2 или 3....Одбраната катастрофа невидена,освен Евра нешто шо пробува у офанзива-другите се живи трупови...почнавме веќе и на секој натпревар да си примаме голови,у средината освен Флечер шо ми остави малку впречаток со борбеноста-другите никој,Парк невидлив,Роналдо ја земе топката па ја изгуби,Сколс имаше 5-6 сигурно многу лоши пасови и така,Керик исто...и Руни ми остави впечаток како за остетот што го имаше за голот,така и за борбеноста каде што немам зборови...Роналдо направи грешка онаа утакмица и примивме гол,тој вториот,сега пак...ај онаа се извади со 2 гола,се надеваме и на оваа дека ќе се извади или со гол или со некоја асистенција...а за резервите да не зборувам-"боли глава"...Нани и Тевез не дај Боже да влезат,Гигс не верувам дека ќе издржи,Мачеда е многу неискусен за вакви мечеви....што е тука е,се надевам на мноогу подобро второ полувреме...:smir:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Направивме што направивме, се деси што се деси.

Мислам дека сега Манчестер ќе претисне со сите сили, не верувам дека Ферги ќе смени нешто, али верувам дека ќе паднат минимум 2 гола во зад грбот на Helton.:wink:

Со среќа, идеме.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom