Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Не беше крив Роналдо за голот, Еванс несмасно реагираше, му ја подари во нозе топката:toe:
Реално гледано на работите, на една скала од 1 до 10 во споредба со минатогодишната форма на Роналдо, според мене мислам дека во моментов се наоѓа на 3 или 4 негде. Последно време толку слабо игра, а згора на се е ароганцијата која ја прикажува на теренот. Мислам дека премногу си ја крена цената, и треба малце да се спушти на земја. И не е изговор тоа што го чувале 2-3ца, ако е добар колку што се "пува", не би требало да има некаков проблем и со 4ца. 50% од играта се сведува на него, а тој пак ја упропастува. 7 грешки се катастрофален показател за моментално најдобриот играч на светот.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Каква игра еј:uvo:Ферги мора нешто да прави на почеток на второ полувреме,инаку вака не бива,имаме преморени играчи,одбраната слабо...Фала ти Алвеш за подарокот...се надевам добра игра второ полувреме и како што реков да смени Ферги не на крајот последните 5 минути туку одмах...Мачеда ин Парк аут.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Абе ако трнеме офанзивно со брза игра во вториот дел на Порто им нема спас,но ако е како првиот....
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Ajде почнува вториот дел...сега мораме да напаѓаме да постигнеме гол оти ако играме како во првиот дел ништо не правиме...
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Момци, се глеа дека им тежат нозете на овие вашите.... сите до еден се уморени освен Руни што трча
играње бе, овие Порто - стварно ме изненадија :salut:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Момци, се глеа дека им тежат нозете на овие вашите.... сите до еден се уморени освен Руни што трча
играње бе, овие Порто - стварно ме изненадија :salut:
Во последните 3-4 натпревари во сите конкуренции Манчестер нешто слабо покажа, па незнам до што може да е тоа.
А вечерва тепаме, верувај.:)
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
eeee ццц осте нема ГОЛ абе ајде ДАВАЈТЕ :zid::zid::zid::zid::zid::devil2::devil2::devil2::devil2::devil2::vozbud:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Tевеееез...каков пресврт...каква топка од Вејн Руни...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Без навреда, ама ве искинаа Порто. Додуша не ве искинаа они толку многу, колку што ве искина одбраната.
 
N

navivacka

Гостин
Не ми се верува,готово е,Порто ке ја има предноста,какви киксови:uvo:
 
N

navivacka

Гостин
Таман се израдував на голот на Тевез ама ете:tapp::nesvest:да признаеме не искинаа.Ја имат предноста Порто на домашен терен а да не заборавиме дека не се поразени на домашен терен од англиска екипа.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сосема заслужено Порто дојде до нерешен резултат. Слаба ви е играва у одбрана, Рио за колку време се враќа?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Катастрофа.
Максимално ме разочараа, посебно одбраната, аман бе што правеа? Неверојатни киксови, недозволиви за еден ваков важен меч.
Катастрофална форма во најважниот период, веќе ги нема оние лесни победи, се мачиме за голови, за пресврти, за победи..
Според мене иако Порто се послаба екипа барем на хартија, сега се со многу поголеми шанси на домашен терен.
Само надежта останува, ама многу тешко, не знам зашто сум ваков песимист.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.128
Поени од реакции
5.905
Ај у пизду материну, да ти ебам и одбрана глупа и све! 2 гола дома да примиш...ццццц... :tapp:

Сеа ќе биде тешко у Порто, мора да се тепа.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom