Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
K

kaiser soze

Гостин
Сигурно една од најважните победи на Јунајтед оваа сезона,ако не и најважната.Не само заради враќањето на првото место во Премиер Лигата,туку и заради зголемувањето на самодовербата и атмосферата во тимот,посебно во пресрет на една низа од важни и тешки натпревари за тимот.Овој меч и пресвртот што настана,сигурно ќе го овозможат тоа.Оваа победа многу му требаше на тимот и тоа е повеќе од јасно.
За играта не би коментирал многу,се знае дека имаме многу пехови со повредени и казнети играчи,па така осетно е намален ростерот на тимот.Посебно тоа се осети во одбраната каде релативно бавните Невил и О`Шеј тешко ги следеа брзоногите крилни играчи на Вила,па овие претставуваа сериозна опасност за нашиот гол.Средниот ред функционираше добро,со исклучок на Нани,кој не можеше да се пронајде на теренот.Токму потегот на натпреварот,а кој може да го направи само голем тренер каков што е Сер Алекс,е измената која ја направи,па го фрли во оган Мачеда кој нема никакво искуство во ваков натпревар.Овој влезе со голем елан во натпреварот,а шлаг на се беше прекрасниот гол што го постигна,а кој му донесе победа на тимот.
Натпревар со многу адреналин,со голема тензија,со многу емоции,но што е најбитно со три бода за нас и со враќање на самодовербата,а сигурно и формата која одеше во надолен правец.Се надевам дека натпреварот со Порто ќе ни биде рутински,па така тимот ќе не поштеди од нервоза сите кои навиваме за него.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Поздрав до сите фанови на Мен Ју и честито за победата. Трилер натпревар. И со толку отсутни играчи успеавме да ја победиме Вила. МАЧЕДА ЗАКОН.
GLORY GLORY MAN UNITED.


П.С. до сите кој јадат Г***А на насиот фан клуб нека видат како победуваат нивните тимови особено Ливерпул вчера па нека јадат трици. Очигледно и дека модераторите се политички активирани и чекаат резултати па немаат време да видат што се пишува тука. И до сите кои јадеа Г*В*А :pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
му ја донесе титулата условно да кажам на Манчестер...браво Мачеда...сум се дерел дома комшиите се бунат вика што е работава:vozbud:
Во стил на голем искусен напаѓач
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
му ја донесе титулата условно да кажам на Манчестер...браво Мачеда...сум се дерел дома комшиите се бунат вика што е работава:vozbud:
Во стил на голем искусен напаѓач
И јас како сум се дерел, уште ме боли грлото, скокав како мало дете:)
Најважно е што победивме, иако не изигравме сјајно. Се надевам дека веќе во вторник, со враќањето на суспендираните ќе го почниме завршниот притисок и атак кон титулите во ПЛ, ЛШ и ФА:helou:
 
H

hogar

Гостин
Абе, ќе се отепам што не сум го гледал мечов:nesum:
Браво за Мачеда, да се надеваме ќе не вади од многу гомна и во иднина.
Дечкото е неверојатен само мислам дека нема да има потреба да не вади од гомна во иднина зошто кризата според мене заврши кога тој влезе во игра:wink::vozbud:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Мамата бе живот ми се скрати 10 години дур сум ја гледал утакмицава:vozbud:
Али поштено си ја добивме и браво за Мачеда звер дете!!!:smir:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
Abe ja mislam deka ne se bile voopso vo kriza toa bese samo da bide pointeresno vo premier:vozbud:
 
N

navivacka

Гостин
Abe ja mislam deka ne se bile voopso vo kriza toa bese samo da bide pointeresno vo premier:vozbud:

Не биле во криза?па да изгубиш дома со 4 парчиња во мрежата само зашто дозволиле да биде поинтересно во лигата?ненене грешеш,бевме во мала криза...ама излеговме брзо.Се побркав низ дома, скокав од срека, ке скршев ногата.

Да го оставиме натпреварот со Вила назад и да се сконцентрираме на утрешниот.Добро е што ке ги имаме во составот Руни,Сколс,Видич...Ферги направи добро што го чуваше и Парк за утрешниот натпревар.Се надевам дека нема да имаме проблеми на утрешниот натпревар.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Фредерико Мачеда, 17-годишниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, е воодушевен од своето тимско деби на еден официјален натпревар

Тинејџерот од Италија успеа да постигне гол во решавачките моменти од натпреварот со што му донесе неизмерно голема победа на својот тим од 3-2 против Астон Вила. По 31-то коло, благодарение на погодокот на Мачеда, тимот на Манчестер Јунајтед е повторно на чело на табелата.
"Ова е најубавиот ден во мојот живот. Секогаш сум сонувал за нешто вакво. Навистина не можам да ви опишам колку уживав на теренот", изјави Мачеда по натпреварот против тимот на Астон Вила.
"Веднаш по постигнувањето на голот дотрчав према родителите на трибините. Го заслужија овој погодок подеднакво како и јас и се надевам дека се горди со мене. Ќе го паметам овој ден до крајот на мојот живот, но ветувам дека мојот живот после него нема да се промени. Сакам да продолжам со напредокот во играта и да уживам во фудбалот", додаде Италијанецот, кој на Олд Трафорд стигна во 2007 од Лацио.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тевез ме разочара,дефинитвно.Не игра ништо и сега ајде ќе се вадиме со тоа трчал.го оставал срцето на теренот:nenene:Направи минимум 10 лоши пасови,5 пати безврска ја губеше топката,ЕДНОСТАВНО ИГРА НА СТАРА СЛАВА...
Епа Карлито пријателе ние имаме играчи како Велбек,Мачеда кој нема да чекаат многу да покажат што знаат,затоа свести се.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Пред се секоја чест за Мачеда и цела екипа на Манчестер Јунајтед,а додека за Фергусон нема зборови
човекот е навистина голем стратек,и ова е докас дека Роналдо Руни и многу други дека нема да бидат последните ѕвезда кои излегле од Олт Трафорт ,ова е само докас дека во Манчестер ќе има уште голем број на фудбалери кој ќе го достигнат К.Роналдо ,Руни и многу други.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom