Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2008
Мислења
223
Поени од реакции
18
рафаел :zver: новата голема ѕвезда на Манчестер, браво дете
 
N

navivacka

Гостин
ЕЕЕ Тевез не влезе во игра пак...зашто така праве Ферги?а судијиите ептен не оштетуваат оваа сезона нема тука сомневање
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Леле јакото!
Лоша игра на Парк!
Мајка ми гледа второ полувреме и вика: Овде само руни треба да зема плата:vozbud:
Шала на страна, најдобра игра на манчестер годинава, барем според мене, само нека продолжи така!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еве ова е дерби,во права смисла на зборот!Прекрасен фудбал,ПРЕКРАСЕН !
Добро е Кики не грижи се,секогаш сме со тебе!Браво за сите момци,одлично изиграа!Браво Харт :)

Леле јакото!
Лоша игра на Парк!
Се надевам дека ти е добро :)
Па теренот го ископа бе,секоја топка беше негова ... :helou:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Моја оцена за играта на Јунајтед е чиста 10 ка. Одамна ги немам видено вака пожртвувано да играат. Дури и Роналдо и Бербата се враќаа назад, а кога сме кај Бербатов- ебати чудовиштето, тројца до него он си ја префрла топката преку нив и пак ја фаќа. Монструм. Рафаел како и стално феноменален. Руни ме изненади со играта, очекуев да биде брбушка. Како и да е честито заслужена победа.

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД!!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.912
Поени од реакции
1.322
ФАНТАСТИЧНА ИГРА,ПРЕКРАСНА И СЛАТКА ПОБЕДА!БРАВО МАЈСТОРИ!
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Браво за победата (минимална беше но на гости игравме) нека ни е честита и да ни се множат уште многу вакви само со повеќе голови :) Дечките беа одлични ама Рафаел посебно.
За ова црвениот за Роналдо не знам што да коментирам, само сакам снимка од таа ситуација да видам уште еднаш, ако најде некој нека постира, малку ми е сомнително Роналдо никогаш не би играл така :nenene:
Конечно докажавме кој е кој во Манчестер а тоа се разбира се ЃАВОЛИТЕ :vozbud:

П.С:Нареден пат кога ке ги даваат Манчестер на А1 ќе гледам без глас жими се, па овој коментаторот не се поднесува.Ако е фан на Манчестер мислам дека е време да научи да ги разликува Рафаел и Парк, и да му го научи името на српскиот репрезентативец Зоран ТоМиќ :pos2::pos2::pos2::pos2:

Честитки за 100ти гол на Руни и да му се множат уште мнооооооооооооогу
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ауууууу......колку е убаво чувствово.....
хехехехехехехехехе....ги пое*авме пеерите од шити.......

Лепота....и пивото ми легна... и сеа ке си гледам сеир на ѓупските екипи..

БРАВОООО за нашите дечки...одлична презентација на тоа како се гине за клубскиот дрес !!!! нема да издвојувам поединци... ова е победа на колективот...ги направивме парче шити...и никогаш да не слушнам лош збор за тактиките на СЕР АЛЕКС оти ова беше одлична можност да се види како тактички се победува....одлично смислени акции..бековите феноменални...немам збор !!

....Јунајтед е еден... а светот е премал за ова љубов !!

П.С: да ви кажам уште за црвениот....во моментот кога се изведуваше корнерот се слушна свирка од публиката (дури и јас помислив дека е од судијата и го опцујав прописно) ..па роналдо мислеше дека играта е прекината и затоа беше таква неговата реакција ....(фердинанд не беше во ситуација да види, и само фолираше кога го убедуваше судијата дека овој (роналдо) е турнат)...
Така да не го окривувајте роналдо, не му беше намерата гол да постигне,оти ако сакаше да го направи тоа,со глава имаше подобра позиција !!

АЈТ БИДЕТЕ МИ ПОЗДРАВЕНИ СИТЕ !!!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Сега челзи да кикснат и д им се наближиме на 5 бода...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
ПОБЕДААААААААААААААААААААААААААААААААА. ФЕНОМЕНАЛНА ИГРА. Во врска со Роналдо, тоа го зборувам цело време, некако ме нервира, премногу му е "крената цената", па мислам дека треба малце некој да го спушти на земја. Можеби е најдобар во светот, ама никој не го прави она. Од друга страна, браво за ПРЕКРАСНАТА игра на двете екипи на крајот, посебно на шансата за Руни и Харт.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ауууууу......колку е убаво чувствово.....
хехехехехехехехехе....ги пое*авме пеерите од шити.......

Лепота....и пивото ми легна... и сеа ке си гледам сеир на ѓупските екипи..

БРАВОООО за нашите дечки...одлична презентација на тоа како се гине за клубскиот дрес !!!! нема да издвојувам поединци... ова е победа на колективот...ги направивме парче шити...и никогаш да не слушнам лош збор за тактиките на СЕР АЛЕКС оти ова беше одлична можност да се види како тактички се победува....одлично смислени акции..бековите феноменални...немам збор !!

....Јунајтед е еден... а светот е премал за ова љубов !!

П.С: да во кажам уште за црвениот....во моментот кога се изведуваше корнерот се слушна свирка од публиката (дури и јас помислив дека е од судијата и го опцујав прописно) ..па роналдо мислеше дека играта е прекината и затоа беше таква неговата реакција ....(фердинанд не беше во ситуација да види, и само фолираше кога го убедуваше судијата дека овој (роналдо) е турнат)...
Така да не го окривувајте роналдо, не му беше намерата гол да постигне,оти ако сакаше да го направи тоа,со глава имаше подобра позиција !!

АЈТ БИДЕТЕ МИ ПОЗДРАВЕНИ СИТЕ !!!
Mрш бе :icon_lol:

Педер :baeh:
 
G

Gray Foxx

Гостин
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Браво за победата (минимална беше но на гости игравме) нека ни е честита и да ни се множат уште многу вакви само со повеќе голови :) Дечките беа одлични ама Рафаел посебно.
За ова црвениот за Роналдо не знам што да коментирам, само сакам снимка од таа ситуација да видам уште еднаш, ако најде некој нека постира, малку ми е сомнително Роналдо никогаш не би играл така :nenene:
Конечно докажавме кој е кој во Манчестер а тоа се разбира се ЃАВОЛИТЕ :vozbud:

П.С:Нареден пат кога ке ги даваат Манчестер на А1 ќе гледам без глас жими се, па овој коментаторот не се поднесува.Ако е фан на Манчестер мислам дека е време да научи да ги разликува Рафаел и Парк, и да му го научи името на српскиот репрезентативец Зоран ТоМиќ :pos2::pos2::pos2::pos2:
Југо е најглупавиот човек на светот ДЕФИНИТИВНО. Бербатов и Роналдо исти му се. Ги меша Јунајтед со Сити. Го мразам од дното на душата.
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Се случи 8мото светско чудо.
Манчестер Јунајтед победи додека коментираше Југослав Костовски. :salut:

Хахахаха добро ме насмеа....се на се интересна беше од 70 минута па до крајот ми се виде како цела вечност
Честито победа нека ни се множат уште многу,сите играчи беа ѕверови на теренот и мислам дека Роналдо само еден натпревар ќе одмара пошто прочитав некој напиша 3...тоа е доколку добиеше директен црвен
ЧЕСТИТО ПОБЕДА ЃАВОЛИ!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom