Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Ф

Флеш

Гостин
So e ova samo mali deca imame za navivaci,a jaki tetki,a stari vukovi ....OMG

Where are we ?! You are in TWILLIGHT ZONE, SONY BOY :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Денес рутинирано ... :D !! Можеше слободно да паднат уште 2-3 гола за нас, стеумичаниве бледо, слабо ...Панче Стојанов правеше нешто ама слабо ... 2 пати ја вадеа топката од гол линија...
Следно коло според мене одлучувачки натпревар во Вторник против Тиквеш во Кавадарци.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Вчера Тиквеш - Македонија Ѓ.П. 2-0 (1-0) !!
Тоа е тоа кога не се купуваат утакмици у гости ќе се губи ... со овие играчи ќе биде чудо и бараж да играме !!!
 
Член од
2 мај 2011
Мислења
245
Поени од реакции
55
Вчера Тиквеш - Македонија Ѓ.П. 2-0 (1-0) !!
Тоа е тоа кога не се купуваат утакмици у гости ќе се губи ... со овие играчи ќе биде чудо и бараж да играме !!!
Што се случи со Аце Толески?
http://tv.ffm.com.mk/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=9&video_id=189
Тука може да погледнете снимка од натпреварот.. :)
Иначе Тиквеш заслужено победи и беше подобар тим во целиот натпревар :)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Што се случи со Аце Толески?
http://tv.ffm.com.mk/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=9&video_id=189
Тука може да погледнете снимка од натпреварот.. :)
Иначе Тиквеш заслужено победи и беше подобар тим во целиот натпревар :)
Aце Толески на првата утакмица со Миравци се повреди и од тогаш го нема ... поарно да не го земаа !!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576



Од вчера...
Навивачите своите ставови,почитувања и жалења ги покажуваат на трибина.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Вчера Тиквеш - Македонија Ѓ.П. 2-0 (1-0) !!
Тоа е тоа кога не се купуваат утакмици у гости ќе се губи ... со овие играчи ќе биде чудо и бараж да играме !!!
тоа што го реков уште во август месец дури сега ме свативте дека оваа екипа не е за во прва лига подобро уште година во втора па да се искали добар тим отколку да се изгори овој тим во прва лига
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
тоа што го реков уште во август месец дури сега ме свативте дека оваа екипа не е за во прва лига подобро уште година во втора па да се искали добар тим отколку да се изгори овој тим во прва лига
Абе па и ти, ко демек за прва лига требаат кој знае какви играчи...
Ќе го продавате баражот или ќе купувате? Ништо чудно да има нешто помеѓу Тетекс и Ѓорче...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
тоа што го реков уште во август месец дури сега ме свативте дека оваа екипа не е за во прва лига подобро уште година во втора па да се искали добар тим отколку да се изгори овој тим во прва лига
A ти мислиш дека ќе останат овие играчи сега што играат ако влеземе во 1 лига ?! :D
Сакаат со тиња играчи да влеземе во 1 лига колку да не носат играчи искусни да не даваат многу пари... искрено јас сум изненаден што моментално сме на ова место каде што сме ама квалитетот е тука негде помеѓу сите екипи ... Има време уште до крај ќе видиме ... со Скопје во Автокоманда да ги заебеме ууффф ќе биде многу тешко ... ајде момци !! :)
--- надополнето: 18 април 2012 во 14:01 ---
Абе па и ти, ко демек за прва лига требаат кој знае какви играчи...
Ќе го продавате баражот или ќе купувате? Ништо чудно да има нешто помеѓу Тетекс и Ѓорче...
Чекај да видиме има уште за играње ...;)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Аууу победава ни сами не сме свесни колку ни значи !! Браво момци браво !! Ги исплескавме рекетарите кај нив дома ...Прв пораз на Скопје сезонава на домашен терен :D.

Следна со Пелистер во Ѓорче ... е тука ќе биде што ќе биде !! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom