Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Znaci ne e bezbedno za Bitolcanec ako na svoja raka dojdi nedela vo Gorce? :D
Зошто да не е безбедно ?! :)
Ако се галами многу тогаш може да има нешто ... вака ако дојдеш и си седиш и си гледаш утакмица кој ќе те чепне ?! ;)
Него ќе има голем притисок за да ја победиме утакмицава ... на тоа мислев :)
 
Z

ziko bt

Гостин
Зошто да не е безбедно ?! :)
Ако се галами многу тогаш може да има нешто ... вака ако дојдеш и си седиш и си гледаш утакмица кој ќе те чепне ?! ;)
Него ќе има голем притисок за да ја победиме утакмицава ... на тоа мислев :)
Jas pa sakav pritisok da pram ko so Lokomotiva vo Karpos :D majtap nastrana stadionot pretpostavuvam e vo blizina na posledna 5ka ili greska sum?
Nego vo Bitola nekoj ko ke galami ne go cepkame,nikoj neki problemi so dzandarite :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.605
Поени од реакции
70.021
Jas pa sakav pritisok da pram ko so Lokomotiva vo Karpos :D majtap nastrana stadionot pretpostavuvam e vo blizina na posledna 5ka ili greska sum?
Nego vo Bitola nekoj ko ke galami ne go cepkame,nikoj neki problemi so dzandarite :D
Не е баш до последна 5-ка, има уште неколку станици до последна... (минимум 3-4 мислам :)).
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Jas pa sakav pritisok da pram ko so Lokomotiva vo Karpos :D majtap nastrana stadionot pretpostavuvam e vo blizina na posledna 5ka ili greska sum?
Nego vo Bitola nekoj ko ke galami ne go cepkame,nikoj neki problemi so dzandarite :D
Немој такви споредби ... :D !! Тешко дека ќе го оставите така некој да прави во Битола :D...
Грешка си ... ако се нафаќаш да доаѓаш после СП Планет идеш право после Тинексот на главната имаш раскрсница одма тука идеш лево, ја поминуваш новата сала и идеш до крај на улицата излагаш право на Стадион од лева страна ќе ти дојде !! Еве ти :)
cxz.png
 
Z

ziko bt

Гостин
Немој такви споредби ... :D !! Тешко дека ќе го оставите така некој да прави во Битола :D...
Грешка си ... ако се нафаќаш да доаѓаш после СП Планет идеш право после Тинексот на главната имаш раскрсница одма тука идеш лево, ја поминуваш новата сала и идеш до крај на улицата излагаш право на Стадион од лева страна ќе ти дојде !! Еве ти :)
Прегледај го приврзокот 42345
Fala brat za ilustrativniot prikaz,ako se kandisam da odam nedela cisto radi ater tvoj nema da pram problemi na stadion :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.015
Поени од реакции
7.605
Море имате среќа што утакмицата ја даваа на нет и има видео докази па судијата мораше да суди како што треба и нешто повеќе беше за вас инаку кај рекетарите тешко до победа и плус првото губевте 1-0 и имавте среќа што не било 2-0 во првото полувреме ;)
Стартовите и на двата тима се за диретно да ги ставиш во затвор :facepalm:
Недела е да се биде или не оваа сезона ако победиме ќе останат уште 5 кола до крај и ќе заврши приказната а ако загубиме или нерешено ќе се јадиме до крај до последно коло:D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Море имате среќа што утакмицата ја даваа на нет и има видео докази па судијата мораше да суди како што треба и нешто повеќе беше за вас инаку кај рекетарите тешко до победа и плус првото губевте 1-0 и имавте среќа што не било 2-0 во првото полувреме ;)
Стартовите и на двата тима се за диретно да ги ставиш во затвор :facepalm:
Недела е да се биде или не оваа сезона ако победиме ќе останат уште 5 кола до крај и ќе заврши приказната а ако загубиме или нерешено ќе се јадиме до крај до последно коло:D
:pos: :pos: :pos: Утакмицава била комедии !!
Стартовиве се за у затвор одма и на нашиве и на нивниве !! :)
Ако победите кај нас пласирани сте во 1 Лига тоа дефинитивно ... ако победиме ние ви се доближуваме на 1 бод ... ќе видиме ... ќе биде многу интересна утакмица :) !! Секогаш Македонија и Пелистер играле јаки утакмици...и на двата клуба не им личи на ова ниво во 2 Лига да играат ама здравје боже догодина да се гледаме во 1 Лига :) !!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.015
Поени од реакции
7.605
:pos: :pos: :pos: Утакмицава била комедии !!
Стартовиве се за у затвор одма и на нашиве и на нивниве !! :)
Ако победите кај нас пласирани сте во 1 Лига тоа дефинитивно ... ако победиме ние ви се доближуваме на 1 бод ... ќе видиме ... ќе биде многу интересна утакмица :) !! Секогаш Македонија и Пелистер играле јаки утакмици...и на двата клуба не им личи на ова ниво во 2 Лига да играат ама здравје боже догодина да се гледаме во 1 Лига :) !!
Малку не чини видеото кај мене ама кој сака нека го гледа или поточно кажано на тој што треба нека го гледа :cool:
Прво кога го слушнав резулататот мислев дека ви ја шитнале скопеј 1-0 па 1-2 ама кога го видов видеото гледам дека сте тепале на среќа(шансите на скопје) и со мала помош на судијата пред се мислам на пеналот кој беше чист :P
Инаку да тепаме пак нема да биди 100% сигурно дека сме 1 лига оти имаме заебан распоред и освен со лоте другите домашни утакмици со миравци и дрита ги играме во Вторник и за 3 недели ќе се одиграат 5 кола и плус во гости играме кај солидните еуромилк кој се уште имаат шанса за бараж со нерешениот вчера во Кавадрци
Сепак евентуална победа малку од малку ќе не растерети но многу работи ќе влијаат кој состав ќе игра против вас која формаија а најважно ќе биди судењето од кое најмногу очекувам да ни оди во полза
Дај боже да бидиме 1 лига вгодина и вие и ние не за друго барем уште едне клуб со навивачи ќе има прва лига (y)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Малку не чини видеото кај мене ама кој сака нека го гледа или поточно кажано на тој што треба нека го гледа :cool:
Прво кога го слушнав резулататот мислев дека ви ја шитнале скопеј 1-0 па 1-2 ама кога го видов видеото гледам дека сте тепале на среќа(шансите на скопје) и со мала помош на судијата пред се мислам на пеналот кој беше чист :P
Инаку да тепаме пак нема да биди 100% сигурно дека сме 1 лига оти имаме заебан распоред и освен со лоте другите домашни утакмици со миравци и дрита ги играме во Вторник и за 3 недели ќе се одиграат 5 кола и плус во гости играме кај солидните еуромилк кој се уште имаат шанса за бараж со нерешениот вчера во Кавадрци
Сепак евентуална победа малку од малку ќе не растерети но многу работи ќе влијаат кој состав ќе игра против вас која формаија а најважно ќе биди судењето од кое најмногу очекувам да ни оди во полза
Дај боже да бидиме 1 лига вгодина и вие и ние не за друго барем уште едне клуб со навивачи ќе има прва лига (y)
И јас имав информации дека можо е нашиве да ја купат ама најверојатно ова рекетариве се ценкале и како што слушнав нашиве ги отерале у пм тоа рекетарите и им рекле дома ќе ве тепаме да ви е*ам сељаците :D :pos: !!
Пеналот беше класика пенал....чист како солза нема што :) ама пред тоа имаше 2 црвена за Скопје и еден за нас ... факт :) !!
Секогаш сме се јаделе со овие ама убаво им го напикавме вчера :D !!
Ќе биде интересно Maне Секуловски е добар тренер и кај вас и кај ние повеќето од играчите се од школата ...ќе биде доста тврд натпревар иако за благ фаворит ве сметам вас бидејќи имате поискусни играчи :).
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Секоја чест дечки им покажавте како се игра вчера, не подлегнавте под притисокот. Интересно било после утакмицата во тунелот :). Ханриево (y).
9-ка Бурим Гуџифи ви е?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.015
Поени од реакции
7.605
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. – ПЕЛИСТЕР

СКОПЈЕ, ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, 14:00 ЧАС

ВТОРА МФЛ 25 КОЛО 29 / 04 / 2012 година

Главен судија Темелков Зоранчо – Кавадарци

1 асистент Димитров Горан – Кавадарци

2 асистент Петров Марјан – Кавадарци

4 судија Ицев Тоше – Кавадарци
КОНТРОЛОР Ангелов Сашко – Кочани
Zosto samo nasata utakmica se igra vo 14 casot ?!

Што е работата имате некоја информација оти се игра од 14 часот ...Инаку овие судиите мислам дека се тие послушниците на бонгуров и не верувам дека ќе победиме во ѓорче но сепак да не губиме надеж ;)

--- надополнето: 26 април 2012 во 17:01 ---
едит

ќе ја има во живо на страната на ффм за тоа се игра во 14 часот :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Тоа е тоа, со тие играчи толку е :) !! Кажав и претходно Пелистер е фаворит поради тоа што имаат искусни играчи .. ова е голем чекор наназад од првите 2 места на табела !! За да се зацврстиме на 3 место ни оди во прилог и тоа дека во следното коло играат Скопје - Еуромилк па евентуално реми се качуваме горе . Ако не влеземе во 1 лига годинава единствена кривица ќе биде во управата и шитнатата утакмица со Гостивар ...играчите толку знаат до вчера у 3та лига играа тие не се криви !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom