Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Само едно нешто .... ГОНЕТЕ СЕ У ПИ*КУ МА*ЕР !!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Како бе од Влазрими сте изгубиле? :confused:
Да не ја наместиле за да не отпаднат?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Како бе од Влазрими сте изгубиле? :confused:
Да не ја наместиле за да не отпаднат?
Наводно Влазрими имале премија ако ја победат па биле мотивирани...завршена е работата годинава според мене !! Слушам муабети дека не сме расположени ни за бараж ама ќе видиме. И реалноста со тие играчи е таа ... срамота е Пелистер со тие искусни играчи да се брани минатото коло 90 минути у 92 дава гол и тука паднаа сите води на нас мислам. Се брани против играчи што до вчера играа у 3та лига !! Тоа е третолигашки играчи .. со нив неможе да се влезе !!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Наводно Влазрими имале премија ако ја победат па биле мотивирани...завршена е работата годинава според мене !! Слушам муабети дека не сме расположени ни за бараж ама ќе видиме. И реалноста со тие играчи е таа ... срамота е Пелистер со тие искусни играчи да се брани минатото коло 90 минути у 92 дава гол и тука паднаа сите води на нас мислам. Се брани против играчи што до вчера играа у 3та лига !! Тоа е третолигашки играчи .. со нив неможе да се влезе !!

Влазрими имаат секогаш премии ако победат, па губат. Башка играа без еден од подобрите во тимот. Aма и често местат.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
kao demek redena beshe za gjorce taa nz zosto ispadna taka .... i ne racunajte bodovi so pobeda
 
Z

ziko bt

Гостин
Рака на срце со засилувања ко Коњарски неможите да очеквате директен влез во 1ва лига,ае ваљда ке биди за баражите...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ееееее Илчо Буљаш еден све што имаш да ти е**м . Како Ѓорчевци никогаш не сме имале поголемо понижување од тоа ти што ни го правиш цела сезона .
Дојдоа сикишаана од Драчево, Ченто, Жданец, Пржино у Ѓорче да ни се собираат.
Ѓорче за ова никад нема да ти заборави .
Годинава моравме да ги пуштиме утакмиците заради х работи кои не се за спомнување јавно а причината е Хари. Од август Ѓорче тргнува јако и ќе заврши на 1 место и за тоа бидете милион % сигурни. Ќе се вратиме у 1 лига догодина а ти педерче едно у Ѓорче ќе бидеш пцуен и омаловажуван до немај каде за ова што ни го направи како ти што ни го правиш тоа цела сезона. Верувај нема да ти биде нималку пријатно ;)!!
Уживај во титулата и да се е*еш у г* !!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Не се форсирај жити се, во Ѓорче повеќе навивачи има на Вардар него ли на Македонија ЃП, па ќе му направеле нешто на Илчо. Година дена кај вас играмне, што не дојде да ни покажеш тоа што го ломотиш по форуми цело време?
Оди фрли се во Вардар жити се...

П.с. Пржино за вашана населба со кал до колена, е Лас Вегас ;)
Да не зборам која е разликата во културата на жителите на двете населби ;)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не се форсирај жити се, во Ѓорче повеќе навивачи има на Вардар него ли на Македонија ЃП, па ќе му направеле нешто на Илчо. Година дена кај вас играмне, што не дојде да ни покажеш тоа што го ломотиш по форуми цело време?
Оди фрли се во Вардар жити се...

П.с. Пржино за вашана населба со кал до колена, е Лас Вегас ;)
Да не зборам која е разликата во културата на жителите на двете населби ;)
Дечко за какви навивачи збориш од Ѓорче не ми е јасно мене ?
Ако мислиш на оние “Комити“ што се Комити кога Вардар е шампион,ги имате пун курац,биди реален,симни се од облаците.
Друго,не знаеш некој работи околу Илчо,не си компетентен да зборуваш.
Дека за трета лига си компетентен и информиран,тоа да,коментирај таму.
Трето,во врска со населбите нема ни да искоментирам,тоа е страв укуса,не се коментира.
Четврто,за каква култура бе зборуваш ти бре,кога цел стадион го уништивте денеска ?
Мрежите запалени,теренот лом,столчињата партали,цефките за вода искршени и ти најде да ми збориш за култура ?
Тогаш не во Вардар,во Пчиња фрли се.
Кажете му на Мијалков што ви ја поклони титулата да пушти пари и за денешнава штета која допрва ќе се утврдува,а и за претходните столчиња кој сеуште не се платени.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Дечко за какви навивачи збориш од Ѓорче не ми е јасно мене ?
Ако мислиш на оние “Комити“ што се Комити кога Вардар е шампион,ги имате пун курац,биди реален,симни се од облаците.
Друго,не знаеш некој работи околу Илчо,не си компетентен да зборуваш.
Дека за трета лига си компетентен и информиран,тоа да,коментирај таму.
Трето,во врска со населбите нема ни да искоментирам,тоа е страв укуса,не се коментира.
Четврто,за каква култура бе зборуваш ти бре,кога цел стадион го уништивте денеска ?
Мрежите запалени,теренот лом,столчињата партали,цефките за вода искршени и ти најде да ми збориш за култура ?
Тогаш не во Вардар,во Пчиња фрли се.
Кажете му на Мијалков што ви ја поклони титулата да пушти пари и за денешнава штета која допрва ќе се утврдува,а и за претходните столчиња кој сеуште не се платени.
Бла бла бла, сигурно имаме повеќе redovni членови од Ѓорче од вашите редовни 8-10 члена на ДХ.
Дека не сте никаков фактор, не сте, го боли курац Илчо ако 8 души го мрзеле. Којзнае дали го мрзите или типов си лечи некои комплекси тука. А колку што знам не ни оди на утакмици, туку е од групата што оделе некогаш :icon_mrgr:
А и не гледам нешто на што може да му замерите.
Ако имал нешто против ГОДИНА ДЕНА ИГРАВМЕ ТАМУ, гледам цело време се противи на тоа, па кој го спречуваше да дојде и да ни забрани?
Тоа што јаде гомна за другите населби, прво нека си ја види својата.
А што очекуваш кога 2 000 луѓе ќе бидат на толку мал простор?
Столовите и така ќе ви ги сменат. Оди направи зига-зага со 2 000 души (од која сака груоа нека се) да видиме дали нема да се скршат?
А и тоа си нема везе со културата на луѓето од соодветнтие населби.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Бла бла бла, сигурно имаме повеќе redovni членови од Ѓорче од вашите редовни 8-10 члена на ДХ.
Дека не сте никаков фактор, не сте, го боли курац Илчо ако 8 души го мрзеле. Којзнае дали го мрзите или типов си лечи некои комплекси тука. А колку што знам не ни оди на утакмици, туку е од групата што оделе некогаш :icon_mrgr:
А и не гледам нешто на што може да му замерите.
Ако имал нешто против ГОДИНА ДЕНА ИГРАВМЕ ТАМУ, гледам цело време се противи на тоа, па кој го спречуваше да дојде и да ни забрани?
Тоа што јаде гомна за другите населби, прво нека си ја види својата.
А што очекуваш кога 2 000 луѓе ќе бидат на толку мал простор?
Столовите и така ќе ви ги сменат. Оди направи зига-зага со 2 000 души (од која сака груоа нека се) да видиме дали нема да се скршат?
А и тоа си нема везе со културата на луѓето од соодветнтие населби.
Aбе дечко бе...



Кажано е се.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Па Мијалков ли не брани нас? :pos:
Дечкото се пали цело време како он од така "отмена" населба бил навреден што на неговиот терен доаѓале навивачи од "селски" населби :ROFLMAO:
Година дена бевме во неговата населба, комотно можеше да дојде и да не избрка и нас и Илчо :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај ќе се правиме глупави со сила,не знаеме што како е ;)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Не се форсирај жити се, во Ѓорче повеќе навивачи има на Вардар него ли на Македонија ЃП, па ќе му направеле нешто на Илчо. Година дена кај вас играмне, што не дојде да ни покажеш тоа што го ломотиш по форуми цело време?
Оди фрли се во Вардар жити се...

П.с. Пржино за вашана населба со кал до колена, е Лас Вегас ;)
Да не зборам која е разликата во културата на жителите на двете населби ;)
Хех тебе те чекав редовниот се*ко на секоја тема и што има мислење за се и сешто од сите области !! Као БЦ си да си е*еш векот све знаеш само ти другово е раја неписмена.
Види вака Шумар од Пржино тебе да не те боли Стојан ич ама баш ич дали 10 души го мрзат Илчо или 1000 а кога ќе дојде време ќе видиш колку се . Ќе плаче ко ку*ва некоја ко Положани кога играше у Ѓорче, Вашингтон кога ви го напика. Пробај да не те боли не е тешко ако се потрудиш.. Во овие година дека додека ја направивте фузијава дали виде од овие 6-7 Ѓорчевци што се на форумов да има некој пост на ваш фан клуб, провокација, мислење или сл. ?!
Јас на наш фан клуб си ставам мислење мое и мислење на грото луѓе што ја сакаат Ф.К. Македонија. Колку души бевте кога испаѓавте а колку сте сега одговори ми и со тоа добиваш реална слика колку имате верни подржувачи. Се виде колку сте верни 300 души од 700.000 град тие сте тие што највише го сакате клубот другите се пиздурија што сакаат а бидат фаци и да бидат видени.. филмаџии што сами незнаат што прават а камоли кого подржуваат. Памти го муабетов што ти го кажувам... твојов клуб наследник на клуб од село (зошто така се води во УЕФА , како Вардар ама продолжение на Миравци) така ќе му се врати за буљашкиве работи годинава што не си свесен. Со среќа титула на фудбалски план сосема заслужена да добиете лиценца и да играте у ЛШ . Смени го понашањето и биди ко Грујо, крстете се у него он да не беше сега со Пелистер у 2 МФЛ дерби ќе игравте ;).
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.475
Поени од реакции
5.388
Што ви згрешиле толку Вардар и Комити бидејки гледам плукате по нас ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom