Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Македонија Ѓ.П. - Гостивар 0:1

Слабо дечки.. :D Вака ли прва лига?! :D
Важни 3 бода за Гостивар :)
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
К А Т А С Т Р О Ф А !!! ДА ИДАТ У КУ*АЦ СИТЕ ДО ЕДЕН ОД УПРАВА ДО ИГРАЧИ ... СМРДЛИЊА НЕ ЗНАЕТЕ КАЈ ТЕРАТЕ БЕ ДА ВИ Е*АМ ФУДБАЛОТ ШТО ГО ИГРАТЕ ИДЕТЕ У МААЛО ИГРАЈТЕ НЕ СЕ РЕЗИЛЕТЕ И САМИ СЕБЕ И КЛУБОТ. КОГА ПОСЛЕДЕН ПАТ СМЕ ИЗГУБИЛЕ ДОМА ЈАС НЕЗНАМ, ПО ПИ*КАРСКА ИГРА НИКАД НИЕДНА ПОСТАВА НА ЃОРЧЕ НЕМА ИЗИГРАНО ВАКА !! Овие браќава дојдоа дадоа од една шанса убав евро гол ние не шутнавме на гол цела утакмица... Треба Копчар да стапува на сцена овие премногу си дозволија ... 7 играчи чисти треба да летаат од клубов кај нас...незнам како и со овие играчи сме при врв ... Неможе да биде правдање оставката на Росиќ и неиграњето на Толески и Адем !! Денеска мајмуниве незнаеа да сврзат акција и да шутнат на гол ... Жално..вакво бламирање на клубов не сум видел до сега !!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Kако што наслушав муабети после утакмицата,Гостивар ја платиле утакмицата.
Колку е точно не знам,ама како и да е,срамота е ова.
Некој боси копачи да не можеш да ги победиш дома,а ги победуваш сите редом е нешто незамисливо.
Немаме асален напаѓач,тоа е целиот проблем.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Јас сум повеќе од задоволен од бодов во Боговиње !! Мислев дека ќе ја загубиме 100%.. Во вторник со Koраб дома за тоа таму што им напраиле на нашиве играчи ќе биде весело...Вторник се победува па ако сакаат метеори нека паѓаат ... :)
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Јас сум повеќе од задоволен од бодов во Боговиње !! Мислев дека ќе ја загубиме 100%.. Во вторник со Koраб дома за тоа таму што им напраиле на нашиве играчи ќе биде весело...Вторник се победува па ако сакаат метеори нека паѓаат ... :)
Дрита нема амбиции за ПРВА ЛИГА!

Ми има кажано пред 1 недела еден фудбалер на Дрита . Требаше да плативте нешто денеска за да дојдете до 3 бода .. Но ќе чекаат друга прилика Дрита ..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.613
Поени од реакции
70.162
Дрита нема амбиции за ПРВА ЛИГА!

Ми има кажано пред 1 недела еден фудбалер на Дрита . Требаше да плативте нешто денеска за да дојдете до 3 бода .. Но ќе чекаат друга прилика Дрита ..
Стандард приказна секоја година :pos:

Прво газат, собираат бодови и до крај се ќе испошиткаат :D
Само ме зачудија годинава, ептен се засилија, есенски шампиони ово-оно :icon_mrgr:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Дрита нема амбиции за ПРВА ЛИГА!

Ми има кажано пред 1 недела еден фудбалер на Дрита . Требаше да плативте нешто денеска за да дојдете до 3 бода .. Но ќе чекаат друга прилика Дрита ..
Знам за ова ... во таква позиција се да се ценкаат ама ете нашиве чим не дале пари и 0-0 е супер !! Дрита ќе се напуни со пари пролетва ...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Како помина натпреварот бе... дрва беа пак?:D
Koраб се катастрофа тешка :D !! Денес имаа еден шут во рамки на гол и тоа на резултат 5-0. Мислев ќе бидат цврста екипа и ќе пружат јак отпор ама ништо од тоа ... за 2 минути буквално нашиве им дадоа 3 гола ..како на филмска лента беа головите :D!! Второ полувреме беше мачење да се гледа пошто нашиве си играат ташак искрено можеше сигурно 7-8:0 да биде !! Имаше доста солидна посета денес, мислеа луѓево ќе има фајт ама головиве заебаа работа :D!! Следна утакмица со Руфеја во Брвеница е да се биде или не !!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Оууу е ова денес потајно го очекував ама цело време со некоја резерва ... :vozbud:
Руфеја - Македонија Ѓ.П. 0-1 (0-1)
Стрелец: Дарко Лазаревски

Добро е се одлепивме од Еуромилк на 3 бода сега да се молиме утре Победа да го тепа Скопје и да ни се поклопат картите. Следно коло со последнопласираната Беласица дома ... !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom