Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да бе, Флананган. Кај е овој цела сезона?

Затоа и пишав, не моментално ама може да се проба кога ќе се погодат околностите, ете Стерлинг повреден, може Кутињо таму, или обратно.
Како што почна сезоната, така се повреди, заедно со Стариџ. Сега е меч фитнес ама реално у формацијава нема каде да го игра. Нема потреба од него ни на клупа, зошто доколку би влегол, нема место кое би го покрил.
Ајб и Марковиќ одлично ја покриваат неговата позиција, за сега.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
- Во кој случај би го бркал Роџерс на крај на сезона?
- Четврто место без трофеј или петто со ФА Куп?
- Зошто ги хејташ фановите на Челзи?
 
Член од
1 април 2014
Мислења
125
Поени од реакции
42
http://www.empireofthekop.com/anfield/2015/02/12/colin-pascoe-gives-liverpool-fitness-update-gerrard-sterling-sturridge-toure/
Пaскo пaк дaвaл изјaви, фитнес aпдејт зa игрaчите :D
Мнoooгу ме зaнимa кoј е игрaчoт шo oтишoл дa гo сретне Брендaн дaј некa бекнaт нешo
со касано ке дојде он е слободен ке го употребува ко белами
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
- Во кој случај би го бркал Роџерс на крај на сезона?
- Четврто место без трофеј или петто со ФА Куп?
- Зошто ги хејташ фановите на Челзи?
Во ниту еден од горенаведените :)
Не сум јас за бркање на Роџерс. Тоа кај @RickyLFC9 @Scouser88 @Divider да се обратиш @Dekio7 исто така ако добро ми текнува :)[DOUBLEPOST=1423747702][/DOUBLEPOST]Не сите, само тебе и Змејски.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Во ниту еден од горенаведените :)
Не сум јас за бркање на Роџерс. Тоа кај @RickyLFC9 @Scouser88 @Divider да се обратиш @Dekio7 исто така ако добро ми текнува :)[DOUBLEPOST=1423747702][/DOUBLEPOST]Не сите, само тебе и Змејски.
Знам дека не си, ама сигурно има некоја ситуација во која би го бркал :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Знам дека не си, ама сигурно има некоја ситуација во која би го бркал :D
Би бил за протерување ако не обезбеди ЛШ и оваа сезона доколку го имаше фит Стариџ а ги промашеше сите трансфери. Сега за сега како промашај го глеам Ловрен, така да не верувам дека има некоја голема утка направено плус ударната игла му ја нема 25 кола во ПЛ. Мора да се земе тоа во обзир, поготово кога газдите не му даваат да го донесе Бони, играчот кој му беше планира за партнер на Стариџ.

Тоа што не му го дадоа Бони и му дадоа да бира помеѓу Бало и Ето, кажува дека кој и тренер да дојде, иста приказна ќе биде а за Роџерс имам високо мислење.

Би кажал дека му е доста, можеби, доколку следна сезона не успее да се пласира во ЛШ. Ама за тоа има доста фактори. Каков ќе биде тимот без Стиви, дали ќе успее да се сноси со притисокот на главен у соблекувална зошто сеа глеам дека има премногу почит за Стиви и го игра и покрај тоа што е чуњ на терен...Дали ќе добие пари и колку ќе добие за засилувања, кој ќе дојде како меин играч...

Сега за сега не сум за бркање...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас не му го простувам испаѓањето од Лудогорец и Базел во ЛШ. Тоа ќе му биде црна дамка цело време, што и да направи сезонава. Пошто испаѓањето беше крајно лузерско и неамбициозно. Ај да речеш несреќно да беше, ова-она, али изгледавме како најголеми аматери, шега, Лудогорец ги направивме екипа. Али ете, мора да се признае дека во поглед на лигата ја оправи работата, т.е на добар пат е да ја оправи. Целта беше јасна, и сите беа согласни на тоа пред сезонава, дека Ливерпул мора да се пласира во ЛШ и следната сезона. Пошто нели, тоа беа муабетите. Треба да бидеме поконстантни во учествата во Лига на Шампиони, па после ќе сме земале јаки играчи, имиња, вака не бивало од прва. Таму треба да се бара иднината на Роџерс, во пласманот за ЛШ. Но, ако продолжиме да играме добро, да редиме партии ко досега (од декември без пораз), а притоа пак не успееме да влеземе у ЛШ по некое чудо, Роџерс може да се извади само со трофеј, односно ФА купот.

А сепак, најдобра опција би било да освоиме Лига Европа и преку тоа да идеме ЛШ, плус да лапнеме трофејче :)
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Стерлинг вежба јога, сакал да медитира ама го заебале:D
"I’ve started yoga but it is nothing like I thought it would be,” he said. “They’ve got me doing press-ups and stuff like that – I thought it was more for meditation.”
Заедно со Хендо и Мињо снимиле реклама за Нивеа - stress protect :pos:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363

Kajgana Shop

На врв Bottom