Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Убо шо тепавне со гол на Бало али не би го сакал и вгодина... Влекач по терен не е потребен, а еден гол не може да го покрие сето она шо го кажа до сега
Во последните неколку настапи, се гледаше напредок на Бало. И тој е свесен дека овој му е последниот воз за да си ја спаси кариерата. На последните 3-4 средби кога добиваше шанса, очигледно беше дека се подобро и подобро врши пресинг, работи за тимот, трча...нешто што го немаше во првите 3-4 месеци.
Му треба серија од 2-3 утакмици со ред да постигне по некој гол за да влезе во форма. 90% сум сигурен дека ќе стартува со Палас во Сабота.[DOUBLEPOST=1423615772][/DOUBLEPOST] 10953366_781144505299958_6679405207660542850_n.jpg
 
Последно уредено:

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
И во куп даде гол и викавме дека ќе биде конфиденс буст ама...[DOUBLEPOST=1423609189][/DOUBLEPOST]Суперстар, јас никаде не реков дека Ален е опција пред Лукас и Џан во средина. Џан е пред двајцата, Лукас секогаш пред Ален (субјективно, зошто ми е еден од омилените играчи) но тоа не значи дека секогаш треба да се плука по него.
Ај да не ја тупиме за ова, при победа голема како планина :)
Не... можеби грешка се изразив.
Поентата ми е дека она некна на Ален не беше солиден настап со кој ја завршил задачата .....туку беше она... далеку од одлично!
Затоа што ако беше “одлично завршена задача“ тој ќе беше замената на Капетанот во дадената ситуација кога гоневме резултат а ни се закануваше пресврт!

Него да не ја тупиме....;)


Неможам да не го спомнам Каптанот кој ја имаше најдобрата глетка за првиот гол на Тотенхем......3Д верзија!
Дали ова беше калкулирана жртва на Роџо кој на сметка на нападот каде калкулацијата му била дека помала штета ќе се прави во средина него во нападот не знам но ова и те како можеше скапо да не чини, со оглед на тоа дека Капетанот и покрај тоа што ова му е 3 натпревар во рок од 7-8 дена, и пак “мораше“ да игра.

Пеџа.....во право беше кога велеше дека Ајб е далеку подобар од Стерлинг, само што не ја доби неговата шанса.
Но сега јас ќе бидам во право и ќе кажам дека и Ајб (ако продолжи да игра на оваа позиција, а ќе продолжи)ќе го “изгубиме“ како Џан.
Ајб треба да игра на позицијата на Стерлинг. Таму ќе светне дијамантот во неговите копачки!
Детето едноставно бриљира...сака да дрибла, сака да ја задржи топката да креира шанса.....што понекогаш изгледа и себично но така е тоа кога имаш самодоверба и сакаш да се докажеш.
Понекогаш неможам да ги сватам менаџериве со промениве на позициите.
Знам дека Џан и Ајб одлично играат на сегашниве.....ама јас секогаш си велам, а што би правеле да играат на природните ,свои позиции.
Не знам....можеби грешам, можеби не сум во право!


Што се однесува до Стариџ, ми влева страв дека последнава повреда е премногу за него.
Изгледа како во Челзи...
Фитнесот слаб...
Топката му бега...
Лоши пасови...

Мене тоа ме плаши.....не дека игра како Балотели, но изгледа премногу далеку од она што беше за да се надеваме дека ќе ни ја спаси сезоната.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брат, Стариџ е далеку од 100% меч фит. Ќе му требаат уште 3-4 утакмици сигурно за да се врати на неговото ниво. Според мене стариот Стариџ можеме да го очекуваме последните 7-8 утакмици од сезонава..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Брат, Стариџ е далеку од 100% меч фит. Ќе му требаат уште 3-4 утакмици сигурно за да се врати на неговото ниво. Според мене стариот Стариџ можеме да го очекуваме последните 7-8 утакмици од сезонава..
Тоа ми беше поентата.....толку од него оваа сезона.
Затоа потенцирав да не се чека од него да ни ја спаси сезоната.

Грешката беше што не го повлековме Ориги.
Требаше Ориги да се повлече....Ламберт да се продаде.

Ориги ќе го форсиравме како во Белгија....односно позицијата на Стариџ, нешто слично на лажна деветка!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Брат, Стариџ е далеку од 100% меч фит. Ќе му требаат уште 3-4 утакмици сигурно за да се врати на неговото ниво. Според мене стариот Стариџ можеме да го очекуваме последните 7-8 утакмици од сезонава..
Мое мислење дека е Стариџ просек бидејќи во Челси неможеше да му земе место на Торес кој беше дупка, ланската сезона изгледаше добра за него бидејќи играше со Суарез кој што отвараше секогаш простор за него, еве и вчера го гледав имаше 3-4 изгледни шанси не направи ништо од кои две беа еден на еден тоа не го прави класа, плус што изгуби миљон топки и погрешни додавања, плус карактер цигански...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мое мислење дека е Стариџ просек бидејќи во Челси неможеше да му земе место на Торес кој беше дупка, ланската сезона изгледаше добра за него бидејќи играше со Суарез кој што отвараше секогаш простор за него, еве и вчера го гледав имаше 3-4 изгледни шанси не направи ништо од кои две беа еден на еден тоа не го прави класа, плус што изгуби миљон топки и погрешни додавања, плус карактер цигански...
100 пати е правен муабетот. Да си го прател Ливерпул ќе видиш дека Стариџ лупал голови и Суарез кога не бил во игра :)
Нормално дека Суарез на терен му дал простор на Стариџ исто како што Стариџ на терен му даваше простор на Суарез.
Нормално дека Коста во Челзи ќе дава повеќе голови кога го има Еден позади него да оперира, да шири, да навлекува 2ца играчи. Ако го нема Еден, Коста ќе биде полесно затваран. Ништо ново, ништо нејасно...

Тоа дека не ти праи мерак Стариџ е оддамна јасно, имаш пишано едно 20 пати, сигурно :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
100 пати е правен муабетот. Да си го прател Ливерпул ќе видиш дека Стариџ лупал голови и Суарез кога не бил во игра :)
Нормално дека Суарез на терен му дал простор на Стариџ исто како што Стариџ на терен му даваше простор на Суарез.
Нормално дека Коста во Челзи ќе дава повеќе голови кога го има Еден позади него да оперира, да шири, да навлекува 2ца играчи. Ако го нема Еден, Коста ќе биде полесно затваран. Ништо ново, ништо нејасно...

Тоа дека не ти праи мерак Стариџ е оддамна јасно, имаш пишано едно 20 пати, сигурно :D
и тоа што викаш одвратен карактер ми е, како и да е ке покаже времето дали сум во право или не :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За следен натпревар
хахахахахаха
[DOUBLEPOST=1423654266][/DOUBLEPOST]Емре МОТМ
[DOUBLEPOST=1423654540][/DOUBLEPOST]Не можам да го постирам видеото, отворете емпајр оф д коп, Паско давал пост меч интервју хахахаахха[DOUBLEPOST=1423654893][/DOUBLEPOST]Паско давал интервју пошто Брендан летнал за Италија у скаутинг мисија.
Веројатно некој играч на Парма и/или Киево :toe:
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Од првиве 2 утакмици, вака од око, единствена маана што ја забележувам кај Ајб е тоа што 95% од ситуациите кога има ситуација 1 на 1, дриблингот му оди во десно. Ќе мора да поработи на тоа, бидејќи во скоро време дефанзивците ќе го научат што му е "Ахилове пета". А нема потреба да дрибла само во десно, сношти видовме кога пресече на средина, кога ја опали таа со лева, иако одеше во Лорис топата, ја одби.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се виде дека и дефанзивците знаат дека е ограничен и дека оди само на десно и пак им бегаше. Иначе, се согласувам дека мора да работи на тоа, да научи и лево да сече, не само линиско крило да биде и да си ја бара секогаш таа десна страна.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.663
Поени од реакции
63.025
Ма нема везе тоа, Робен е играч кој увек дрибла у лево, тоа го знаат и противниците, али го прави тоа толку успешно и брзо што не може да го застанат. Само нека го подобри центаршутот, вчера скоро секоја топка по земја му идеше.
Сем ако не е ова по инструкција на менагерот...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ма нема везе тоа, Робен е играч кој увек дрибла у лево, тоа го знаат и противниците, али го прави тоа толку успешно и брзо што не може да го застанат. Само нека го подобри центаршутот, вчера скоро секоја топка по земја му идеше.
Сем ако не е ова по инструкција на менагерот...
А и тоа ти држи вода, само што овој има фурни и фурни леб да јаде да дојде до тоа ниво. Радува фактот што има мадиња (јес да мора да му се дозволи така да игра) да направи акција, си крева иницијатива.
Се гледа дека за пола сезона многу напреднал на позајмица и права штета е што не можеме да го користиме во ФА али ќе добива минути во ПЛ, тоа е сигурно. Ќе видиме за ЛЕ, како ќе ја сфати Роџерс.

Ништо чудно да ја батали и да се насочи кон топ4, шо знам...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Breeej. Ova Kokoshkive apla pacientaza ni stanaa.

Da ne tupam (otupev na fbook)
Can, Ibe, Skrtel, Sakho, Markec, Cou, Moreno...vo posledno vreme Lallana, ponekad Hendo (apla koga Stivi e na klupa), Minjo krena forma, Sturridge malkucka vcera nemase srekja, Balo dobro odigra 14 min. Lovren ne iskiksira (cudo, umre magare, se udavi vo Crna reka)....vaka, taka, poleka....ideme kon arno. Samo Sterling da ne bide sebicen (a i da ne se kreva u oblaci i da potpise jeben realen dogovor)....za zal ke recam:
A legend that has to stay a legend - a benched legend. Stivi jbg, genie koe ostare.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А и тоа ти држи вода, само што овој има фурни и фурни леб да јаде да дојде до тоа ниво. Радува фактот што има мадиња (јес да мора да му се дозволи така да игра) да направи акција, си крева иницијатива.
Се гледа дека за пола сезона многу напреднал на позајмица и права штета е што не можеме да го користиме во ФА али ќе добива минути во ПЛ, тоа е сигурно. Ќе видиме за ЛЕ, како ќе ја сфати Роџерс.

Ништо чудно да ја батали и да се насочи кон топ4, шо знам...
Treba site seriozno do kraj. Oti nisto ne e set in stone.
FA, LE, Top4 se toa mora da se goni. Do kraj, do jaja, do balcak.
Ela neka zabatalue edno i kiksne na drugo?!!

Ne, nie sme Liverpool. Nie ideme na se, do kraj!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom