Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Волкот не иде во никој случај. Демпси е блиску до Ливерпул. Адам може слободно да лета. Исто и Керол бидејки другата година ќе вреди 3-4милиони.
никогаш не вели никогаш
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Да повторам...Македонскиот фан клуб Ливерпул организира заедничко гледање на утакмицата со ВБА. Сабота во 3 ипол во ирскиот паб на кеј во Скопје. КОј не дое губи право да пишува на форумов. Ова особено се однесува на розата, само лае никако да касне:pos:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Да повторам...Македонскиот фан клуб Ливерпул организира заедничко гледање на утакмицата со ВБА. Сабота во 3 ипол во ирскиот паб на кеј во Скопје. КОј не дое губи право да пишува на форумов. Ова особено се однесува на розата, само лае никако да касне:pos:
За еден ден се футкаме само. Јас идам Скопје ден потоа, па останувам за стално.
Оваа година ќе гледам да бидам поредовен на текмите и на збиднувањата, како и на самото членство.

Кренав левел малку со работава, па ќе можам да си приуштам фудбал...:icon_mrgr:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
не сме сите од Скопје :свиркам:.
Братче ако не се лажам ти се докажа како Скаузер и добар пат пропатува за да дојдеш на утакмица или се лажам??? така да тоа не се однесува на тебе, кои се во можност а Розата лани рече на ФА гарант доаѓам па нигде го нема.
--- надополнето: 17 август 2012 во 01:37 ---
За еден ден се футкаме само. Јас идам Скопје ден потоа, па останувам за стално.
Оваа година ќе гледам да бидам поредовен на текмите и на збиднувањата, како и на самото членство.

Кренав левел малку со работава, па ќе можам да си приуштам фудбал...:icon_mrgr:
И да дојдеш. И ние како фан клуб кренавме левел. Ултимејт 90 левел ни е да организираме патување на Енфилд. Лани малце се пофилмавме за boxing day ама не се откажуваме. а за official branch не се ни сомневам дека ке биднеме.
 
S

Stivie G

Гостин
Братче ако не се лажам ти се докажа како Скаузер и добар пат пропатува за да дојдеш на утакмица или се лажам??? така да тоа не се однесува на тебе, кои се во можност а Розата лани рече на ФА гарант доаѓам па нигде го нема.
.
Тој сум, добри ти служи меморијата. Здравје ако има организирано со Јунајтед на 23 семтември може пак да дојдам ;).
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Тој сум, добри ти служи меморијата. Здравје ако има организирано со Јунајтед на 23 семтември може пак да дојдам ;).
Сигурно ке има, башка јако ке биде они со таа екипа и како ке ги плеснеме ко средношколки, нема да знаат шо си снашло.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
каков тељо бе не драпај боље да го играме стерлинг него ли тоа пропалицата и да уште сахин ако се земе тоа ќе биде премија а демпси можно е наредната сезона да дојде без пари(едниствена причина амерички маркетинг) ништо чудно и волкот на кого им истекуваат договорите догодина мада волкот е од 5 натпревари ќе одигра еден асален и тоа 90 минути ретко кога игра волкот

сахин со сите сили да се запне да се донесе другото може да се стави на мирување
Доста бе со то амерички маркетинг аман. Човекот злато вреди, пука голови и асистенции од кај и да искочи. Сите пари што би ги дале за него ќе ги оправда со леснотија. Само камо да се земе...
--- надополнето: 17 август 2012 во 04:12 ---
Да повторам...Македонскиот фан клуб Ливерпул организира заедничко гледање на утакмицата со ВБА. Сабота во 3 ипол во ирскиот паб на кеј во Скопје. КОј не дое губи право да пишува на форумов. Ова особено се однесува на розата, само лае никако да касне:pos:
Ја бев у Irish на финалето у ФА куп, супер беше атмосферата и све, убаво се осеќаш меѓу други фанови на Ливерпул, али многу ме нервираше снимката од другите кафичи што идеше едно 20 секунди пред сликата у Irish. Не е интересно на гол да се радуваш. Се надевам дека не е уште така...
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Доста бе со то амерички маркетинг аман. Човекот злато вреди, пука голови и асистенции од кај и да искочи. Сите пари што би ги дале за него ќе ги оправда со леснотија. Само камо да се земе...
Така изгледа. Ама пази, никој не очекуваше дека Даунинг, Адам и Керол нема да бидат ниту сенки од тоа што беа (се) во нивните поранешни клубови.

Нема гаранција...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Така изгледа. Ама пази, никој не очекуваше дека Даунинг, Адам и Керол нема да бидат ниту сенки од тоа што беа (се) во нивните поранешни клубови.

Нема гаранција...
Да али освен Керол, Даунинг и Адам имаа една топ сезона, и тоа таа сезона беше послаба од повеќето сезони на Демпси во Фулам. Секако дека нема гаранција, се зависи од тоа дали ќе се вклопи, али ако се вклопи супер би било.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Да али освен Керол, Даунинг и Адам имаа една топ сезона, и тоа таа сезона беше послаба од повеќето сезони на Демпси во Фулам. Секако дека нема гаранција, се зависи од тоа дали ќе се вклопи, али ако се вклопи супер би било.

Не не...

Даунинг имаше топ деценија, не сезона. Пред 5-6 години беше избран за играч на Премиер лигата. Даунинг имал само една лоша сезона. Знаеме која.

Затоа јас верувам во него и знам дека не е до него. И ако се врати времето наназад, јас пак би го купил.

Ова чисто информативно дека нема споредба меѓу Даунинг, кој едно време важеше за „најдобра левица на Островот“
и Демпси, кој веројатно го достигна својот зенит, баш лани.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не не...

Даунинг имаше топ деценија, не сезона. Пред 5-6 години беше избран за играч на Премиер лигата. Даунинг имал само една лоша сезона. Знаеме која.

Затоа јас верувам во него и знам дека не е до него. И ако се врати времето наназад, јас пак би го купил.

Ова чисто информативно дека нема споредба меѓу Даунинг, кој едно време важеше за „најдобра левица на Островот“
и Демпси, кој веројатно го достигна својот зенит, баш лани.
И ја сметам многу на Даунинг оваа сезона, сепак ни е прв избор за крило според мене. Само таа левица нека се искористи за шут, не за нафрлување, а мислам дека и тоа ќе го прави по десната страна. Лани единствената задача на Даунинг беше да му мести топки на Керол. Оваа сезона ќе има комплетно друга димензија во неговата задача.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom