Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Oussama Assaidi will earn £21,000 per week wages and will sign a 4 year contract at Liverpool.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
========= Реима===============
џонсон--агер----шкртел-----енрике
-------------- лукас ----------------------
----- Сахин ---------Ален----------
-------------Џерард-------------
------суарез----------борини


дали ке го играме тријаголникот на Мурињо?
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
========= Реима===============
џонсон--агер----шкртел-----енрике
-------------- лукас ----------------------
----- Сахин ---------Ален----------
-------------Џерард-------------
------суарез----------борини


дали ке го играме тријаголникот на Мурињо?
Мислам дека нема, ќе ги ротираме играчите затоа што годинава играме и во EL плус куповите, Rodgers преферира 4-3-3, плус тоа никој не гарантира дека Gerrard ќе биде фит цела сезона (судејќи по претходните 2 сезони му давам пола сезона да остане фит)...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
========= Реима===============
џонсон--агер----шкртел-----енрике
-------------- лукас ----------------------
----- Сахин ---------Ален----------
-------------Џерард-------------
------суарез----------борини


дали ке го играме тријаголникот на Мурињо?
Не, ќе играме 4-3-3. Реина, Џонсон, Шкртел, Агер, Енрике, Лукас/Ален, Сахин, Џерард, Даунинг, Борини, Суарез.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
========= Реима===============
џонсон--агер----шкртел-----енрике
-------------- лукас ----------------------
----- Сахин ---------Ален----------
-------------Џерард-------------
------суарез----------борини


дали ке го играме тријаголникот на Мурињо?
Не, ќе играме 4-3-3. Реина, Џонсон, Шкртел, Агер, Енрике, Лукас/Ален, Сахин, Џерард, Даунинг, Борини, Суарез.
Не сте ни свесни колко само Арсенал сега ке ни го земе играчот пред нос и тоа по 4987493247932 пат ни крадат играч други клубови. Ке не заебат и тоа на големо, едниствениот играч кој вредеше од сите овие трансфери кои се спомнуваа...

Толку неспособност како во Ливерпул немам никаде видено.

Rosemberg спреми ги пцовките за жена му на Хенри, утре ке бидат страшнио нервози.

П.С. Сакам да сум грешка ама за жал вака ке испадне работата.
--- надополнето: 16 август 2012 во 23:46 ---
Ова се твитови од Бен и Џенкинс(кои важат за доверливи извори) во врска со Сахин, :

Ben: LFC confident but seems #AFC are still trying to get him. It's a wait and see. Things change so quickly.

Duncan: they have come in for him again mates they were in pole position 2-3 days ago but lfc were 100% percent certain last night
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Не сте ни свесни колко само Арсенал сега ке ни го земе играчот пред нос и тоа по 4987493247932 пат ни крадат играч други клубови. Ке не заебат и тоа на големо, едниствениот играч кој вредеше од сите овие трансфери кои се спомнуваа...

Толку неспособност како во Ливерпул немам никаде видено.

Rosemberg спреми ги пцовките за жена му на Хенри, утре ке бидат страшнио нервози.

П.С. Сакам да сум грешка ама за жал вака ке испадне работата.
--- надополнето: 16 август 2012 во 23:46 ---
Ова се твитови од Бен и Џенкинс(кои важат за доверливи извори) во врска со Сахин, :

Ben: LFC confident but seems #AFC are still trying to get him. It's a wait and see. Things change so quickly.

Duncan: they have come in for him again mates they were in pole position 2-3 days ago but lfc were 100% percent certain last night
Мртва трка изгледа ќе биде ова помеѓу вас и нас, ама вие имате предност (врската на Роџерс со Мурињо). Инаку за Сахин ако доаѓаше во Арсенал требаше да дојде заедно со Казорла (уште тогаш имаше шпекулации), така да имате мала предност во финишот, ама ништо не се знае;)
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Мртва трка изгледа ќе биде ова помеѓу вас и нас, ама вие имате предност (врската на Роџерс со Мурињо). Инаку за Сахин ако доаѓаше во Арсенал требаше да дојде заедно со Казорла (уште тогаш имаше шпекулации), така да имате мала предност во финишот, ама ништо не се знае;)
тоа е една предност а друга е што сахин се има сплеткано со подолски и не се мирисаат многу многу
така да човеку РОЏЕРС чек мавни и кај сахин и да почнеме со мелењето :)
инаку мертенс додека го гледав типот ќе биде лудница за некоја година сега даваа снимка на спортклуб и момакот кине башка крило е (шпиц)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Ме интересира што викаат вашве твитерџии (зборам за оние посериозните - ако имате такви што ги следите), овие ја што ги следам викаат дека се поголеми шансите Сахин да замине за Ливерпул?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Ме интересира што викаат вашве твитерџии (зборам за оние посериозните - ако имате такви што ги следите), овие ја што ги следам викаат дека се поголеми шансите Сахин да замине за Ливерпул?
Скролни три поста погоре и ке видиш :)
 
S

Stivie G

Гостин
Искрено овој новиот транфер незнам зошто но многу ми оди на нерви:mad::mad:. Можеби бидејки после Волкот во Ливерпул најмногу го посакував Тељо. Со ова приказната за Тељо е завршена.
И се надевам дека нема да дозволат Сахин од пред нос да ни го украдат.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Искрено овој новиот транфер незнам зошто но многу ми оди на нерви:mad::mad:. Можеби бидејки после Волкот во Ливерпул најмногу го посакував Тељо. Со ова приказната за Тељо е завршена.
И се надевам дека нема да дозволат Сахин од пред нос да ни го украдат.
каков тељо бе не драпај боље да го играме стерлинг него ли тоа пропалицата и да уште сахин ако се земе тоа ќе биде премија а демпси можно е наредната сезона да дојде без пари(едниствена причина амерички маркетинг) ништо чудно и волкот на кого им истекуваат договорите догодина мада волкот е од 5 натпревари ќе одигра еден асален и тоа 90 минути ретко кога игра волкот

сахин со сите сили да се запне да се донесе другото може да се стави на мирување
 
S

Stivie G

Гостин
каков тељо бе не драпај боље да го играме стерлинг него ли тоа пропалицата и да уште сахин ако се земе тоа ќе биде премија а демпси можно е наредната сезона да дојде без пари(едниствена причина амерички маркетинг) ништо чудно и волкот на кого им истекуваат договорите догодина мада волкот е од 5 натпревари ќе одигра еден асален и тоа 90 минути ретко кога игра волкот

сахин со сите сили да се запне да се донесе другото може да се стави на мирување
Тељо не ми го чепкај. Еден од поомилените играчи ми е.
А тоа со Демпси и Волкот нема никаква логика да чекаме следната година. Колку само СЛЕДНИ години поминаа.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Инаку, надвор од муабет, сега ми текна, а се сеќавам ко вчера да беше.
Кога слушнав дека Хари Кјуел доаѓа на Енфилд, прва моја реплика беше:

„Готово, оваа година Ливерпул е шампион - нема бегање!“




Многу следни поминаа навистина...:D
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Тељо не ми го чепкај. Еден од поомилените играчи ми е.
А тоа со Демпси и Волкот нема никаква логика да чекаме следната година. Колку само СЛЕДНИ години поминаа.
да но фулам бара 10 м арсенал би барал минумум 15 за волкот - неприфатливо за нас
во моментов тимот е скоцкан само треба уште малце смет да се зачисти , кол да се продаде под итна постапка или да се депортира на некаква позајмица, адам е вишок ако иде сахин .
 
S

Stivie G

Гостин
да но фулам бара 10 м арсенал би барал минумум 15 за волкот - неприфатливо за нас
во моментов тимот е скоцкан само треба уште малце смет да се зачисти , кол да се продаде под итна постапка или да се депортира на некаква позајмица, адам е вишок ако иде сахин .
Волкот не иде во никој случај. Демпси е блиску до Ливерпул. Адам може слободно да лета. Исто и Керол бидејки другата година ќе вреди 3-4милиони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom