Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
вие дватројца под итно да се јавите кај Драгче на А1 шо ја даваа порано сонови шо тумачи :)
мамата ако испадне нешто од соновиве може и кладилница да се испроба
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Адам + пари = Демпси ... премиа :pipi:
--- надополнето: 14 август 2012 во 14:44 ---
Состав за против ВБА во сабота .
Реина , Џонсон , Шкртел , Агер,Енрике , Лукас , Ален , Стиви , Борини , Карол , Суарез
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Адам + пари = Демпси ... премиа :pipi:
--- надополнето: 14 август 2012 во 14:44 ---
Состав за против ВБА во сабота .
Реина , Џонсон , Шкртел , Агер,Енрике , Лукас , Ален , Стиви , Борини , Карол , Суарез
Нема шанси!!!! Прво Ален мислам дека ке одигра некој 20-30минути само ...
Керол стартер хм.... и тоа тешко! Место Ален рачунај го Шелви а место Керол ке игра Даунинг.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Адам + пари = Демпси ... премиа :pipi:
--- надополнето: 14 август 2012 во 14:44 ---
Состав за против ВБА во сабота .
Реина , Џонсон , Шкртел , Агер,Енрике , Лукас , Ален , Стиви , Борини , Карол , Суарез
Ова можеби би бил најјакиот состав што можеме да го извадиме моментално. Башка имаме густ распоред од старт и за Хартс ќе можеме да извадиме скроз друга 11ка: Џоунс, Кели, Кара, Коатес, Робинзон, Спиро, Шелви, Хендо, Даунинг, Стерлинг, Пачеко (?). Али колку што знаеме дотогаш може да донесеме некој играч, па ова да се смени.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Ова можеби би бил најјакиот состав што можеме да го извадиме моментално. Башка имаме густ распоред од старт и за Хартс ќе можеме да извадиме скроз друга 11ка: Џоунс, Кели, Кара, Коатес, Робинзон, Спиро, Шелви, Хендо, Даунинг, Стерлинг, Пачеко (?). Али колку што знаеме дотогаш може да донесеме некој играч, па ова да се смени.
Чисто информативно дали овој Кара е сенегалец или нешо такво ? 89то годиште отприлика?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Чисто информативно дали овој Кара е сенегалец или нешо такво ? 89то годиште отприлика?
Ова сарказам беше? Пошто ако беше сарказам иам на ум една друга многу саркастична реплика :D
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Ова сарказам беше? Пошто ако беше сарказам иам на ум една друга многу саркастична реплика :D
не бе сарказам...ме интересира дали е истиот шо го мислам...FM фан сум...вундеркид е таму на FM 2012...затоа прашувам :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
не бе сарказам...ме интересира дали е истиот шо го мислам...FM фан сум...вундеркид е таму на FM 2012...затоа прашувам :D
http://www.youtube.com/watch?v=nCZCf9Rr9UM&feature=related

- Ова е Кара. Локално скаузерско момче кое на млади години се проби во првиот состав на Ливерпул и долго време беше незаменлив на неговата позиција. Го забележа неговиот 700 настап во компетативни мечеви за Ливерпул пред 2 недели. Е сега колку е вондеркид не знам баш пошто има 34 години :D Годините веќе го стигаат, но тој е играч кој знае што треба да му понуди на Ливерпул и сеуште има да даде многу од себе за да придонесе за успесите на овој клуб. Воедно тој е легенда во Ливерпул, за мене е на исто рамниште со Стивен Џерард и Кени Далглиш :)

П.с: Најверојатно од скоро време не следиш, затоа не ти е толку познат пошто претходнава сезона местото му го "загрозија" фантастичниот тандем Шкртел-Агер.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
http://www.youtube.com/watch?v=nCZCf9Rr9UM&feature=related

- Ова е Кара. Локално скаузерско момче кое на млади години се проби во првиот состав на Ливерпул и долго време беше незаменлив на неговата позиција. Го забележа неговиот 700 настап во компетативни мечеви за Ливерпул пред 2 недели. Е сега колку е вондеркид не знам баш пошто има 34 години :D Годините веќе го стигаат, но тој е играч кој знае што треба да му понуди на Ливерпул и сеуште има да даде многу од себе за да придонесе за успесите на овој клуб. Воедно тој е легенда во Ливерпул, за мене е на исто рамниште со Стивен Џерард и Кени Далглиш :)

П.с: Најверојатно од скоро време не следиш, затоа не ти е толку познат пошто претходнава сезона местото му го "загрозија" фантастичниот тандем Шкртел-Агер.
hahaha ме збуни...овој Карагер бил :D hahaha дека го пиша Кара само помислив да не сте го земале тој.... :D :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Едноставно ги сакам Агер и Скртел какко двоец и точка , па макар пак 8ми завршиле. ПОфраерски тандем во одбрана нема никој на свет.
Инаку, доколку е вистинита јас мислам дека изјавата на агер е дадена за да се направи притисок на бордот да не продава. Ама нешто ми вика дека ке продадат мамата...дај боже да грешам.
Добро де, кој рече дека не ги сака? Како изреагира...како јас да сум тој што одлучува за нивна продажба.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ова можеби би бил најјакиот состав што можеме да го извадиме моментално. Башка имаме густ распоред од старт и за Хартс ќе можеме да извадиме скроз друга 11ка: Џоунс, Кели, Кара, Коатес, Робинзон, Спиро, Шелви, Хендо, Даунинг, Стерлинг, Пачеко (?). Али колку што знаеме дотогаш може да донесеме некој играч, па ова да се смени.
Со овој состав брат губиме од Хартс гарант..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Со овој состав брат губиме од Хартс гарант..
Со таа одбрана, освен Робинзон место Енрике се одбранивме од Челзи у Карлинг Куп. Со таа средина ги тепавме претпоследната утакмица во претходната средина исто Челзи. Стерлинг е угејман у овие ЛЕ натпревари, Даунинг си е константен, Пачеко треба да се докаже. Не верувам дека ова баш ќе го извадиме, али не гледам зашто не би можеле со овие Хартс да ги тепаме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom