Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.868
Поени од реакции
7.254
Cestitki i redno bese upm da ne se padnese gerard togas kaj ke bese krajot ama jbg i vaka e top i poveke od zasluzeno

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Ќеф ми се направи, ама па очигледно беше на таа предност. Браво! А наредна сезона па без пораз да се заврши! :cool:

Алал вера за Клоп! Откако е дојден Ливерпул игра помоќно дури и на ФИФА да го местиш со сите играчи да се 99!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Искрено јас не чекав 30 години, но чекам барем 25. Ако не и 26. Околу светското во сад 94та, пред или после неколку месеци.. Тука почна приказната.
Пресреќен. Само на овој форум чекав 15 години :) поздрав до сите скаузери! Титула ко титула..за многу други клубови, но ова е нешто посебно, затоа сме посебни.
За начинот на кој прегазивме се живо оваа сезона во друга прилика. Само за илустрација: арсенал 43 ние 86. Wtf!? Ман ју скоро па дупло.
Нереално од многу аспекти но вистинито.
Време за ужување
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Абе читам нешо Тиаго Алкантара од Баерн и Ливерпул нешо као у преговори биле итд... има нешо од тоа или обична шпекулација?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас никаде неам прочитано дека се во преговор.
Дај, сподели од каде имаш дојдено до таква информација.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Мирор, телеграф... не во преговори, туку као заинтесирани сме биле и он бил спрeмен да го напушти Баерн па некои такви причи се вртат. Лошо пишав, уште не се во никакви преговори.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ја ко фан и на Барса никад не сум бил фан на Тиаго чисто ради некои аспекти од неговата игра. Не би бил пресреќен ако дојде, а ако дојде на него е да ме демантира :)
Преценет играч кој што никогаш не го достигнал нивото кое би "требалo" да го има. Кога за некој играч ќе кажат новиот чави или новиот иниеста или новиот којидае од старт го унишуваш. Меси беше новиот кој? Чави беше новиот кој? Роналдо беше новиот кој?
Затоа се и тоа што се. Бидејќи се свои.

Безразлика..
На крај краева кој сум ја да се сомневам во изборот на Клоп. Лично навивам да не го земеме, иако признавам не сум го прател во баерн ко што го пратев во барса. Но кога и да сум го гледал е скоро истиот тој..
Мирор, телеграф... не во преговори, туку као заинтесирани сме биле и он бил спрeмен да го напушти Баерн па некои такви причи се вртат. Лошо пишав, уште не се во никакви преговори.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260

Прв натпревар на Енфилд од ко сме и официјално шампиони. Не знам шо да очекувам од утакмицата, мада мислам дека треба мал реванш за то шо му се силеја на децата во купот :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
добар ќотек, што да се очекува друго. Секако ќе гледаат да се извадат за она со Сити, а и да се прослави како што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom