Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Исклучително важна победа денес. Беше „на мускули“, ама исклучително важна, небитно кој е противникот.

Мораше да се освојат трите бода по малата резултатска криза, која реално, се очекуваше да дојди во некој дел од сезоната.

Хендо очајно фали, Фабињо не е истиот од ко се врати од повредата, Гомез за првиот гол малку мек во одбрана, ама се на се добро одигран натпревар. Окс некако ми делуваше изгубен на терен, иако на моменти беше добар. Се мислам дали би било подобро да игра Кеита, ама некако не можам да се одлучам меѓу двајцата. Стариот не спаси со вадењето од гол линија :)

Хендо од утре се враќа на full тренинг, се надевам Робо спремен, барем така е најавата, за со Атлетико.

Одиме малце појако :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Гледано неутрално, одличен меч за гледање. Гледано навивачки, пак ќе речам одлично, безразлика на резултатот на крај.

Немавме среќа да ја решиме уште во 90-те минути. Еден тон шанси неискористени, пречката на Робо итн итн.

На крај, Адријан ја еба со избивањето на 2-0 и во тој момент се реши се.

Како и да е, очекувано тешко, ама се вративме на добрите игри.

Шо би му рекле на Ван Дајк, ќе останиме „само“ со ПЛ годинава :)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Озбилно задоволен сум од играта прикажана...едноставно играја така како шо треба да играат.
Само ете немавме среќа... сварно не знам шо да речам друго. Играја до голот на Фирмињо топ и после се деси грешката на Адријан и отиде се у курац.
Не ми е нешо посебно фрка за ова шо испаднавме пошо едина работа уште на почеток на сезоната ни беше ПЛ и реално така си, а секој друг успех е плус за нас.
Веројатно за две кола сезоната за нас завршува. Може комотно Минамино да се уфрла у систем и да добива минутажа. Неко Влијамс и Џонс да добиваат шанса од клупа и да се планира за наредна година.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Окс на сите јазици знае да честита хахаахха
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Од утре ќе се враќаат на тренинзи.
Abe kaci ti pl?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom