Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Клајн со индивидуални тренинзи, брзо до враќање на терените и со ова Клоп прв пат сезонава ќе има фул состав на располагање.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Тотално сум изумил дека постои. :)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Кај ке ни биде крајот... Мбапе, Вернер, Хавертз(или како и да се пишуе) :love:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Брустер поштено си гази у Свонси... еве денес пак гол даде и тоа веројатно за победа

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260

Се гиба овај. Имаше слична изјава и после утакмицата со Тотенхем во ЛШ, еве го сега и денес. Не е тајна дека е можно засилување за на лето, ама се чини и самиот Вернер притиска за трансфер кај нас.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Уште 12 бода...

Силна утакмица денес. По 1-0 на почеток мислев ќе си биди лагано, ама Вест Хем не се даде баш лесно, барем не како против Сити. Се помачивме, ама вредеше.

Иначе, Кеита денес не така лош како шо се и коментарите ми се чини. Не толку лош, колку шо играта не му одговараше него како на Окс.

Трент :cuc:

Off to Watford.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Медиа тимов гори :D

Хендо, бесен пробува да ги среди, Боби кур му чуе дреме на Инста, Робо пун идеи сите глупи ко кур, Куртис само голот против невертон му е у глава, Џоел умара со глупи факти а Дејо Мајсторе ни сам не знае зошто го викнале, инстант сака да се изгуби у некоја кафана и да учествува у групна туча со 3 кила ракија у него.


Еве ги и блуперс хахахаа

 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Не ме загрижува овој резултат колку што падот на формата. После паузата, освен Алисон, колективно играат катастрофално. Со Норич се мачеа, со Атлетико и Вест Хем исто а еве сега со Ватфорд кулминираше. Среќа предноста во лигата е огромна, ама проблем е ако продолжи ваквата форма и со Атлетико. :confused:
 
Последно уредено:

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Не ме загрижува овој резултат колку што падот на формата. После паузата, освен Алисон, колективно играат катастрофално. Со Норич се мачеа, со Атлетико и Вест Хем исто а еве сега со Ватфорд кулминираше. Среќа предноста во лигата е огромна, ама проблем е ако продолжи ваквата форма и со Атлетико. :confused:
И да испаднеме од ЛШ пак е успешна сезона. Башка сега после поразот не се брка тој рекорд и може комотно да се ротираат играчите во ПЛ и да се фокусираме на ФА куп и евентуално ЛШ доколку поминеме. Волку мирен после порази не сум бил никогаш, што доволно покажува на какво ниво е клубот. Ќе си ги освоиме тие 12 поени што недостасуваат порано или подоцна и тоа е тоа.
 
Член од
8 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
39
Мене ме плаши овој пад на формата. Имавме лоша утакмица со Норич и со Вест Хем (Атлетико мислам дека беше нормално да победи дома, иако да немаме ниедна шанса е лош момент, се согласувам). После ова вчера сум длабоко засекиран. 12 поени кои треба да ги освоиме се малце, ама ние играме лошо. И плус имаме утакмици со Челзи, Арсенал и Сити кои треба да се играат, кои со оваа спремност на тимот ми се гледаат ко црнило пред очи.
Се надевам на брзо враќање на Хендерсон, неговото отсуство е сеприсутно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom