Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Sea sme u situcija kaj so nemame luksuz da kiksame... ne znam so i kako ke pravat ama ako imaat ambicii za tituli mora da se smenat mn rab.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.860
Поени од реакции
7.705
Шо да се смени, играат супер и прво место се, што треба повеќе од 1 пораз во 27 натпревари..
Сепак доколку Сити победи 11 до крај нема што да му се замери...
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Шо да се смени, играат супер и прво место се, што треба повеќе од 1 пораз во 27 натпревари..
Сепак доколку Сити победи 11 до крај нема што да му се замери...
se zaebavas? poslednive utakmici posle city tebe ti se dobro igranje? Ne ozb? Znam deka realno e da kiksas, ama da igras konstantno na muskuli i bez ideja pogotovo poslednive 2 utakmice bez zavrsen asalen pas e smesno da reces deka dobro igraa i da se praes slep deka sve e okej. Uzasna utakmica i bedna forma sme i toa e toa.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.860
Поени од реакции
7.705
se zaebavas? poslednive utakmici posle city tebe ti se dobro igranje? Ne ozb? Znam deka realno e da kiksas, ama da igras konstantno na muskuli i bez ideja pogotovo poslednive 2 utakmice bez zavrsen asalen pas e smesno da reces deka dobro igraa i da se praes slep deka sve e okej. Uzasna utakmica i bedna forma sme i toa e toa.
Цела сезона е таква, тоа е определбата на Клоп наместо да се јуриша од старт и од 3-1 да губиш 3-4 се оди на постабилни резултати. Таа среќна ѕвезда што ја имавме во првата полусезона каде победувавме во 90та мин ја нема и затоа изгледа вака.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
ете колку играме добро... срамота е ова.
Ај една,две па и три... ама ова е веќе претеризам. Имаш шанси не знаеш да ги искористиш, средината не функционира, додуша не ни имавме средина... шо дека имам 17 клин и 15 гола примени кој не знаеме да победиме. Се пропаѓа у вода и ако не се деси чудо, оваа сезона е тешко срање. Апетите оваа сезона беа шампионски и ова ќе биде една голема НУЛА.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.114
Поени од реакции
9.723
ете колку играме добро... срамота е ова.
Ај една,две па и три... ама ова е веќе претеризам. Имаш шанси не знаеш да ги искористиш, средината не функционира, додуша не ни имавме средина... шо дека имам 17 клин и 15 гола примени кој не знаеме да победиме. Се пропаѓа у вода и ако не се деси чудо, оваа сезона е тешко срање. Апетите оваа сезона беа шампионски и ова ќе биде една голема НУЛА.
Немој така бе, супер сезона е дури и ако не се освои ништо Зошто ти се титули? :icon_lol:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ај полека полека сите што се курчеа во текот на сезонава да го забораваат форумов, следува сеир.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Реално со моменталнава форма, не заслужуваат ништо. Од Јануари до сега во гости има само една килава победа против Брајтон и тоа е. Посебно во нападот не играат буквално ништо, и не мислам само на напаѓачите. Веќе неколку утакмици едниствена тактика е да ја рогнат напред, додека пак Салах и Мане се губат односно доста често праат погрешни одлуки. Среќа одбраната е таква каква што е па не држат таму каде што сме ама шанси за титула сега веќе малку потешко. Ако до пред некој ден викавме дека сеуште е се во наши раце, сега веќе и тоа не важи. Штета што ваква сезона имаме кога за конкурент имаме противник како Сити (ова не е оправдание :cautious:).
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2013
Мислења
844
Поени од реакции
1.300
Да ја подадам раката прв
Заслужено подобриот иде понатаму.
После 3 испаѓања незаслужени , прво Атлетико , па двапати по ред Реал редно е да се признае дека вечерва подобриот помина..
Со среќа понатаму!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Фала, искрено се надевам на појак Баерн од следна сезона.

Во врска со утакмицата, Ливерпул подобар противник, Салах пресебичен, Робо непотребен жолт а Мане е огин периодов.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Мане заден месец/месец и нешо си гази поштено.
Дајк ме воодушевува на секое поле. Озбилно е монструм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom