Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако не освоиме наредната сезона, чекам од фановите на Јунајтед, Челзи, Арсенал и рандом сеирџии на форумов да ме цитираат со мислењето, да го ставаат ко потпис и сл.
Ит хес хепнд бифор, дури и кога не сме го кажувале тоа како навивачи :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ако не освоиме наредната сезона, чекам од фановите на Јунајтед, Челзи, Арсенал и рандом сеирџии на форумов да ме цитираат со мислењето, да го ставаат ко потпис и сл.
Ќе ти се фатат.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Али затоа ако освоиме....заклучете ги пола фан клубови на форумов или банирајте ме мене! :)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
У недела играа Бразил и Хрватска на Енфилнд мислим дека покрај натпреварот ќе има и доплнителни изненадувања за нас.:pipi:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Солзите на Кариус придонесоа да купи огромен број на симпатии, после такво фијаско од издание. И мене ми е жал за Кариус, но Ливерпул треба да е будала да не купи голман летово. Она што го направи Кариус беше брука од светски размери, Ливерпул заради такви играчи низ годиниве пател. Играчи кои не се константни и кои се секогаш спремни да направат глупост.

Ако сака нешто да бидне од Ливерпул, Клоп мора да е по суров после вакви изданија на негови играчи, а не слепо да им верува. Сакам Кариус да остани, но да е втор голман, никако прв.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Абе што е ова со Мане во Реал? Патка или...?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Оваа пред сезона, најверојатно Клоп ќе треба да пресечи кој од младите играчи (Оџо, Кент, Вилсон, Грујиќ) има иднина во Ливерпул, кој не. Сите се екстремно талентирани, веќе се неколку сезони под Клоп и веќе се во фаза од кариерата каде ќе им требаат минути да играат.
Веќе Клоп имаше доволно време да увиди кој од нив е добар, а кој не и сезонава или да им даде шанса во првиот тим или да бидат продадени.

Вудбурн е се уште млад, но и за него очекувам в година да добие повеќе минути за првиот тим.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Солзите на Кариус придонесоа да купи огромен број на симпатии, после такво фијаско од издание. И мене ми е жал за Кариус, но Ливерпул треба да е будала да не купи голман летово. Она што го направи Кариус беше брука од светски размери, Ливерпул заради такви играчи низ годиниве пател. Играчи кои не се константни и кои се секогаш спремни да направат глупост.
Е што да праи бе Томи, да се смее ли? Нема сожалување во современиот спорт, сместа треба да бара Ливерпул нов голман, зашо не е само финалето, си има и други испади ликот, едноставно не е доволно квалитетен.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Е што да праи бе Томи, да се смее ли? Нема сожалување во современиот спорт, сместа треба да бара Ливерпул нов голман, зашо не е само финалето, си има и други испади ликот, едноставно не е доволно квалитетен.
Епа истото и јас го велам де. Жал ми е, ама Кариус мора да си ги сноси последиците, т.е. Ливерпул мора да купува голман.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Ако го продаваат Мињо најверојатно ќе има нов голман.
Стопер мора, бековите са супер плус Клајн се врати и би требало да си влезе у форма летово за да биде спремен за новата сезона.
Средината можем да речем дека е скоцкана како што треба од офанзива до дефанзивни задачи. Посебно сакам Окс да си се врати посилен и подобар и ќе биде сварно екстра. Хендерсон оваа година покажа каков може да биде во дефанзивните задачи, Милнер стар е веќе ама може да донесе свежина во тимот со влегување од клупа.
На нападот му треба уште едно засилување во случај на повреда.
Го забраев Вајналдум :) Озб сме имале екстра средина. :):):)
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Ако ова не е одличен фотошоп, тогаш некој ќе лета од работа... :toe:

 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Позадинската слика не ми излеа како фотошоп :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom