Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Еби се Клоп, почнува веќе на нерви да оди, уште е во филм некој дека се наоѓа во Бундес. Добро беше додека траеше стари, кој те врти или уозбили се или мрш у пичку матер.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
146
Не ми е јасно по кој повод го извади Мане,а го остави Фирмињо? На Боби му треба итно ладење. И побрзо да се врати Клајн, рано е уште за прва поста Арнолд и така :) Не знам зошто сум уште оптимист за сезонава,се си мислам дека Кутињо,Мане,Салах и Фирмињо/Стариџ ке се уиграт па и Лалана и така ќе заборавиме на лошите партии на почеток на сезона :)
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
146
Оптимист за што, трофеј? :D
Па зошто да не :) :) Се е можно,лани ни Челзи не беа сјајни на почеток па стигнаа далеку.Јуве во Италија исто :) БРат јас сум оптимист 20год. веќе па што ке ми биде уште плус една година :) Ај да не бидам како што имаше еден Тандер123 кај манчестерcи па да ве канам да се видими во мај :) Се нешто ми се чини дека ќе изненадат некаде Ливерпул :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па зошто да не :) :) Се е можно,лани ни Челзи не беа сјајни на почеток па стигнаа далеку.Јуве во Италија исто :) БРат јас сум оптимист 20год. веќе па што ке ми биде уште плус една година :) Ај да не бидам како што имаше еден Тандер123 кај манчестерcи па да ве канам да се видими во мај :) Се нешто ми се чини дека ќе изненадат некаде Ливерпул :)
Јас само ќе те прашам, дали мислиш дека одбрана составена од Матип, Клаван, Ловрен и Гомез може да стигне до шампионска титула? :)
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
146
Јас само ќе те прашам, дали мислиш дека одбрана составена од Матип, Клаван, Ловрен и Гомез може да стигне до шампионска титула? :)
Ма кој ги е*е они нека примат 3,нападат ќе да деде 4 и така... Нада се к*р на пијана жена :) :) :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Рано му текна на Клоп со измениве, тек е 73та минута, има време.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Она кога за три сезони требаше да освоиме титула :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Она кога за три сезони требаше да освоиме титула :D
Ван Гал настрада поради истово, и тој вети ПЛ. Затоа викаат не се зборува во афект, кога си пресреќен или бесен. Или возбуден, како двајцава :D
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ван Гал настрада поради истово, и тој вети ПЛ. Затоа викаат не се зборува во афект, кога си пресреќен или бесен. Или возбуден, како двајцава :D
Сите бевме пресреќни што потпиша, во тој момент мислам дека немаше навивач што не сакаше да го менаџира нивниот тим, сите бевме воодушевени ама како поминува време, се повеќе и повеќе навивачи се вртат против него. Можеби со право, можеби не, секој гледа субјективно на работите. Јас пример жими се' и уште 3 години би му дал без титула, ако знам дека за три години ќе го среди тимот и ќе заличи на нешто, мртов озбилен сум. Мене од такт ме вадат оние дебилни изјави после вакви трагично-смешни резултати. Еве, денес изјавил дека не е загрижен :D
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
146
Е добро Клоп е најголем кривец поради грешките во одбрана и што не зема дефанзивец,тоа ОК... Но како тој е крив што напаѓачите не можат да дадат гол,а станува збор за квалитетни играчи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom