Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.595
Мислам дека не се разбирате баш со @ManUtdChampions , тој вели дека мораш во екипата да имаш играчи кои ги нарекуваат stepping stone. Во Сити - Јаја, Силва, Агуеро, Тевез не паднаа од Марс. Пред тоа веќе имаа план и аргументи да им покажат на овие што ги спомнав дека имаат амбиции со тоа што донесоа ликови како Де Јонг, Робињо, Белами, Вејн Бриџ. Истото беше и со ПСЖ, не ги земаа одма Верати, Ибра, ТС, туку Мота, Матуиди, Гамеиро, Пасторе, Алекс и кои и да беа...

Не можеш ти да ги бараш Микитарјан, Геце, кој и да ги сакаше Ливерпул низ периодиве а да им ги нудиш како соиграчи како Клаван и компанија. Друга тема е и што денес колку што вршат работа парите + агентите, вршат работа и пријателствата во фудбалот. Секој втор фудбалер денес откако ќе направи трансфер дрда како муабетел по телефон со некој играч од клубот и како овој го терал да дојде. За во Арсенал мислам дека Пер му „досаѓал“ на Озил, ете Де Геа му ѕвонел на Мата месец дена да го замара за во Манчестер, Мурињо цело лето го праќал Ибрахимовиќ на ручеци со Погба во Мајами, На кого ќе му се јави Клаван да го тера да дојде во Пул, побогу :icon_mrgr:

Се извинувам Клаван што го зедов ама нај анонимус лик дека е во цел состав, па затоа најадекватен пример ми е, не дека е дно, за Ловрен е Стам :icon_mrgr:
Во ред Фросе, јасно ми е тоа, ама зборевме и со Пеја пред некој ден, во денешно време плати па клати, така идат работите. За Верати лудница беше кога требаше да се продава и на крај го купи ПСЖ кој е помал клуб од Баерн, Реал, Барса, УТД и компанија. Ама ПСЖ си искешира и тоа беше тоа, замина без да праша никого. А и еве Погба, за кој кур дојде во УТД, да игра со моќниот Ерера? хехехеех А можеше рецимо у Реал да иде, со пекол од соиграчи од голман па се до напаѓач. Али искешира УТД 120 милиони или колку и да беа и си дојде како попче црњото. Нека рокне Ливерпул 100 милиони за некој играч да видиш дали нема да дојде, па јак кур ако не играле ЛШ или ако Клаван му бил соиграч. Пирло од шампионски Милан и тим со соиграчи ко Ибра, Силва и компанија, отиде да игра ко слободен играч во Јувентус со тогаш анонимните Видал, Барзаљи, и остала багра играчи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е до парите, Ливерпул има пари, Клоп глуми лудило: Лани зимата одби да го сруши рекордот на Ливерпул во зима, за да си купи играч, сам не сакал да преплаќа, оваа зима Дракслер не сакал да го земе, скап бил за квалитетите. Океееееееееееееееееј, не е во ред Дракслер ама купи некој друг, не ми ги играј играчите вон позиција од каприц.
 
R

red.devil

Гостин
Зошто цело време си го броите комјунити бе?

Иначе да, Клоп ептен потфрла за сега. А муабетот со првата сезона стварно не ми е јасно зошто постои. Како може некој да го тврди тоа, па и да се водат цели дискусии? :D
Не е ништо ново тоа. Кој освојува ги брои, останатите прашуваат зошто се бројат. :Д
Ако те прашам колку титули има Челзи, ќе нема да ги броиш и шилдовите?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
Не е ништо ново тоа. Кој освојува ги брои, останатите прашуваат зошто се бројат. :Д
Ако те прашам колку титули има Челзи, ќе нема да ги броиш и шилдовите?
ти не ги броиш колку што те знам, како сеа го смени мислењето?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Барем живна фан клубов, иако Пеџа и Роземберг сепаратистиве пре би го гледале Роџо од Клоп the flop . :D[DOUBLEPOST=1488558870][/DOUBLEPOST]
А веќе кога сме кај Роџо и Клоп, извини што толку се величи Клоп ко некое големо име?? Ликот има две Бундеслига титули и финале ЛШ, толку. Можам уште 500 мизерни тренери да ти набројам со подобри бројки од него, мислам не ме сфаќај погрешно, не дека се подобри од него ама чисто да ти доловам дека малце се преценува Клоп.

Он е прилично млад тренер, супер тренер нема збор тука, ама некако ко за инат да не сака да се прилагоди на модерниот фудбал... Ливерпул не е Дортмунд, не може стрикно да се потпира на талентирани играчи, нема шанси да се прати ритамот на Сити, УТД, Арсенал, Челзи па и Тотенхем. Најтешка лига е ПЛ, сите го знаат тоа, ќе ти дојдат оние сељачиштана од Стоук никад нема до гол да им стигнеш, јебал те и тотал фудбал и младичи. Мора Ливерпул да ја ојача одбраната, мислам да не трубам, треба да го направат се она што го кажа Пеја.
Две Бундеси и финале ЛШ за Роџо и остала боранија е недостижно. Ко да ми кажеш што е толку Симеоне форсиран, една ЛаЛига и две финалиња(кои ги губи ххх) па пак цел свет би сакал да го види на клупа . Малку е неблагодарно да се настапува со "не треба да дочека крај на следна сезона". Стил на игра и се друго , ОСВЕН трансфер политиката на Клоп е се што треба да поседува модерен тренер.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Барем живна фан клубов, иако Пеџа и Роземберг сепаратистиве пре би го гледале Роџо од Клоп the flop . :D[DOUBLEPOST=1488558870][/DOUBLEPOST]
Две Бундеси и финале ЛШ за Роџо и остала боранија е недостижно. Ко да ми кажеш што е толку Симеоне форсиран, една ЛаЛига и две финалиња(кои ги губи ххх) па пак цел свет би сакал да го види на клупа . Малку е неблагодарно да се настапува со "не треба да дочека крај на следна сезона". Стил на игра и се друго , ОСВЕН трансфер политиката на Клоп е се што треба да поседува модерен тренер.
Можеби финале ЛШ за Роџерс е недостижно со Селтик ама глеј го што праи у Шкотска, пола бод нема изгубено, најверојатно ќе освои и куп. Во рок од 7 години (да го дадеме истото време што го имаше Клоп во Дортмунд) ќе освои сигурно уште 4 титули и можеби ќе стигне до европско финале, нека биде тоа ЛЕ. Ќе биде подбар тренер од Клоп, според статистикава?

Не, не сакам да се врати Роџерс, го имаме Клоп, само сакам Клоп да престане да се понаша ко најголем инает и од принцип да му штети на клубот, нека сфати дека не игра со мртви германски екипи и нека атакува на АСАЛНИ играчи а не треторазредни од втора грузиска лига. Сфаќаш што сакам да кажам?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
Тимот игра променливо како кога ќе им текне, точно дека играат вон позиција, но како некогаш може да изиграат како најдобри на свет против некој голем клуб, а играат како аматери против неколку пати послаби екипи, тоа ми нема смисла.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тимот не е ментално силен, туку се понашаат како шалабајзери. Од прв тим само Мане, Хендо, Лалана и Милнер можеш да ги издвоиш ко играчи кои против сите противници играат максимум и се играчи кои најмалку пати „се изгубиле“ на утакмица, тоа значи дека тимот ни ментално слаб, што значи дека НЕ МОЖЕ ДА СИ ЗАДОВОЛЕН ОД ТОЈ ТИМ.[DOUBLEPOST=1488560830][/DOUBLEPOST]Се понашаат ко некои сељандури, „eeeeeeeeeej ovie mrtvive 18to mesto ima da gi dupneme, 7 gola do 30ta minuta hhhhhhhhhhhhhh“, ко у маало да играат фудбал.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.698
Барем живна фан клубов, иако Пеџа и Роземберг сепаратистиве пре би го гледале Роџо од Клоп the flop . :D[DOUBLEPOST=1488558870][/DOUBLEPOST]
Две Бундеси и финале ЛШ за Роџо и остала боранија е недостижно. Ко да ми кажеш што е толку Симеоне форсиран, една ЛаЛига и две финалиња(кои ги губи ххх) па пак цел свет би сакал да го види на клупа . Малку е неблагодарно да се настапува со "не треба да дочека крај на следна сезона". Стил на игра и се друго , ОСВЕН трансфер политиката на Клоп е се што треба да поседува модерен тренер.
И Роџерс можеше да освои ПЛ (не освои заради едно лизгање на Џерард) па потоа којзнае можеби уште некоја ПЛ или ЛШ. Не успеа и тоа е тоа. Со Свонси претходно сигурно не очекуваш да има ПЛ и ЛШ освоено? Што не освои Клоп со Мајнц ако е така? Освои со Дортмунд во германска лига (ова е многу битен детал) каде освен Баерн (кој тогаш и не беше толку јак) немаше друг конкурент. Ене го Роџерс во Селтик кара мајки рекорди ќе им постави. Нека појди во Барселона ќе се бори за титула секоја година па можи и наеднаш 5 да освои во една сезона. Во Ливерпул после 2 сезони Роџерс 0, Клоп 0. Со тоа што вториов е во далеку подобра ситуација од првиот. Башка и не спорам дека е подобар меанџер. Не многу, ама малку подобар. Ако и после 3 сезони ситуацијата е 0-0 тогаш ќе биди време за нов менаџер. Или еве, и да не освои али ако се бори за титула в година до последно коло ок, ќе се проголта и тоа. Повторување на ваква сезона = отказ. Уствари ако на лето се глупира со трансфери можи слободно уште тогаш да се изгуби.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе слушај ми го зборот, ако во први 2-3 трансфери на лето нема играч кој ќе биде некакво име и „ќе продава дресови“, одма ќе знаеме како ќе се одвива преодниот рок и што ќе можеме да очекуваме од сезоната.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.698
И сеа Касемиро е класа, Херера и Мата не ги бива. :D Ти викам од што треба да почне Ливерпул кога веќе не им се фрлаат пари за играчи. Како ќе го донесат Модриќ со овој ростер? И дали озбилно мослиш дека Мата нема да им забшри повеќе работа од Вајналдум и Ориги?
Се разбира дека нема. Вајналдум воопшто не е лош играч. Ама Клоп го игра како партнер на Хендерсон. Дали ти озбилно мислиш дека Мата како ЦМ ќе има нешто подобри перформанси од Вајналдум? :icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Се разбира дека нема. Вајналдум воопшто не е лош играч. Ама Клоп го игра како партнер на Хендерсон. Дали ти озбилно мислиш дека Мата како ЦМ ќе има нешто подобри перформанси од Вајналдум? :icon_lol:
ЦМ Мата ќе се изгуби против нас да игра, ама секако не е тоа муабетот. :D Ај ви направив гужва во фан клубов, да не ве замарам повеќе. Мада штом не ми се убаци некој да ме отера во 3 лепе, пропаднала и Какгана ко форум. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ЦМ Мата ќе се изгуби против нас да игра, ама секако не е тоа муабетот. :D Ај ви направив гужва во фан клубов, да не ве замарам повеќе. Мада штом не ми се убаци некој да ме отера во 3 лепе, пропаднала и Какгана ко форум. :D
Па не навива Стелт за Ливерпул за да би те терал у курац ако имаш мислење спротивно од навивач на Ливерпул :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не не, чекајте малку другари. Озбилно ми го зимате како аргумент престојов на Роџо во СЕЛТИК? Па ако Германија е Баерн лига, што останува за Шкотска? Сите екипи освен Селтик се полуаматерски, да не зборам за буџети и такви ствари, еј Роџо газел во ШКОТСКА.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom