Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Отворен на погрешно место.
Секогаш беше со погледот назад.
Но и кога ќе ја примаше топката, неговата одлука за пас траеше во просек по 2 минути.
СПОРО!
Ужасно споро.
Сепак не беше тој единствената причина за овој "пораз".
Спора беше цела игра на Ливерпул, не можеш на Џан да го фрлиш тоа. Причина за поразот може да се почне од лошиот терен, преку повредата на Шкртел до комплетната незаинтересираност на сите 12 играчи што беа на теренот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ако е отворен на погрешно место тогаш не е отворен.


Логично.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Лалана еднаш не видов да центрира ко што треба. Цело време противничкиот играч пред него го погодуваше...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Спора беше цела игра на Ливерпул, не можеш на Џан да го фрлиш тоа. Причина за поразот може да се почне од лошиот терен, преку повредата на Шкртел до комплетната незаинтересираност на сите 12 играчи што беа на теренот.
Како што реков, не беше тој единствената причина за овој "пораз " но сепак темата на нашата конверзација беше тој.
Што се однесува до лошиот терен, тоа е лоша причина за барање изговор.!


Него она што мене ме загрижува е утакмицата со манјун во период на повреда на Шкртел и недоволно утакмици на Капетанот затоа што верувам дека нема да седе на клупа.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Како со Сити беше теренот добар ?
Изговори сеа тоа.
Играта многу ни зависи од Кутињо. Го немаше денеска и одма се осети дека другиве немаат креативност и идеја. За Чан се сложувам дека е далеку послаб на средина моментално.Едноставно незнае како треба да изигра ради малиот број на утакмици што ги играше во средниот ред. Почна да размислува како дефанзивец.
Исто катастрофа игра и Стариџ ги нема тие откривања како порано.Касни за чекор-два на секоја топка.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Исто како ја да сум пишувал!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како што реков, не беше тој единствената причина за овој "пораз " но сепак темата на нашата конверзација беше тој.
Што се однесува до лошиот терен, тоа е лоша причина за барање изговор.!


Него она што мене ме загрижува е утакмицата со манјун во период на повреда на Шкртел и недоволно утакмици на Капетанот затоа што верувам дека нема да седе на клупа.
Темата беше тој зошто кажа дека тој се изгубил во средниот ред поради 10те утакмици што ги изигра во одбрана како десен штопер, што не може да биде точно зошто таа позиција ја има играно во репрезентација и во Леверкузен. Тоа дека изигра слабо, во право си ама причината не е таа.

Теренот не е изговор ли беше за нигде, ораница, не за џабе Роџерс трубеше дека треба да се менува тревата и дек ќе го прават тоа на лето. Истото го спомна и коментаторот, дека не е менувана 14 години а асе менува во просек на секои 10.

Не ме загрижува зошто Шкртел не е повреден и верувм дека ќе биде на терен против Свонси со кои што играме дури следен понеделник, што значи дека утре-задутре играчите ќе бидат слободни. Со оглед на тоа дека изигравме трет натпревар во рок од 7 дена, мислам дека не е толку страшно. Се разбира, требаше да се заврши оваа работа уште денес.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Јас не сум разочаран од денеска. Мислам сум, нормално, можевме да победиме, ама реално еден куп тешки утакмици изиграа во последниве 2-3 недели, и ова беше резултат на тоа. Нормално, требаше да го избегниме реваншот, ама сеуште сме апсолутни фаворити (на крајот на краиштата играме против Чемпионшип екипа, не против Барса), плус ќе имаат повеќе време да ја простудираат играта на Блекбурн, но прво мора играта да биди на повисоко ниво.

Згуснат распоред ќе сме имале...од каде згуснат распоред? Отсега па натаму ќе играме само за викенд (освен секако реваншот со Блекбурн кој ќе се игра на среде недела).
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
22
Кукавичка формација со еден напаѓач кој нема од кој да добие топка , играме дома против чемпионшип екипа па удри со цела сила убиј ги , ако веќе се изморени играчите па можи да играат Балотели со ламберт напад секкао ќе сакат да се докажат и три четири промени на другите позиции и удри мани 4 закачиму на оние босите , пукнав од нервози , преслаби сме безопасни сме незнам и како толку победи врзавме и немаме пораз чудо е, но следните натрпевари со јунајтед ,сега со свонси со арсенал ќе се одлучувачки за ЛШ па да видиме дали ова е само Среќа или има нешто од кукавицата Роџерс.............
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Кукавичка формација со еден напаѓач кој нема од кој да добие топка , играме дома против чемпионшип екипа па удри со цела сила убиј ги , ако веќе се изморени играчите па можи да играат Балотели со ламберт напад секкао ќе сакат да се докажат и три четири промени на другите позиции и удри мани 4 закачиму на оние босите , пукнав од нервози , преслаби сме безопасни сме незнам и како толку победи врзавме и немаме пораз чудо е, но следните натрпевари со јунајтед ,сега со свонси со арсенал ќе се одлучувачки за ЛШ па да видиме дали ова е само Среќа или има нешто од кукавицата Роџерс.............
Тко си бре ти? :D
И зошто Балотели со голема буква го пишуваш, а ламберт со мала? :D
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
22
Да ти напишам име презиме или да напишам Си ви ? случајно Ламберт со мала го напишав , а за улогата која досега ја има во Ливерпул и со мала буква е многу за него ...............
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Да ти напишам име презиме или да напишам Си ви ? случајно Ламберт со мала го напишав , а за улогата која досега ја има во Ливерпул и со мала буква е многу за него ...............
Другар, опушти се бе, шо си се напнал? Не гледаш се зафркавам....:)[DOUBLEPOST=1425862821][/DOUBLEPOST]http://www.90min.com/posts/1939152-liverpool-fa-cup-replay-delayed-for-a-month?a_aid=35322
Реваншот ќе биде на 7ми или 8ми Април, пошто правилата на ФИФА биле дека куп натпревари не смееле да бидат во денови во кои се играат Европски натпреварувања.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom