Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За Торес се знаеше и пишав за него уште вчера. А денес дознав за другиве. Пеџа викаше Тоти ќе бил капитен на противничкиот тим, ама ете испадна Џерард и Карагер да се капитени на двете екипи. Ќе биде ептен јако во секој случај. Од една страна ако бидат Суарез и Торес, а од друга Анри и Дрогба...леле леле :D
Не го заборавај Господ, те молам :D
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кај пишува дека и он ќе игра? Сигурно на клупа ќе биде, не се важи :D
Нападот ќе биде Суарез, Торес, Фаулер. Барем такви беа првите муабети.

Али у тие муабети Тоти требаше да биде капитен на другиот тим а Кара да игра од иста со Стиви...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ќе има сигурно некое изненадување :D
Секад на ваквите утакмици кај што треба да се соберат најголемите легенди што играле фудбал, ќе се појави некој со 3 изиграни утакмици, на пример Кончески, Нгог и ним слични.
Така ние летоска коа игравме со Реал, факинг Давид Суазо и Зе Марија ми ги викнале. Чисто сумњам дека ги знаеш пошто и они самите забораиле дека биле фудбалери.

:facepalm:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Секад на ваквите утакмици кај што треба да се соберат најголемите легенди што играле фудбал, ќе се појави некој со 3 изиграни утакмици, на пример Кончески, Нгог и ним слични.
Така ние летоска коа игравме со Реал, факинг Давид Суазо и Зе Марија ми ги викнале. Чисто сумњам дека ги знаеш пошто и они самите забораиле дека биле фудбалери.

:facepalm:
Дечкооо го знам Суазо. Таа црња, играше 200 години у Италија. Уште игра фудбал? Краток период беше во Интер, така? Не ми текнува само во кои клубови играше во Италија ама знам дека шалташе...
Овој Зе Марија, не ми е познат.
Иначе, покрај овие, кои се ѕвезди ќе играат и играчи кои што нема да имаат репрезентативни обврски (пошто викендот играат репрезентации) и плус некои младинци на Ливерпул. Можеби ќе игра Роситер, ако се врати од повреда а тој има само два настапа за Ливерпул :)

Леле дечко, Давид Суазо...хахахаха
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Одма. Работник, има да ора по терен. Каков пресинг прави во Сити кога игра а таму офанзивците чмаат. Кај нас како ќе се вклопи, замисли го на десна/лева крилна во оваа формација, има да ора, буквално. Плуг еден на грб и има да го решета теренот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom