Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Политиката на клубот е „дојди играј за 50 денари па ако те бива за 2 години ќе ти даеме нов појак договор а најјакиот што можеш да го земеш ќе биде третина од тоа што го зимаат некои играчи на нашите конкуренти“.
мислам дека тоа е најважниот проблем што мора да биде решен. Зошто ене и Ројс ќе биде слободен за 25 милиони ама нема да игра за 50 денари неделно. Не викам од одма да има некое дете од 20 години 200,000 неделно ама не можеш денес 20,000 да му даваш на Х талент кој го сака пола Европа.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
мислам дека тоа е најважниот проблем што мора да биде решен. Зошто ене и Ројс ќе биде слободен за 25 милиони ама нема да игра за 50 денари неделно. Не викам од одма да има некое дете од 20 години 200,000 неделно ама не можеш денес 20,000 да му даваш на Х талент кој го сака пола Европа.
Elem ko sto rekov, inja tinja
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Problemot e sto kupuvame nadezni proseci
Незнам дали разбираш, а пошто те сметам за човек кој има добро познавање за фудбалот, дека поентата на Фросе од погоре и е дека неможиме да купиме играч како Ројс заради тоа што FSG не сакаат да даваат големи плати за играчи, следствено, место Ројс мора да купуваме надежни играчи како Марковиќ.
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Пица и Коп не збориме за истата работа затоа што јас се оградувам од муабетот дека играме во стандардизирана поставеност т.е формација затоа што верувале или не, мене ми е непријатно и срам така да се изразувам за наш меч. Меч на тимов личи на се само на организиран професионален тим не.
https://vine.co/v/O1KEMn6jzHH
Абе душички бе да земеш носот со чупалица да им го копаш.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ако забележа, формацијата е пак на место!
.
Пак ќе кажам играчите во неа ја прават срање.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Незнам дали разбираш, а пошто те сметам за човек кој има добро познавање за фудбалот, дека поентата на Фросе од погоре и е дека неможиме да купиме играч како Ројс заради тоа што FSG не сакаат да даваат големи плати за играчи, следствено, место Ројс мора да купуваме надежни играчи како Марковиќ.
Zatoa i taka rekov. Nadezni tinji kupuvame mesto klasa igraci. Radi BR, FSG itn. BR mozebi saka klasa igraci za jaki pari i plata, a FSG ne davaat, ama pak mozese da zeme pojak prosek od ovie. Ubavo kazuva pogornata analiza t.e deka za lev bek od marquee Sakho go zemame gjomarquee Lovren. Can e tip top kupuvanje, ama Lambert??? Baloteli?? Pa daj, za Lambert, Baloteli i Markec mozese + prodazba na Borini i uste nekoj da se soberat pari za saglam napagjac. Morase da kupi golman. Kako sto mora da gi sedne Johnson, Stivi na klupa da odmorat.
Losa FSG politika, losa strategija na BR, tinja igra so tinji i bitka za 12 mesto. Jebiga
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Liverpool will not sack Brendan Rodgers, despite bad results, as owners remain committed to long-term plan
Znaeme, pisavte na Reds. FSG pederiiii i pozeriiiii :)
Jebes i BR u kraen slucaj, ama neka odvrzat kese za vo januar aa top striker i golman i neka platat ubiec za Lovren ako ne se popravi i opravi. A za Allen sekako i vo sekoj slucaj iako so Palas izigra dobro, iznenaduvacki za nego ;)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Znaeme, pisavte na Reds. FSG pederiiii i pozeriiiii :)
Jebes i BR u kraen slucaj, ama neka odvrzat kese za vo januar aa top striker i golman i neka platat ubiec za Lovren ako ne se popravi i opravi. A za Allen sekako i vo sekoj slucaj iako so Palas izigra dobro, iznenaduvacki za nego ;)
Пишале на Редс, јас немам никаква поврзаност со фан пејџот :)
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Палас, Вила, Вестхем, Њукасл, Хал имаат поквалитетни играчи?! Тие играчи што потфрлаат и се дупиња не се на терен затоа што така им текнало, има платен човек кој прави одлуки за таа работа. Арно ама човеков има таква рамнодушност и летаргија што многу лесно им ја пренесува на играчите. Не можам да го прифатам тоа дека играчиве ни биле вакви или онакви. Па како може боранија како Боласи, Вајман, Хаделстон, Сако да дојдат до израз кога играат со нас. Тоа се случува затоа што ние им дозловува и оставаме простор, затоа што никој нема поима што улога има во тимот.

Мацо зашто информацијава ја носиш така моќно, нема некаково изненадување и нешто ново.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Срцка, не носам информација, само го копирав насловот и линкот го вметнав од статијава.
Ако мислиш на моќност, пошто се големи буквите, такви беа кога пастирав па ме мрзеше да едитирам.

Иначе, стојам на ставот дека Брендан останува минимум до крај на сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom