Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    97

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Томи, дојамантот на крај го игравме, кога влезе Фабио, заедно со Рики напред. Мислам, тоа беше замислата е сега поставеноста на незналициве, сФе да им ебам, беше ужасна....
И претходно, баш добро заприметив на почеток на второ игравме дијамант со Стерлинг и Ламбо напред, и кога влезе Борини исто, ама после примениот гол го гледав Борини лево крило, Стерлинг десно, значи пак сме прешле на 4-2-3-1.
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Е така од потребата да се дистанцирам од движењето со тарабата на чело кое зема замав и да се декларирам како критичар со најдобри намери за клубот. Или можеби е подобро и да го нагласам тоа дека критиките не ми се со задни намери и не се водат по тарабата.

Коп, ако смешните од Редс ги согледуваш и доаѓаш овде да контаминираш со ист вид на отров коментари во вид на лична катарза тогаш тоа не е во ред. Иако за волја на вистината се многубројни таквите загадувачи. Еве имаме таква привилегија да го читаме Скаузерот. Па човече он леб и паштета ке јаде до крај на живот само Џонсон и Локи да играат. Ама кај него ми се допаѓа што има карактер за таков потег на еден многу шмекерски начин да биде во константност позади него.

Е сега кога ми кажа веќе дека имало сменето три формација ја оплеска начисто. Па каде бре човече ти гледаш позиција на играч. Каде гледаш играч со јасна и конкретна работа која ја има на терен. Зарем не приметуваш дека постои хаос во тимот. Никаква дисциплина нема. За ова може да се развие дебата почнувај од систем на избирање на играчите и како што напоменав претходно, системот по заслуги непостои. Е за вакви залажување се нервирам кога ке спомне некој. Какви црни три формации човече.
 
Последно уредено:

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Е така од потребата да се дистанцирам од движењето со тарабата на чело кое зема замав и да се декларирам како критичар со најдобри намери за клубот. Или можеби е подобро и да го нагласам тоа дека критиките не ми се со задни намери и не се водат по тарабата.

Коп, ако смешните од Редс ги согледуваш и доаѓаш овде да контаминираш со ист вид на отров коментари во вид на лична катарза тогаш тоа не е во ред. Иако за волја на вистината се многубројни таквите загадувачи. Еве имаме таква привилегија да го читаме Скаузерот. Па човече он леб и паштета ке јаде до крај на живот само Џонсон и Локи да играат. Ама кај него ми се допаѓа што има карактер за таков потег на еден многу шмекерски начин да бидеш во константност позади него.

Е сега кога ми кажа веќе дека имало сменето три формација ја оплеска начисто. Па каде бре човече ти гледаш позиција на играч. Каде гледаш играч со јасна и конкретна работа која ја има на терен. Зарем не приметуваш дека постои хаос во тимот. Никаква дисциплина нема. За ова може да се развие дебата почнувај од систем на избирање на играчите и како што напоменав претходно, системот по заслуги непостои. Е за вакви залажување се нервирам кога ке спомне некој. Какви црни три формации човече.

Како што споменуваш подолу во постот.... играчите не знаат кај тераат!

Таа дебата е друго.....формацијата сепак варира.....играчите се тие кои се константни.

Не дека ако се стави условно кажано вториот тим кој што играше против Реал ќе биде подобро, ама од авион се виде дека промената на играчите даде малку плод... е сега тој плод што личеше на плод од аронија тоа е друго.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Сакаш да кажиш дека во Ливерпул во моментов игра кој-каде ќе му текне? Не зафркавај. Знам дека подробно го разбираш фудбалов и сигурен сум дека ги увиде овие работи, само незнам заради кои причини несакаш да ги увидиш. А околу коментарите, тоа го постирав овде пошто има и тука "такви", како Декио на пример, или Скаузерот. Декио го нема цела година и оп, одма се дрзна да критикува.
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Вие сакајте детектирајте формации, бројки, шеми во текот на мечот но неможе да избете од фактот дека сето тоа е без никаков концепт. Целата игра е како маалски јуриш. Ова може да го докажам преку Стерлинг и Лалана. Ако, како што велите вие, се знае која формација се игра овие двајцава нема да изгледаат како утки и да се мислат дали да покријат назад(зашто нели има двајца холдинг мидфилдери). Ке продолжам со Џерард. Ајде кажете ми која е неговата конкретна задача во тимот? Понатаму, бековите а посебно Џонсон зашто изгледаат како утки ако знаат која формација се игра? Кутињо сирот незнае дал да иде напред дал тој да ја пренесува топката. Навистина е непотребно залажување дека точно се која формација во која фаза се игра.
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Вие сакајте детектирајте формации, бројки, шеми во текот на мечот но неможе да избете од фактот дека сето тоа е без никаков концепт. Целата игра е како маалски јуриш. Ова може да го докажам преку Стерлинг и Лалана. Ако, како што велите вие, се знае која формација се игра овие двајцава нема да изгледаат како утки и да се мислат дали да покријат назад(зашто нели има двајца холдинг мидфилдери). Ке продолжам со Џерард. Ајде кажете ми која е неговата конкретна задача во тимот? Понатаму, бековите а посебно Џонсон зашто изгледаат како утки ако знаат која формација се игра? Кутињо сирот незнае дал да иде напред дал тој да ја пренесува топката. Навистина е непотребно залажување дека точно се која формација во која фаза се игра.

Истиот муабет го тераме....не знам што е тука нејасно!

Играта ни е каша попара.

Во 27 минута иде топка точно помеѓу Шкртел и Ловрен каде на истата таа топка јуриша Боласи...
Ситуацијата е следнава..
Прво Ловрен даде чекор....Шкртел застана....по него Ловрен застана...па Шкртел направи шпринт кон неа за после секунда Ловрен го направи истото!
Боласи им ја зеде пред очи....ко на првооделнчиња!
На сето ова треба да се додаде дека Џерард беше на центарот ПРЕД Боласи и гледаше ко да му е уклучено Сител!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.827
Поени од реакции
3.613
Незнам зашто толку разглабате тактики,вака требало така требало. Просто е, играчите не се доволно добри а Роџерс не е способен да извади од нив максимум. Не успева да ги мотивира башка што незнае да ја среди одбраната.Сигурно Шкртел и Ловрен не заборавија да играат фудбал за едно лето.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.466
^
How much choice does Liverpool’s strict wages policy afford him and his scouting team when they are competing for talent with some of the highest payers in world football?

со едно прашање ја опфатил цела статија. Ова е главниот проблем кај вашиот политика на а трансфери.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
^
How much choice does Liverpool’s strict wages policy afford him and his scouting team when they are competing for talent with some of the highest payers in world football?

со едно прашање ја опфатил цела статија. Ова е главниот проблем кај вашиот политика на а трансфери.
Политиката на клубот е „дојди играј за 50 денари па ако те бива за 2 години ќе ти даеме нов појак договор а најјакиот што можеш да го земеш ќе биде третина од тоа што го зимаат некои играчи на нашите конкуренти“.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.053
Политиката на клубот е „дојди играј за 50 денари па ако те бива за 2 години ќе ти даеме нов појак договор а најјакиот што можеш да го земеш ќе биде третина од тоа што го зимаат некои играчи на нашите конкуренти“.
Sledstveno i rezultatite za 50 denari, t.e tinja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom