Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Видеово ми го смени мислењето за Лукас. Или бар почна да ми го менува :).
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Само ова го најдов за малиот ако воопшто е тој......и што лига ќе е ова?? Регион?? :pos2:

--- надополнето ---

Видеово ми го смени мислењето за Лукас. Или бар почна да ми го менува :).
Ти тоа мајтап или????
Како што кажа Суперстар....изгубивме време за да го изделкаме ама тоа е.....сега да го продадеме значи залудно трудот и нервите за него!!!!!!!

--- надополнето ---

Ќе заборавев...на видеото со Лукас обрнете внимание и на делот од 1,40 сек.........
22nd November 2008
.........................
Liverpool fans boo Lucas as Benitez choses not to substitute him in place of Xabi Alonso
..............................
"The boos at Anfield were the lowest point of my career" - Lucas!!!!
Значи што се морал да трпи дечково кај нас...свака му част.А нешто не чини - тоа е Лукас. Извадете го од игра, продадете го, манете му ги клоците итн.....па навистина сме биле неправедни кон него!!!!

--- надополнето ---

Lucas Leiva - Liverpool's Darren Fletcher
He seemed to be basically getting blamed for not being Xavi Alonso
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Токму на тоа алудирам............нападот....а потоа средината!

Мора да се зацврсти нападот...... мора да се донесат стабилни играчи во средината, кои ке знаат да ја нагазнат топката, а не ко Поулсен кој гледа само на некој да му скрши нога а кога ке прима топка не знае што да и прави на неа!
До пред некое време и Лукас беше исти, само што не кршеше нози......сега малку се подоправи, но затоа пак ние изгубивме многу додека го стабилизираме него и да го научиме како се игра фудбал!
Впрочем моето противење за тоа Лукас да биде прв состав беше за тоа...... исто како и Н’гог....... губиме скапоцено време додека овие двајца ги учиме да играат фудбал, и велиме.....аааа се гледа дека има талент... кај и да е за некоја година ке биде играчиште! Епа ние ги губиме баш тие години!

Најголемата замерка во Бенитез ја гледам таму....... станавме тим каде обучуваме таленти во прв состав...... а не освојуваме титули......тоа го правеа некои други...... немој сега да се вратиш на Лига Шампиони титуалата....... освен титула во Премиер ништо не признавам!
Prijatel....ti zboris za sredinata i napadot, a spomnuvas dvajca igraci Lucas i N'gog.....a jas ti zboram za odbrana i ti ja spomnuvam CELA....znaci bukvalno cela....od delumno ponova istorija.....Arbeloa-johnson.......kolku i da e eksploziven deckoto vo napad....ali brat vo odbrana prai sranja sto ne cinat golovi....ako ne golovi, vo najmala raka opasni sansi, ne zatoa sto e los....tuku zatoa sto e napred!!! Ako ne e toj desno....desno e nasiot ni pocese zamenik kapiten....golemiot Carra....neznam dali nekoj ne go pocituva nego....ne samo od navivacite na L'pool....tuku od svetski ramki....ali brat, iskreno mislam deka negovoto vreme, pogotovo za taa pozicija e od poodamna odminato.....ako ne e ni toj togas e kelly, ali nema da go objasnyuvam negovoto igranje zoso vikas deka ne vredi da se ucat mladi igraci....znaci ne e ni potreben vo timot....samo gubenje vreme!!!! centralni defanzivci.....koga site bi bile vo red bi igrale standard carra i skrtel.....pa primeti go brat koa kje igra vo sredina carra kolku "penali" pravi....mislam iskreno i za nasa srekja tie ne gi svirat, najverojatno zosto e ikona vo angliski fudbal i imaat pocit.....ali mava brat, pravi fauli i nemoze da stigne, star e i spor...vlece....delumno ne unistuva....i tuka e skrtel koj mora da pokriva za nego i najcesto e "koljac" i pravi ludi fauli na ivica od 16-tnik....ako ne se tie dvajca ili e grkot koj iskreno nesakam da go komentiram i Agger, mojot omilen odbramen i se najdobro za nego....!!!! i zlatnata leva pozicija, Aurelio stalno povreden...fiksen staklen igrac....igra 1 utakmica i 12 e povreden po prosek....Konceski.....neznam koj kur bara vo timot, iskreno!!!! i Agger....omilen kje kazam pak...ali za centralen defanzivec...po strana i ne se snaogja bas.....ne e tolku brz i eksploziven!!!!!

so seta pocit prijatel prema tebe....ali sepak mislam deka odbranata ni e bukvalno SRANJE i ako od negde treba da pocne da se menuva....toa e mestoto....!!!!

P.S. Kukjata od krov ne se gradi:)

Pis aut:)
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Do nekade se slozuvam so tebe. Gareth Bale za 20M kako levo krilo i nekoj dobar bek, bi zavrsilo rabota u januari.

--- надополнето ---

Prijatel....ti zboris za sredinata i napadot, a spomnuvas dvajca igraci Lucas i N'gog.....a jas ti zboram za odbrana i ti ja spomnuvam CELA....znaci bukvalno cela....od delumno ponova istorija.....Arbeloa-johnson.......kolku i da e eksploziven deckoto vo napad....ali brat vo odbrana prai sranja sto ne cinat golovi....ako ne golovi, vo najmala raka opasni sansi, ne zatoa sto e los....tuku zatoa sto e napred!!! Ako ne e toj desno....desno e nasiot ni pocese zamenik kapiten....golemiot Carra....neznam dali nekoj ne go pocituva nego....ne samo od navivacite na L'pool....tuku od svetski ramki....ali brat, iskreno mislam deka negovoto vreme, pogotovo za taa pozicija e od poodamna odminato.....ako ne e ni toj togas e kelly, ali nema da go objasnyuvam negovoto igranje zoso vikas deka ne vredi da se ucat mladi igraci....znaci ne e ni potreben vo timot....samo gubenje vreme!!!! centralni defanzivci.....koga site bi bile vo red bi igrale standard carra i skrtel.....pa primeti go brat koa kje igra vo sredina carra kolku "penali" pravi....mislam iskreno i za nasa srekja tie ne gi svirat, najverojatno zosto e ikona vo angliski fudbal i imaat pocit.....ali mava brat, pravi fauli i nemoze da stigne, star e i spor...vlece....delumno ne unistuva....i tuka e skrtel koj mora da pokriva za nego i najcesto e "koljac" i pravi ludi fauli na ivica od 16-tnik....ako ne se tie dvajca ili e grkot koj iskreno nesakam da go komentiram i Agger, mojot omilen odbramen i se najdobro za nego....!!!! i zlatnata leva pozicija, Aurelio stalno povreden...fiksen staklen igrac....igra 1 utakmica i 12 e povreden po prosek....Konceski.....neznam koj kur bara vo timot, iskreno!!!! i Agger....omilen kje kazam pak...ali za centralen defanzivec...po strana i ne se snaogja bas.....ne e tolku brz i eksploziven!!!!!

so seta pocit prijatel prema tebe....ali sepak mislam deka odbranata ni e bukvalno SRANJE i ako od negde treba da pocne da se menuva....toa e mestoto....!!!!

P.S. Kukjata od krov ne se gradi:)

Pis aut:)
Za ova so sega go kaza za bekovite kompletno se slozuvam, Skrtel i Agger u kombinacija im treba maksimum pola sezona i ke imame top odbrana plus bekcinja i izmena na centralen defanzivec eve Carra pa Soto. Levo krilo i napagac izmena za Torres poso Ngog si nema veze. Toa se 4 igraci so ne se malku. A naredna sezona baranje igraci u sreden red.
 
A

Auditore

Гостин
Напротив.... според мене тој баш би сакал да се докаже пред нив, да докаже дека не бил за на клупа!
Медицинскиот тим сугерира дека Кол не би требало да настапи на тој меч, затоа што ке биде премногу ризично за него, додека Хоџсон сакал да биде Фит!
Тој е само за на клупа и нигде другде, малце добие слобода и почне да лета.
Бај д веј од толку сезони шо играше за нас дали 2 сезони се на се има изиграно стандардно без повреди, ко од порцелан да е.
Иста приказна изгледа ќе биде и со Јосе.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Абре деца.......
------------------------Реина--------------------
Џонсон------Шкртел------Агер------???????(Инсуа)
--------------------??????(Лукас)---------------------
--------------Џерард------------Меирелес
Кол/Кајт------------------------------------????????
---------------Торес--------???????------------
Ја пишав со 12 играчи од проста причина што може и не ни треба среден играч засега.......Џерард и Раул со 2 крила и 2 напаѓачи......ако пак играме со 3ца средина засега може Лукас да покрива + 2 крила и Торес напред
...значи лев бек и лево крило(Бејл заборавете го не го даваат) ама ене го Коентрао....вечерва 2 гола збрца...........и тоа е тоа.....Некој напаѓач како Љоренте - силен и игра одлично со глава(не ми се допаѓаше ама еве сега мислам дека е ОК) или Руиз - ем може да игра како крило ем како шпиц.....плус висок е,брз итн. и едно лево крило доволно е.....ако не оди таа формација(со и без Лукас) ќе купиме среден играч и доста е -4 според мене максиум....зимава напаѓач и крилце да си купиме(20 милиони изгледа ќе имаме + Бабел за жал) а на лето лев бек ако не се враќа Инсуа и ако треба среден играч!!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Еве бе колега Роземберг за да видиш дека не се мајтапам, напишав еден специјален пост со специјален наслов на ново-печениот ми блог. Ми даваш инспирации да си ибиш :)

Лукас Леива. Иднината на Ливерпул?

Јебеш сеа, на Англиски е блогот заради тоа што е направен за маркетиншки цели :). Посетувајте ја од време на време, билдајте ми трафик. Овде ќе се дрзнам да ја спамнам бидејќи се работи за иста тематика. (у случај некој модератор да ме предупреди)

--- надополнето ---

Тој е само за на клупа и нигде другде, малце добие слобода и почне да лета.
Бај д веј од толку сезони шо играше за нас дали 2 сезони се на се има изиграно стандардно без повреди, ко од порцелан да е.
Иста приказна изгледа ќе биде и со Јосе.
Јебига, ако ништо друго без пари го лапнавме. Ние бар ве оштетивме некои 5 милиони за Јосе. Ама колку само сакам да го имавме Јосе и оваа сезона ...
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Море како немавме сеа некој шеик со милирајда па да го земе Герет Бејл, со него по лева страна како крило може комотно и Влатко гроздановски да го купат како крило, сеедно е!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363



Се верува дека е новата Израелска ѕвезда.... некои го споредуваат со Јоси оти игра на неговата позиција!

Според сите видеа кои ги видов.....за 16 годишник..... шо знам не ме инпресионираше баш!

--- надополнето ---

Prijatel....ti zboris za sredinata i napadot, a spomnuvas dvajca igraci Lucas i N'gog.....a jas ti zboram za odbrana i ti ja spomnuvam CELA....znaci bukvalno cela....od delumno ponova istorija.....Arbeloa-johnson.......kolku i da e eksploziven deckoto vo napad....ali brat vo odbrana prai sranja sto ne cinat golovi....ako ne golovi, vo najmala raka opasni sansi, ne zatoa sto e los....tuku zatoa sto e napred!!! Ako ne e toj desno....desno e nasiot ni pocese zamenik kapiten....golemiot Carra....neznam dali nekoj ne go pocituva nego....ne samo od navivacite na L'pool....tuku od svetski ramki....ali brat, iskreno mislam deka negovoto vreme, pogotovo za taa pozicija e od poodamna odminato.....ako ne e ni toj togas e kelly, ali nema da go objasnyuvam negovoto igranje zoso vikas deka ne vredi da se ucat mladi igraci....znaci ne e ni potreben vo timot....samo gubenje vreme!!!! centralni defanzivci.....koga site bi bile vo red bi igrale standard carra i skrtel.....pa primeti go brat koa kje igra vo sredina carra kolku "penali" pravi....mislam iskreno i za nasa srekja tie ne gi svirat, najverojatno zosto e ikona vo angliski fudbal i imaat pocit.....ali mava brat, pravi fauli i nemoze da stigne, star e i spor...vlece....delumno ne unistuva....i tuka e skrtel koj mora da pokriva za nego i najcesto e "koljac" i pravi ludi fauli na ivica od 16-tnik....ako ne se tie dvajca ili e grkot koj iskreno nesakam da go komentiram i Agger, mojot omilen odbramen i se najdobro za nego....!!!! i zlatnata leva pozicija, Aurelio stalno povreden...fiksen staklen igrac....igra 1 utakmica i 12 e povreden po prosek....Konceski.....neznam koj kur bara vo timot, iskreno!!!! i Agger....omilen kje kazam pak...ali za centralen defanzivec...po strana i ne se snaogja bas.....ne e tolku brz i eksploziven!!!!!

so seta pocit prijatel prema tebe....ali sepak mislam deka odbranata ni e bukvalno SRANJE i ako od negde treba da pocne da se menuva....toa e mestoto....!!!!

P.S. Kukjata od krov ne se gradi:)

Pis aut:)
Во право си за левата страна......после заминувањето на Рисе (мојот омилени играч) ние како да сме како со 2 помалку.....оти Рисе не држеше дури до горе!

Но сепак за грубоста на Кара а и Шкртел е заради тоа што ти се последни луге во одбраната.......кога Нападот или Средината губат топка по која противниците во 70 % од случаевите ни формираат контри, тие двајца се наогаат во ситуација да спасуваа...... нормално дека ке се оди на тактика - „топка мине,човек не мине“!
Џонсон.... јебига никој не е совршен, мене лично ми се свига затоа што е експлозивен и може да издрибла дури до спортивното корнер знаменце.....но затоа пак слабостите му се покажуваат во одбрана!
Тоа е тоа..... кога имавме цврстина во одбранта со Арбелоа или од поодамна со Финан немавме играч кој ке пробива по страните!


Левата страна е целосна за ремонт....тука се сложувам.....

Агер иако во почетоците на неговата кариера играше како Лев Бек....сепак не е за таму.... некој ке ме направи луд според мене подобро би било да го испробаат на позицијата која ја игра Лукас....сите ја знаеме неговата лева нога!

Значи освен лев бек...нема што да се менува.... според мене имаме се...... грешките се напред!
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Абре деца.......
------------------------Реина--------------------
Џонсон------Шкртел------Агер------???????(Инсуа)
--------------------??????(Лукас)---------------------
--------------Џерард------------Меирелес
Кол/Кајт------------------------------------????????
---------------Торес--------???????------------
Ја пишав со 12 играчи од проста причина што може и не ни треба среден играч засега.......Џерард и Раул со 2 крила и 2 напаѓачи......ако пак играме со 3ца средина засега може Лукас да покрива + 2 крила и Торес напред
...значи лев бек и лево крило(Бејл заборавете го не го даваат) ама ене го Коентрао....вечерва 2 гола збрца...........и тоа е тоа.....Некој напаѓач како Љоренте - силен и игра одлично со глава(не ми се допаѓаше ама еве сега мислам дека е ОК) или Руиз - ем може да игра како крило ем како шпиц.....плус висок е,брз итн. и едно лево крило доволно е.....ако не оди таа формација(со и без Лукас) ќе купиме среден играч и доста е -4 според мене максиум....зимава напаѓач и крилце да си купиме(20 милиони изгледа ќе имаме + Бабел за жал) а на лето лев бек ако не се враќа Инсуа и ако треба среден играч!!!!
More za (15M + Babbel i toa kako ke doe Bale) Koj im dava na Tottenham 15M + mlad igrac(za zal ne tolku dobar ali ako go igraat moze da stane neso)??Nikoj, a Bale i sam ke saka da dojde u Liverpool!

--- надополнето ---

Море како немавме сеа некој шеик со милирајда па да го земе Герет Бејл, со него по лева страна како крило може комотно и Влатко гроздановски да го купат како крило, сеедно е!!!
Kako bek mislis:DD hahhaha
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
"Maxi is a quiet man and his English isn't as good as some of the players, so it's not easy to have a long conversation with him," said Hodgson. "But he's picked up very quickly on what we want him to do and how we want him to play. In the games he's played recently he's been very good.
Дали тоа Хоџсон се справува со Макси подобро од Рафа. Не знаев дека слаб му е англискиот, ама од ова што го читам значи и Рој е заслужен за подобрувањето на Макси. Дај боже вака да продолжи.

--- надополнето ---

BTW, Ливерпул - Наполи Најава
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во право си за левата страна......после заминувањето на Рисе (мојот омилени играч) ние како да сме како со 2 помалку.....оти Рисе не држеше дури до горе!

Но сепак за грубоста на Кара а и Шкртел е заради тоа што ти се последни луге во одбраната.......кога Нападот или Средината губат топка по која противниците во 70 % од случаевите ни формираат контри, тие двајца се наогаат во ситуација да спасуваа...... нормално дека ке се оди на тактика - „топка мине,човек не мине“!
Џонсон.... јебига никој не е совршен, мене лично ми се свига затоа што е експлозивен и може да издрибла дури до спортивното корнер знаменце.....но затоа пак слабостите му се покажуваат во одбрана!
Тоа е тоа..... кога имавме цврстина во одбранта со Арбелоа или од поодамна со Финан немавме играч кој ке пробива по страните!


Левата страна е целосна за ремонт....тука се сложувам.....

Агер иако во почетоците на неговата кариера играше како Лев Бек....сепак не е за таму.... некој ке ме направи луд според мене подобро би било да го испробаат на позицијата која ја игра Лукас....сите ја знаеме неговата лева нога!

Значи освен лев бек...нема што да се менува.... според мене имаме се...... грешките се напред!
Имаме различни гледања на работите, но искрено го ценам твоето мислење...и двајцата сакаме добро за тимот....впрочем и сите останати тука....како и да е....времето ќе покаже кои позиции ни се најранливи :) (одбраната)...хаха, се шалам:)

Пис аут :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Damien Comolli joins LFC
3rd Nov 2010 - Latest News

New England Sports Ventures (NESV) and Liverpool FC are pleased to announce the appointment of Damien Comolli as Director of Football Strategy for Liverpool FC.

NESV Principal Owner John Henry said today: "Damien has a proven track-record of identifying exciting young footballing talent and we are delighted that he has agreed to join Liverpool. Working closely with Roy Hodgson and the coaching staff, I know he will make a valuable contribution to strengthening the Club and the squad as we move forward.

"Today's announcement is just the first step in creating a leadership group and structure designed to develop, enhance and implement our long-term philosophy of scouting, recruitment, player development and all of the other aspects necessary to build and sustain a club able to consistently compete at the highest level in European football.

"We intend to be bold and innovative. We will not rest until we have restored Liverpool Football Club to the greatness Liverpool fans expect."

Roy Hodgson added: "I am looking forward to working with Damien whom I have known for many years. We are engaged in an exciting project here and he will bring a lot to the table. We all want to see moves to strengthen the squad and support player development over the next few years. John Henry and I are totally united in delivering on that ambition."

Damien Comolli said:"I am delighted to be joining Liverpool and look forward to working with John and Roy. I think we all realise there is a big job ahead, but we all share the vision that John has for rebuilding the club and bringing back the success that the supporters deserve."

Author: Liverpool FC

--- надополнето ---

Колку да се знае.......

Овој човек ги донесе овие играчи во Тотенхем!

Selected Comolli signing
- Tom Huddlestone,
Aaron Lennon,
Jermaine Jenas ,
Benoit Assou-Ekotto ,
Dimitar Berbatov,
Didier Zakora ,
Gareth Bale,
Jonathan Woodgate ,
Luka Modric,
Heurelho Gomes,
Darren Bent,
Giovani dos Santos,
Roman Pavlyuchenko ,
Vedran Corluka
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Одлично. Ова веќе личи на нешто. А гледајќи ги играчите што тој ги одбрал за Тотенхем очекувам многу добри трансфер мети за јануари, а уште подобри трансфер мети по крајот на сезоната. Браво.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Еве бе колега Роземберг за да видиш дека не се мајтапам, напишав еден специјален пост со специјален наслов на ново-печениот ми блог. Ми даваш инспирации да си ибиш :)

Лукас Леива. Иднината на Ливерпул?

Јебеш сеа, на Англиски е блогот заради тоа што е направен за маркетиншки цели :). Посетувајте ја од време на време, билдајте ми трафик. Овде ќе се дрзнам да ја спамнам бидејќи се работи за иста тематика. (у случај некој модератор да ме предупреди)

--- надополнето ---



Јебига, ако ништо друго без пари го лапнавме. Ние бар ве оштетивме некои 5 милиони за Јосе. Ама колку само сакам да го имавме Јосе и оваа сезона ...
Добар си добар си.А што не кажа ти дека блог имаш, ќе го прославиме без гајле :pos2: штом чичко ти Росемберг е тука не се секирај ти !!!
Него еве ти тоа Споредбата меѓу Лукас и Јуда уште еднаш
инаку добар пост :smir:

--- надополнето ---

Море како немавме сеа некој шеик со милирајда па да го земе Герет Бејл, со него по лева страна како крило може комотно и Влатко гроздановски да го купат како крило, сеедно е!!!
Можевме и за поефтино да го лапнеме ама чичко Бенитез не сакаше...или барем така се зборуваше!!!!

--- надополнето ---

Се верува дека е новата Израелска ѕвезда.... некои го споредуваат со Јоси оти игра на неговата позиција!

Според сите видеа кои ги видов.....за 16 годишник..... шо знам не ме инпресионираше баш!

--- надополнето ---



Во право си за левата страна......после заминувањето на Рисе (мојот омилени играч) ние како да сме како со 2 помалку.....оти Рисе не држеше дури до горе!

Но сепак за грубоста на Кара а и Шкртел е заради тоа што ти се последни луге во одбраната.......кога Нападот или Средината губат топка по која противниците во 70 % од случаевите ни формираат контри, тие двајца се наогаат во ситуација да спасуваа...... нормално дека ке се оди на тактика - „топка мине,човек не мине“!
Џонсон.... јебига никој не е совршен, мене лично ми се свига затоа што е експлозивен и може да издрибла дури до спортивното корнер знаменце.....но затоа пак слабостите му се покажуваат во одбрана!
Тоа е тоа..... кога имавме цврстина во одбранта со Арбелоа или од поодамна со Финан немавме играч кој ке пробива по страните!


Левата страна е целосна за ремонт....тука се сложувам.....

Агер иако во почетоците на неговата кариера играше како Лев Бек....сепак не е за таму.... некој ке ме направи луд според мене подобро би било да го испробаат на позицијата која ја игра Лукас....сите ја знаеме неговата лева нога!

Значи освен лев бек...нема што да се менува.... според мене имаме се...... грешките се напред!
Далеку е овој од ѕвезда!!!! Него ви кажав......ако не може Бале да го купиме тогаш Коентрао......а за Бале што е јак јак е ....дури прејак ама и Фабио не е за потценување....и едно лево крило и левата страна пак ќе биде топ!!!!

--- надополнето ---

Одлично. Ова веќе личи на нешто. А гледајќи ги играчите што тој ги одбрал за Тотенхем очекувам многу добри трансфер мети за јануари, а уште подобри трансфер мети по крајот на сезоната. Браво.
Абе само 4 се повеќе од доволно. Ни треба играч од типот на Бале(Бејл) или Коентрао потоа крило - јас сакам некој техничар како Арда или Бен Арфа еден шпиц и еден средина ако има потреба. Значи 3-4 доста се. Да не се направиме како Сити и Реал секоја сезона нов тим!!!!
И уште нешто: Вчера го хакнале фан клубот на Ливерпул на фб!!!! Не да сум бесен .......:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom