Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Со Комоли сега во клубот.....верувам дека работите ке се мрднат од место!

За Бејл не ни треба..... впрочем и не верувам дека ке сака во некој Англиски клубови, некад читав (не можам да најдам) дека ептен се приврзал кон Тотенхем!
Така да сигурен сум дека ке го напушти островото!


Би сакал да си го вратиме Рисе..... би бил задоволен со него за овој Јануар!:pipi:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Е па има други не е само тој. Него Рисе е стар сега - 30 год. што ќе ти е....ни требаат помлади и подобри играчи за сега и за во иднина - Коентрао e овој да се земе ќе летаме!!!! А и новиов ни директор во комбинација со Кени ќе направат добра работа!!!!!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Е па има други не е само тој. Него Рисе е стар сега - 30 год. што ќе ти е....ни требаат помлади и подобри играчи за сега и за во иднина - Коентрао e овој да се земе ќе летаме!!!! А и новиов ни директор во комбинација со Кени ќе направат добра работа!!!!!!!
И покрај староста..... тој беше едини кој беше рамо до рамо со Џерард оставајки го срцето на терен!

Да му ибам тоа цвикерите на Бенитез шо го шутна како куче!:nerv:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Здравје!!! Ќе имаме уште такви дури и подобри :wink:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И покрај староста..... тој беше едини кој беше рамо до рамо со Џерард оставајки го срцето на терен!

Да му ибам тоа цвикерите на Бенитез шо го шутна како куче!:nerv:
па беа во таа гарда да ја наречам и финан, хипија, чаби...!!!

--- надополнето ---

Незнам зошто ама мислам дека Бејл во појак тим, поконкурентен нема така добро да се снајде...!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
на блогер.хр прочитав дека ливерпул спорема понуда за рајт филипс и санта круз од сити.
според тие информации, ливерпул спорема понуда од 5 милиони фунти за филипс, а санта круз би дошол како позајмен.
алам ама неможам да го најдам истиот блог од кој прочитав, но се надевам дека ќе ми верувате на инфото.
позз
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
може ќе звучам очајнички....ама зошто неаме ние некој како ова шомглево Инзаги....!!!! кога од немање никаква игра ќе даде гол....зошто....како може да го прави тоа?!

--- надополнето ---

Додека јас го пишував првиот пост....шмоглето даде уште еден гол.....секоја чест!!!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
може ќе звучам очајнички....ама зошто неаме ние некој како ова шомглево Инзаги....!!!! кога од немање никаква игра ќе даде гол....зошто....како може да го прави тоа?!

--- надополнето ---

Додека јас го пишував првиот пост....шмоглето даде уште еден гол.....секоја чест!!!
Јас не се шалам, би дал 5 милиони иако е 35 години да го донесат во Ливерпул. Јас едноставно го обожавам типов. Вистинска ѕверка, ако може Гигс зашо не и он. Јас сум најозбилен ДА СЕ ДОНЕЗЕ ИНЗАГИ У ЛИВЕРПУЛ!!!!!!!
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Јас не се шалам, би дал 5 милиони иако е 35 години да го донесат во Ливерпул. Јас едноставно го обожавам типов. Вистинска ѕверка, ако може Гигс зашо не и он. Јас сум најозбилен ДА СЕ ДОНЕЗЕ ИНЗАГИ У ЛИВЕРПУЛ!!!!!!!
Ни мавна ремет нели?
Ако е за тоа може и некој од легендите да вратиме како Раш и Кени добро би ни дошле.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
на блогер.хр прочитав дека ливерпул спорема понуда за рајт филипс и санта круз од сити.
според тие информации, ливерпул спорема понуда од 5 милиони фунти за филипс, а санта круз би дошол како позајмен.
алам ама неможам да го најдам истиот блог од кој прочитав, но се надевам дека ќе ми верувате на инфото.
позз

Овде може да се прочитаат порелевантни стории околу нив двајцата!

Инаку..... таа страна на ден пред објавувањето за Комоли ја пиша гласината дека доага кај нас, чисто да знаете дека не е некоја фушерај детска фан зона!

И не заебавајте за Инзаги........топката го удира за да даде гол!
Али шо е цар, цар е.....сепак тоа само во Милан се може!

--- надополнето ---

Liverpool XI against Napoli:
Reina;
Johnson, Carragher, Kyrgiakos, Konchesky; Spearing, Poulsen;Meireles, Shelvey, Jovanovic; Ngog

--- надополнето ---

Рој Хоџсон -
„Можам да работам со Коноли но доколку јас го имам последниот збор за трансферите!“


Овој изглеа брзо ке лета....... Коноли каде и да влегол, промената секогаш прво ја почнувал од Тренерот!
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Ima eden kup igraci sto za eftini pari bi napravile odlicna rabota vo Liverpool. Primer Hugo Almeida, napagac visok snzen super za Anglija za okolu 10M. E sea za odbranata poso gleam deka mn se zbori, moze da go zememe Sakho, Zapata.... samo so nezz kolku bi cinele oni. A za lef bek gi ima eden kup samo treba da se odbere vistinskiot, a inace ubeden sum deka Insua ke moze da igra odlicno kako bek ako se zeme igrac kako Bale na levo krilo. Pozz
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Рој Хоџсон -
„Можам да работам со Коноли но доколку јас го имам последниот збор за трансферите!“


Овој изглеа брзо ке лета....... Коноли каде и да влегол, промената секогаш прво ја почнувал од Тренерот!
Ова никаде во изјавите не го пишува дека го рекол директно. Типичен наслов за мирорфутбол.
"I would be surprised if managers and coaches of the class of Martin Jol and Juande Ramos just took players on someone else's recommendation, I don't know but it wont happen here.

"Maybe it will and if that day comes God Forbid I will deal with it but it's certainly not the idea behind his appointment I do know that for certain."
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.236
Ни мавна ремет нели?
Ако е за тоа може и некој од легендите да вратиме како Раш и Кени добро би ни дошле.
Фаулер :smir: а ако сакате и Шенкли да го вратиме за менаџер!!!!!

--- надополнето ---

Овде може да се прочитаат порелевантни стории околу нив двајцата!

Инаку..... таа страна на ден пред објавувањето за Комоли ја пиша гласината дека доага кај нас, чисто да знаете дека не е некоја фушерај детска фан зона!

И не заебавајте за Инзаги........топката го удира за да даде гол!
Али шо е цар, цар е.....сепак тоа само во Милан се може!

--- надополнето ---

Liverpool XI against Napoli:
Reina;
Johnson, Carragher, Kyrgiakos, Konchesky; Spearing, Poulsen;Meireles, Shelvey, Jovanovic; Ngog

--- надополнето ---

Рој Хоџсон -
„Можам да работам со Коноли но доколку јас го имам последниот збор за трансферите!“


Овој изглеа брзо ке лета....... Коноли каде и да влегол, промената секогаш прво ја почнувал од Тренерот!
Ако има резултати ќе седи ако не - ќе лета!!!!!
Инаку составот во главно добар е само Лукас да го ставеше наместо Поулсен или ќе го чува за недела??? Бтв не може Спиринг,Поулсен и Меирелес заедно - па не е можно!!!!Ете Јовче лево а Нгог шпиц. Шелви десно ли ќе игра????? Треба Бабелчо да игра наместо еден од Поулсен/Спиринг. Како и да е очекувам Давид да збрца едно голче вечер и рутински да славиме!!! А ако оние другите завршат нерешено т.е резултатот е нерешен цело време нашион ќе игра на 0-0!!!! Ако падне гол на другата утакмица тогаш ќе нападнеме!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom