Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
море шо се радувате ова е само една утакмица па време беше да тепаат. Ама тоа ничто не значи оти дури и најотепаните екипи имаат еден добар ден. Само што има една разлика ова е ливерпул. му дадоа на онај идиот ваква скапа екипа и шо напрај тој после толку обиди конечно тепа една утакмица и шо вика суперстарпица со кого со блекбурн.
ај бе луѓе бидете реални рој е катастрофа. ова е залажување следното коло пак ќе биде по старо ништо не правиме со овај сенилниов
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Според ФБ страната на Ливерпул Трансфер Шпекулации:

RUMOUR IS: Kenny Dalglish will be promoted today for identifying January transfer targets. Roy Hodgson will be coach, and will not be in charge of who comes and who goes in the transfer window. Looks like NESV do not trust Roy with the money!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дали за со Болтон ќе бидат спремни Џонсон и Кајт?



2. Glen Johnson
Injury Date Injury Last Updated
17 Oct 2010 Muscle injury - 24 Oct 2010
Glen Johnson has missed the last three games and will be assessed at Melwood to see if he can return against Bolton



18. Dirk Kuyt
Injury Date Injury Last Updated
12 Oct 2010 Ankle - 14 Oct 2010
Dirk injured his ankle playing for Holland against Sweden. After being assessed at Melwood, it's expected the forward will be out for action for up to a month.





5. Daniel Agger
Injury Date Injury Last Updated
19 Oct 2010 Sick - 24 Oct 2010
Daniel missed the Napoli and Blackburn game through sickness. He will be assessed at Melwood to see if he can return against Bolton.

--- надополнето ---

Тоа е од официјалната страна!

Ако забележиш..... се очекуваше за Кајт да се врати за еден месец, сепак изгледа ке се продолжи затоа што сеуште тренира сам!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Добри вести...Сеа прочитав на официјалната дека на Хоџсон ќе му се дадат 60миљони за зимово(шо е пре доволно)+10 миљони со продажбата на Аквилани тоа се 70....Има доволно пари за скоро на секоја позиција по 1 да се донесе без да се продаде некој.Сеа ќе се тестира Хоџсон кој е и каква му е филозофијата.Најнова шпекулација шо ми се свиѓа е Фабио Контрао од Бенфика.Дечкото е лудница(у превод,се шо треба да има еден бек го има он,а иначе природна позиција му е крило,али за Бенфика игра бек шо е + за нас).Башка со Миералеш ќе соработуваат пошо и 2цата се од Португалија.И незнам зашо,али мн сакам да го донесат Форлан.Знам дека е стар,ама доволно е да ги изигра оваа пола сезона и наредната.Типот просто не промашува,ни од слободни ни коа ќе му ја подаеш топката у 16ик.А и за неговите години е брз и трча ко Кајт(у смисла моеш сегде да го видиш).Со Торес би биле убиствен напад.Со тоа шо овој ќе игра лево(пошо е левак)а Торес десно.Има разни шпекулации со шо не поврзуваат...Да почекаме па ќе видиме шо и како ќе се деси.Али знам дека нема да се згреши кој и да се донесе во Јануар.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
[video]http://rutube.ru/tracks/3705110.html?v=99fbd7d8f0b946d76fe7ee2eae37d484&autoStart=true&bmstart=24633[/video]

Видете каде оди прстот на Макси откако Киргијакос скокна над него :pos:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Ц ц ц ц ..... Блекбурн беше екипа која ја јадевме за доручек!

И ние сеа одеднаш почнавме да се радуваме за тоа каква игра сме имале со Блекбурн после ХХ мизерни (срамни) утакмици.

Момци, со оваа утакмица само што се спасивме од најсрамното нешто, а тоа е да не го допреме дното, односно последното место! (колку за потцетување)
Дали тоа ти го преземаш приматот на песимист овде?? :pos2:А мислев дека ја сум песимист :pos2:
Абре дете......игравме и со Блекпул(од втора лига дојдоа) игравме и со Нортхемптон...игравме и со Работнички(во СКопје) ...значи со 4561 пати послаби тимови.....па или не победивме или прикажавме катастрофална игра.....а Блекбурн не е наивен тим.......тоа е и те како добар тим.........но мене ме радува играта а не резултатот......и со послаби тимови игравме па ништо не прикажавме.......затоа ТРПЕНИЕ!!

--- надополнето ---

море шо се радувате ова е само една утакмица па време беше да тепаат. Ама тоа ничто не значи оти дури и најотепаните екипи имаат еден добар ден. Само што има една разлика ова е ливерпул. му дадоа на онај идиот ваква скапа екипа и шо напрај тој после толку обиди конечно тепа една утакмица и шо вика суперстарпица со кого со блекбурн.
ај бе луѓе бидете реални рој е катастрофа. ова е залажување следното коло пак ќе биде по старо ништо не правиме со овај сенилниов
За тебе важи истото што му го пишав и на другар ти!!!!!

--- надополнето ---

Според ФБ страната на Ливерпул Трансфер Шпекулации:

RUMOUR IS: Kenny Dalglish will be promoted today for identifying January transfer targets. Roy Hodgson will be coach, and will not be in charge of who comes and who goes in the transfer window. Looks like NESV do not trust Roy with the money!
Ова ми се допаѓа!!!!!! Ни јас не му верувам на стариов за трансферите :pos2: ако се сеќаваш ова го реков уште кога дојде Рој......друг да прави трансфери а овој само да менаџира........тогаш ми плачевте не чини така не чини онака.....и на крајот пак по мое........е сега може да е и лошо вистина........ама мислам дека ќе биде ок....со консултација со Рој Даглиш да носи играчи......затоа и го барав Хидинк......многу години е селектор и игра со тие играчи што му се на располагање.......не може да купува и продава.........може само да направи избор на некои играчи ама сепак тие се...нема други......малку забегав од темата ама ако......

--- надополнето ---

Добри вести...Сеа прочитав на официјалната дека на Хоџсон ќе му се дадат 60миљони за зимово(шо е пре доволно)+10 миљони со продажбата на Аквилани тоа се 70....Има доволно пари за скоро на секоја позиција по 1 да се донесе без да се продаде некој.Сеа ќе се тестира Хоџсон кој е и каква му е филозофијата.Најнова шпекулација шо ми се свиѓа е Фабио Контрао од Бенфика.Дечкото е лудница(у превод,се шо треба да има еден бек го има он,а иначе природна позиција му е крило,али за Бенфика игра бек шо е + за нас).Башка со Миералеш ќе соработуваат пошо и 2цата се од Португалија.И незнам зашо,али мн сакам да го донесат Форлан.Знам дека е стар,ама доволно е да ги изигра оваа пола сезона и наредната.Типот просто не промашува,ни од слободни ни коа ќе му ја подаеш топката у 16ик.А и за неговите години е брз и трча ко Кајт(у смисла моеш сегде да го видиш).Со Торес би биле убиствен напад.Со тоа шо овој ќе игра лево(пошо е левак)а Торес десно.Има разни шпекулации со шо не поврзуваат...Да почекаме па ќе видиме шо и како ќе се деси.Али знам дека нема да се згреши кој и да се донесе во Јануар.
Многу се.......а многу арно не е на арно.....и се ти е ок...ама Форлан??? Нееее....си образложил и зошто и како ама мене лично не ми се допаа..сакам напаѓач кој ќе игра овде подолго време.....уствари сакам бабел или Кајт да играат како напаѓачи....не мора нов.....а ако си оди Бабел ќе ни треба напаѓач.......крило посекако ни треба.....и тоа некое прејако крило и технички потковано....Јанг,Арда,Марин,Бен Арфа,Елиа итн........и не знам за играч од средина.......што мислите за Нури Сахин од Дортмунд???? Не знам дали типот може да игра поофанзивно ил подефанзивно,....како што го имам гледано офанзивен е (барем така ми изгледа) ама некои и како ДМ го гледаат....WTF??? Природна позиција му е CM......па....... мислења???

--- надополнето ---

И би сакал Инсуа да го видам назад ако е можно......а ако не е.......... може Коентрао!!!!!!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Сега сакав да го објавам ахахахаххаха закон е!!!!!
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
Дали тоа ти го преземаш приматот на песимист овде?? :pos2:А мислев дека ја сум песимист :pos2:
Абре дете......игравме и со Блекпул(од втора лига дојдоа) игравме и со Нортхемптон...игравме и со Работнички(во СКопје) ...значи со 4561 пати послаби тимови.....па или не победивме или прикажавме катастрофална игра.....а Блекбурн не е наивен тим.......тоа е и те како добар тим.........но мене ме радува играта а не резултатот......и со послаби тимови игравме па ништо не прикажавме.......затоа ТРПЕНИЕ!!

--- надополнето ---



За тебе важи истото што му го пишав и на другар ти!!!!!

--- надополнето ---



Ова ми се допаѓа!!!!!! Ни јас не му верувам на стариов за трансферите :pos2: ако се сеќаваш ова го реков уште кога дојде Рој......друг да прави трансфери а овој само да менаџира........тогаш ми плачевте не чини така не чини онака.....и на крајот пак по мое........е сега може да е и лошо вистина........ама мислам дека ќе биде ок....со консултација со Рој Даглиш да носи играчи......затоа и го барав Хидинк......многу години е селектор и игра со тие играчи што му се на располагање.......не може да купува и продава.........може само да направи избор на некои играчи ама сепак тие се...нема други......малку забегав од темата ама ако......

--- надополнето ---


Многу се.......а многу арно не е на арно.....и се ти е ок...ама Форлан??? Нееее....си образложил и зошто и како ама мене лично не ми се допаа..сакам напаѓач кој ќе игра овде подолго време.....уствари сакам бабел или Кајт да играат како напаѓачи....не мора нов.....а ако си оди Бабел ќе ни треба напаѓач.......крило посекако ни треба.....и тоа некое прејако крило и технички потковано....Јанг,Арда,Марин,Бен Арфа,Елиа итн........и не знам за играч од средина.......што мислите за Нури Сахин од Дортмунд???? Не знам дали типот може да игра поофанзивно ил подефанзивно,....како што го имам гледано офанзивен е (барем така ми изгледа) ама некои и како ДМ го гледаат....WTF??? Природна позиција му е CM......па....... мислења???

--- надополнето ---

И би сакал Инсуа да го видам назад ако е можно......а ако не е.......... може Коентрао!!!!!!
абе чоек мене би ми било мило да си во право ама по законот на веројатност мораше една утакмица да изиграат како што треба и најотепаните екипи му се погодува некогаш да изиграат. и затоа ова е само една капка во морето.
дали гледаш до каде втасавме на почетокот на сезоната какви аспирации имавме а сега?
е тоа е најболно брат
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Полека....се во свое време......ни РИм не бил изграден за еден ден па постои ај да не речам 300 години.....каква беше Германија по втората светска војна??? Каква беше Јапонија по втората светска војна т.е по атомските бомби??? А какви се денес.......нешто слично е и со нас.....ова беше како атомска бомба за нас....треба малку време да се средиме!!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Добри вести...Сеа прочитав на официјалната дека на Хоџсон ќе му се дадат 60миљони за зимово(шо е пре доволно)+10 миљони со продажбата на Аквилани тоа се 70....Има доволно пари за скоро на секоја позиција по 1 да се донесе без да се продаде некој.Сеа ќе се тестира Хоџсон кој е и каква му е филозофијата.Најнова шпекулација шо ми се свиѓа е Фабио Контрао од Бенфика.Дечкото е лудница(у превод,се шо треба да има еден бек го има он,а иначе природна позиција му е крило,али за Бенфика игра бек шо е + за нас).Башка со Миералеш ќе соработуваат пошо и 2цата се од Португалија.И незнам зашо,али мн сакам да го донесат Форлан.Знам дека е стар,ама доволно е да ги изигра оваа пола сезона и наредната.Типот просто не промашува,ни од слободни ни коа ќе му ја подаеш топката у 16ик.А и за неговите години е брз и трча ко Кајт(у смисла моеш сегде да го видиш).Со Торес би биле убиствен напад.Со тоа шо овој ќе игра лево(пошо е левак)а Торес десно.Има разни шпекулации со шо не поврзуваат...Да почекаме па ќе видиме шо и како ќе се деси.Али знам дека нема да се згреши кој и да се донесе во Јануар.


Не е ниту приближно до официјална страна!

Тоа е објавено на Imscouthing па така страната на НЕСВ го презима од таму!

Официјални работи се објавуваат само и само на сајтот на Ливерпул, мислам дека сите го знаеме кој е тој...... така да момци на толку шпекулации кои не преплавија оваа година, ја би бил претпазлив со текстовите кои се пишуваат од некои си анонимни сајтови!

--- надополнето ---

Дали тоа ти го преземаш приматот на песимист овде?? :pos2:А мислев дека ја сум песимист :pos2:
Абре дете......игравме и со Блекпул(од втора лига дојдоа) игравме и со Нортхемптон...игравме и со Работнички(во СКопје) ...значи со 4561 пати послаби тимови.....па или не победивме или прикажавме катастрофална игра.....а Блекбурн не е наивен тим.......тоа е и те како добар тим.........но мене ме радува играта а не резултатот......и со послаби тимови игравме па ништо не прикажавме.......затоа ТРПЕНИЕ!!



Момче младо.....
Не игра..... не резултат..,... ако сака и оро нека те радува.
Тоа што беше против Блекбурн се случи после цели три месеци МИЗЕРНА ИГРА/РЕЗУЛТАТ/ОРО!

Колку за потцетување................
Досегашен скор на Рој во Лигата:

Одиграни = 9
Победи = 2
Нерешени = 3
Порази = 4

Дадени Голови = 9
Примани голови = 14

Бодови = 9

И сега треба јас да се радувам за победа против Блекбурн од 2 - 1...... победа која само не спаси од најсрамното нешто, а тоа е да го допреме дното?


Слушни го само Рој шо изјавил за мечот со Евертон!

Roy Hodgson - "I
saw the statistics the other day from the Everton game and I've never
in my Premier League career seen statistics as positive as they were in
terms of passing, accuracy and tempo of passing, number of shots and
crosses." ... :|
Срамота, срамота, срамота...........
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Најново не поврзуваат со Афелај од ПСВ. Детево има добри предиспозиции, ако го земат ќе завршат добра работа. Може да игра како крило, напаѓач што ни одговара. Цената не верувам дека му е поголема од 12 милиони, така да супер би било да го земаме. А за Коентрао нема шанси да го земат, пошто го земаа Кончески. Ма каков Хоџсон ќе лета од Ливерпул до јануари според мене, така да нема да му ја видиме филозофијата за трансфери, но ако е добар нека ме демантира, нека сврзи неколку победи по ред, нека победи некој фаворит! Сега е на тест против Болтон, кој оваа сезона добро парира на сите екипи, па после го пречекуваме Челзи, мислам овие утакмици ќе пресудат за иднината на Хоџсон. Да извади една победа и една нерешена од овие утакмици ќе биде добро, се друго е катастрофа. Дали имате заприметено како ги ковта ушине кога ќе постигнеме гол? :pos2:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Најново не поврзуваат со Афелај од ПСВ. Детево има добри предиспозиции, ако го земат ќе завршат добра работа. Може да игра како крило, напаѓач што ни одговара. Цената не верувам дека му е поголема од 12 милиони, така да супер би било да го земаме. А за Коентрао нема шанси да го земат, пошто го земаа Кончески. Ма каков Хоџсон ќе лета од Ливерпул до јануари според мене, така да нема да му ја видиме филозофијата за трансфери, но ако е добар нека ме демантира, нека сврзи неколку победи по ред, нека победи некој фаворит! Сега е на тест против Болтон, кој оваа сезона добро парира на сите екипи, па после го пречекуваме Челзи, мислам овие утакмици ќе пресудат за иднината на Хоџсон. Да извади една победа и една нерешена од овие утакмици ќе биде добро, се друго е катастрофа. Дали имате заприметено како ги ковта ушине кога ќе постигнеме гол? :pos2:
Од пред некој ден, одговорноста за трансферите, т.е наоѓање потенцијални играчи за трансфер во Ливерпул, му е доделена на Кени Далглиш. Хоџсон во никој случај нема да бира играчи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom