Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
[/COLOR]
Полека....се во свое време......ни РИм не бил изграден за еден ден па постои ај да не речам 300 години.....каква беше Германија по втората светска војна??? Каква беше Јапонија по втората светска војна т.е по атомските бомби??? А какви се денес.......нешто слично е и со нас.....ова беше како атомска бомба за нас....треба малку време да се средиме!!!!
е па за нас атомска бомба е рој и ако не си оди уште ќе бидеме контаминирани. мора да си оди оти не го бива и точка
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
Од пред некој ден, одговорноста за трансферите, т.е наоѓање потенцијални играчи за трансфер во Ливерпул, му е доделена на Кени Далглиш. Хоџсон во никој случај нема да бира играчи.

пополека али најверојатно и менаџер ќе биде кени ,чим трансверите него му ги даваат може се назира и неговото менаџерство

али сепак во игра се и неколку добри менаџери па ќе видиме или хоџо ќе му текне да победува или куферите и низврата:пелегрини,онил,далгиш,рајкард и уште неколку но ќе видиме дали ќе го направиме најдобриот избор
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
Прво да си посакам добредојде, и да ви се претставам...
Здраво јас сум Фрили, и сум гооооолем фан на Ливерпул фк . . . е доста е мислам...


Е сеа вака.
Според мене Хоџо(хоџсон) ќе остане, додуша треба да видиме како ќе се докаже на преостанативе утакмици...а добро му тргна со Блекбурн. ама ќе видиме допрва.

Новиве сопственици, му ја дадоа задолженоста на Кени за трасфери, пошто знат дека хоџо ќе купува „искусни“ играчи, за да станеме ко милан. Па затоа му се доверија на Кени даваќи му ја оваа должност. Која МОЖЕБИ е чекор да стане тренер.

А и подобро тој да е тренер, ипак е ливерпулска легенда, па ќе стори се да ливерпул биде ко пред 20тина години. Или ак не му иде, ќе си даде отказ без проблеми...


Бдв за овај од бенфика, коентрао ливерпул спремале 22милиони..
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Прво да си посакам добредојде, и да ви се претставам...
Здраво јас сум Фрили, и сум гооооолем фан на Ливерпул фк . . . е доста е мислам...


Е сеа вака.
Според мене Хоџо(хоџсон) ќе остане, додуша треба да видиме како ќе се докаже на преостанативе утакмици...а добро му тргна со Блекбурн. ама ќе видиме допрва.

Новиве сопственици, му ја дадоа задолженоста на Кени за трасфери, пошто знат дека хоџо ќе купува „искусни“ играчи, за да станеме ко милан. Па затоа му се доверија на Кени даваќи му ја оваа должност. Која МОЖЕБИ е чекор да стане тренер.

А и подобро тој да е тренер, ипак е ливерпулска легенда, па ќе стори се да ливерпул биде ко пред 20тина години. Или ак не му иде, ќе си даде отказ без проблеми...


Бдв за овај од бенфика, коентрао ливерпул спремале 22милиони..
Е па ај добредојде!!!! Јас нема да ти се претставам затоа што веќе знаеш кој сум :wink: а ако се сомневаш во нешто само прашај ги момците кој е шеф овде и ќе ти стане јасно:smir:
Инаку за Хоџо добро е што ќе остане......засега сме само 2ца овде за негово останување(јас и Диме- и него го знаеш мислам) а сега ако и ти му дадеш поддршка на стариот ќе сме 3ца......а ако си оди имам кажано дека го сакам Даглиш па дури потоа се останато........инаку газдава наш ќе води политика со млади играчи.......нешто што јас го зборував овде мноооогу одамна......и ете пак по мое ќе биде.......лутете се колку сакате.....негодувајте ама пак е по мој ќејф!!!!!А за Конетрао се надевам ќе дојде......исто како и Сахин и ......веќе знаете кој!!!
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
32
Поени од реакции
5
Te знам бе брат, како не те знам...Хоџсон Легенда!

а за тој диме...не го знам:toe:

Епа ај нека остане хоџо, само ако продолжи ко на последниов натпревар... И треба поќе морало да го крени на играчите, мислам дека успеа со блекбурн...да се надеваме на подобро...и да победвиме....

А на зима Арда да се начкрта кај нас! исто и Конетрао и Сахин, и бар уш некој....и ќе е жустро! :zlo:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Ќе биде ќе биде!!!!!Само полека!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Нека не те лаже...Не е он газда ;)....Хоџсон останува 100% до крај на сезона,а Кени не верувам дека ќе биде некој менаџер.Он поише е како мотиватор на играчите,шо кај и да е Кара ќе биде(ако е паметен уше зимово ќе се пензионира).За играчи пак ќе повторам,кој и да се земе зимово а Хоџсон го кажал тоа верувам дека нема да се згреши.Типот има мн добра филозофија само треба малце да се уигра таа филозофија.Поеќето од навивачите не го сфаќаат тоа и затоа го пцујат.А во најлош случај ако си иде,никако не смее да се донесе Пелегрини.Според мене О'нил е тренерот шо ни треба.Игра мн офанзивма тактика со пасеви и брзина,тоа ни треба нас.Затоа пишав погоре дека сакам Форлан да дое и по можност Кака на позајмица до крај на сезона.Ни требаат тие 2ца за да сменат во играта.Пак ќе пише сеа Роземберг дека бил стар Форлан и......Ако бе,доста е да ги изигра 2 сезони дур се врати Торес во форма и дур се ојача Нагог.А за Кака доволно е да изигра пола сезона(иако не верувам дека го даваат на позајмица,гарант само го продаваат)да смени игра во среден ред и напад.Иначе сеа со Ман. Јунаитед имаме најскапи спонзори,кој ќе даваат по 20 миљона годишно шо е таман + од газдите....Чим сеа ќе пуштат 40 миљона за во Јануар,замислете преку лето колку ќе искешираат.А и зошо сакам Хоџсон да остане,еве уше една причина.Никогаш нема да се исполакоми да купува играчи од по 50 миљона и ко Сити или Реал да станеме.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Ај не го лажи детето.......добро е уште од првиот ден да знае кој е газда овде и со кого треба да се дружи :wink: и шо се лутиш одма и тебе те спомнав во поглавните........а и се знаете така да........
Инаку ти сакај си го Форлан ама НЕМА!!!! Газдата рече нема веќе старци купување........ете гледаш??? Што газдата тоа и јас.....па после не сум бил газда........за Кака и јас сакам ама исто така нема!!!!! На позајмица мислев....купување не!!!! За менаџер Хоџо да остане....а ако бега Даглиш во секое време......после него Рајкарт со помошник како Даглиш или Кате....или Онил....тоа е тоа.....а може и Дел Боске ама не доаѓа....исто и Хицфилд и Хидинк...........20 милиони точно.....+ пари од газди....доста е!!!
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
oh bree ! moi procenki so bolto pobeduvame 0:2 i ako toa se sluci imame golemi sansi protiv napoli i chelsi nardnata nedela posto ke se vrati samodoverbata kaj igracite ni treba samo taa edna pobeda protiv bolton. dali premetovto TORES kolku se izraduva za golot kolku go sakese toj gol ?????
spokulaciite koj glasat tores ke si odis vo ZIMA :X :X neznaam kolku mozat da bidat tocni i kolku moze nekoj tim osven SITI da si dozvili igrac koj vredi 30 a i poveke milioni za da igra samo vo domasno prvenstvo , za PEPE ako resil da si odi prijatno mu vikam neka dadat 20 mil zanego :D imame nie dobra zamena :)

za hodzon i jas sakam da ostane cela sezona misam deka sfati oti od taa defanzivna taktika nemoze nisto i nogu mi se svigase postavenosta na igracite protiv blekburn osven karager nekako ne e voopsto za desen bek imame drugi sto mozat tamu poarno da izigrat.

a za tie 60milioni na zima ? malku mi e nerealna taa cifra :X ako imame sea tolku na leto ke imame 100 YUHUU :D POZZZ
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Од ценетион господин Џон Хенри: :)

Stories about our top players leaving are destructive and unwarranted but we realise that this kind of speculation is also common.
Никој не си оди, ни Реина ни Торес нит не знам ти кој.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Мислам дека треба да се прочита целиот текст!



John Henry on transfers
29th Oct 2010 - Latest News

John Henry today quashed the idea that Liverpool would allow any top stars to leave in the January transfer window.



The NESV principal owner's comments follow a hands-off warning issued yesterday by Roy Hodgson with regards the future of Pepe Reina.

Henry said: "We have recently read stories about our intentions for the forthcoming January transfer window and have a sense of humour about this type of inevitable speculation.

"As everyone knows we are new to English football, but not to sport, and we are studying all options. Opportunities and value will drive spending in January and in the future.

"Our clear focus from day one of our ownership has been - and will be - to improve the club and focus on what it will take to put Liverpool FC consistently in a position to challenge for trophies.

"We intend to build this club the right way.

"Stories about our top players leaving are destructive and unwarranted but we realise that this kind of speculation is also common.

"We intend to build on the strength of the current squad, not undermine it. And I can reassure our supporters that we have no intention of allowing the team to be weakened going forward."

All this comes on a day when Hodgson outlined his plans to improve the squad in January and insisted the club could still attract top stars from around the world.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Ќе биде ќе биде!!!!!Само полека!!!
Мали не се дигај ѓоа блинда.
Инаку јебига хехе.
Само со младите дечки што ќе ги зимаме ме стра да не бидеме афронал таленти цел живот титула никад.:nesvest:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Интересен факт!

Поминаа 442 дена од кога последен пат Ливерпул на чело со Рој Хоџсон триумфирал на гости!


Уште еден факт дека ова е најлошиот старт на Ливерпул во неговата историја!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Интересен факт!

Поминаа 442 дена од кога последен пат Ливерпул на чело со Рој Хоџсон триумфирал на гости!


Уште еден факт дека ова е најлошиот старт на Ливерпул во неговата историја!
Ова во иднина не чека или некоја грешка ти се деси ? :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ова во иднина не чека или некоја грешка ти се деси ? :)

Грешка формулирано...... се извинувам!

Изгледа 442 дена од кога Рој Хоџсон добил утакмица во гости во Премиер Лигата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom