Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Нема да го мењаваат стариот,џабе само пишувате...Хоџсон останува до крај на сезона 100%,шо е добро.Одвај чекам да дојде Јануар за да ги донесе посакуваните играчи(а глеам со мн не поврзуваат шо и така треба)и да се среди тимот колку може за да се атакува пак на Куп Уефа(пошо реално гледано неможеме поише оваа сезона,како шо реков уште летото дека ќе се жртвува и оваа сезона за од наредната да се иде на титула).А за трансфери шо се тиче сите ми одговараат со шо не поврзуваат изминативе 2 недели,ама баш сите шпелулации ми одговараат.А и ќе ве замолам да не ми го закачате Нагог...
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
момци давајте линкови неможам да ја најдам утакмицава ..или сецка или замрзнува ...дајте било каков белки ќе нема да сецка
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Доста промашени шанси ова полувреме , се надевам дека второ ќе им збрцаат 2 комада . Да не им беше Пол Робинсон ќе беше 2-3 нула али јбг
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Глеате дека не е до стариот?Иста формација,исти играчи само шо почињаат да играат.Мн сум задоволен од сите играчи во 1 полувреме,мн шанси,мн пасеви и добра и течна игра без грешки(освен Робинсон шо е одгледуван од мајмуни па рипа ко луд и фаќа се живо,тоа е друга работа).Да не баксузирам ама типувам на 2+ второ полувреме...
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Најубедливо полувреме што го имам гледано оваа сезона, барем вака да играат цело време посед на топка и цело време притисок над противникот. Да го имавме и Johnson сеа по десната страна како што се сопка сам Givet ќе беше интересно, ама ајде се надевам на повеќе среќа у второ.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
Утре Ливерпул го иам 1-1 Сингл..па со среќа :pos2:

ако е вистина наздравје добивката ;)

--- надополнето ---

СОТОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО

--- надополнето ---

УФ УФ УФ ОВОЈ КАРАГЕР Е ЗВЕР НЕВИДЕН ОВАА СЕЗОНА РАСТУРА ЧОВЕКОТ НЕМА НАПАЃАЧ ШТО НЕ МУ ЈА СКРШУ КИЧМАТА

--- надополнето ---

ТОРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕСССССССССССССС

МАЛЦЕ ЕМОЦИИВЕ МЕ ДРЖАТ НА ВИСОКО НИВО
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За ова си во право синко!!!!!Само како??? За тоа ќе требаат засилувања на зима!!!! И сега ќе искочат оние човекојадцине ти ваков ти таков рано е за трансфери сега менаџер ни треба бла бла бла......

Пријател...ти ги поштувам постовите...според мене имаме слични мислења....глеам тоа....али НЕМОЈ на живци ми иде и нервите ми се кинат кога ќе го пишеш ова.....незнаеш каков спој ми се прави...!!!! Да не ме сватиш погрешно али НЕМОЈ!!!!:smir: тоа ти зборам за мене.......а да се надоврзам на тебе....требаат брат засилувања според мене најмногу во одбраната....затоа што мислам дека ни е најкатастрофална во споредба со нападот и средината...а и во споредба со тоа што некокаш сме го имале како квалитет!!!! Поздрав и дај идеа што треба да се купи!! :))

--- надополнето ---

Утре Ливерпул го иам 1-1 Сингл..па со среќа :pos2:



Добро е....ја фати....хухухухухухухухух
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.484
Нема да го мењаваат стариот,џабе само пишувате...Хоџсон останува до крај на сезона 100%,шо е добро.Одвај чекам да дојде Јануар за да ги донесе посакуваните играчи(а глеам со мн не поврзуваат шо и така треба)и да се среди тимот колку може за да се атакува пак на Куп Уефа(пошо реално гледано неможеме поише оваа сезона,како шо реков уште летото дека ќе се жртвува и оваа сезона за од наредната да се иде на титула).А за трансфери шо се тиче сите ми одговараат со шо не поврзуваат изминативе 2 недели,ама баш сите шпелулации ми одговараат.А и ќе ве замолам да не ми го закачате Нагог...
100% точно!!!!! Одличен пост.....абе само ти и ја го браниме стариов.....и да....сега ќе може да си направи тим по ќејфот и да атакуваме на 4то место,ЕЛ титула и ако е можно ФА.......

--- надополнето ---

Пријател...ти ги поштувам постовите...според мене имаме слични мислења....глеам тоа....али НЕМОЈ на живци ми иде и нервите ми се кинат кога ќе го пишеш ова.....незнаеш каков спој ми се прави...!!!! Да не ме сватиш погрешно али НЕМОЈ!!!!:smir: тоа ти зборам за мене.......а да се надоврзам на тебе....требаат брат засилувања според мене најмногу во одбраната....затоа што мислам дека ни е најкатастрофална во споредба со нападот и средината...а и во споредба со тоа што некокаш сме го имале како квалитет!!!! Поздрав и дај идеа што треба да се купи!! :))х


:pos2::pos2: а оти бе брат??? Што е толку лошо тоа?? Шала е...мислам онака навика...сега не ти гарантирам дека нема повеќе ама ќе внимавам....ако згрешам опомени ме!!!! Што да ти речам друго...
А за одбрана.....па може Кјаер,Кејхил,Шоукрос,Дан,.....исто во средина да се зајакнеме со деструктивец еве по 10000ти пат ќе речам....Дефур,Медел,Паркер итн.......некој среден играч кој ќе помага на одбраната!!!! СО тоа и одбраната ќе биде постабилна.....а и Агер да се врати во 1 тим ќе биде ок!!!!Шкртел и не е така слаб ама ги крпи грешките на Карагер,излетите на Џонсон.....Кончески......не може се сам..мисалм дека стариов ќе ги среди на зима!!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Па мн нормално ќе го браниме...Тренер ни е,а и уше е рано да му се пресудува(на денешниов натпревар се покажа тоа).
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.484
Ама од него барам поголема амбициозност и помалку да биде тврдоглав.....море тоа и добро може да биде...којзнае.....ај сега тргна возот......да видиме каде е наредната станица за застанување.....се надевам дека е даааааааалеекууу!!!!!!!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
:pos2::pos2: а оти бе брат??? Што е толку лошо тоа?? Шала е...мислам онака навика...сега не ти гарантирам дека нема повеќе ама ќе внимавам....ако згрешам опомени ме!!!! Што да ти речам друго...
А за одбрана.....па може Кјаер,Кејхил,Шоукрос,Дан,.....исто во средина да се зајакнеме со деструктивец еве по 10000ти пат ќе речам....Дефур,Медел,Паркер итн.......некој среден играч кој ќе помага на одбраната!!!! СО тоа и одбраната ќе биде постабилна.....а и Агер да се врати во 1 тим ќе биде ок!!!!Шкртел и не е така слаб ама ги крпи грешките на Карагер,излетите на Џонсон.....Кончески......не може се сам..мисалм дека стариов ќе ги среди на зима!!!!

хахаха...е ајде де.....незнам ни ја зошто....али ај да се посмееме малку на нашиве маки кои не снајдоа сезонава...како и да е....во право си за шкртел и многу би се покажал подобро доколку би играл во случајов со агер како партнер лево Аурелио и десно некој нов...а не НАПАЃАЧ ко шо е Џонсон!!! Али тоа е...реалноста е сурова
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.484
хахаха...е ајде де.....незнам ни ја зошто....али ај да се посмееме малку на нашиве маки кои не снајдоа сезонава...како и да е....во право си за шкртел и многу би се покажал подобро доколку би играл во случајов со агер како партнер лево Аурелио и десно некој нов...а не НАПАЃАЧ ко шо е Џонсон!!! Али тоа е...реалноста е сурова
хаха ок......и без гајле ќе ги среди стариот!!!!! Секој ќе си знае каде му е местото
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Реков и пред утакмица.Натпреварот против евертон беше последниот транзиционен натпревар за Ливерпул.Со ваква игра како денес ми се вратија надежите за 4 то место...8 бода сме одалечени од таму
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ц ц ц ц ..... Блекбурн беше екипа која ја јадевме за доручек!

И ние сеа одеднаш почнавме да се радуваме за тоа каква игра сме имале со Блекбурн после ХХ мизерни (срамни) утакмици.

Момци, со оваа утакмица само што се спасивме од најсрамното нешто, а тоа е да не го допреме дното, односно последното место! (колку за потцетување)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom