Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
jas iskreno ne ocekuvam da ja osvoime premierligata ama kef bea poslednive utakmici kako ne pocnaa vaka porano upm. a inace more kolku sme gi nokautirale mancester uste se vo grogi sostojba ne mozat da se sredat kutrite ke se teteravat uste kojznae kolku vreme ne si ja znaat glavata kaj im e. bravos za igrata samo sudijata ne me bendisa nemase potreba da ni pomaga. jas samo se krstam vo arsenal ako moze da napravi problem oti tie sekogas igraat mnogu jako so mancester ama i nie ke imame golemi problemi so niv.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Ливерпул: Гости со Фулам, Дома со Блекбурн, Дома со Арсенал, Гости со Хул, Дома со Њукасл, Гости со Вест Хем, Гости со ВБА, Дома со Тотенхем.

Манчестер: Дома со Астон Вила, Гости со Сандерленд, Дома со Портсмут, Дома со Тотенхем, Гости со Мидлсбро, Дома со Манчестер Сити, Гости со Виган, Дома со Арсенал, Гости со Хул.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
дури се се` мислам ако тепаме наредни 3 ќе биде супер. за фулам имаме доволно време да се спремиме, после тоа играме две дома, и тоа со блекбурн среќа што сме дома, многу се незгодини на гости. лошо е што ја играме 3 дена после челзи во ЛШ. третата со арсенал, ќе имаме недела одмор, што ни е во прилог, и е дома! ако тоа се добие притисокот ќе биде на манчестер, предпоследно коло играат со нив.

шанси има. манчестер иако има натпревар помалку, тој треба да се одигра за да се урачунаат бодовите. доколку победат, ќе бидат на две нулу, или пораз и нула од нас. секако во случај ние се да тепаме. само што изгледа нема да се деси тоа, него ќе има нешто друго. така осеќам :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.633
Поени од реакции
43.381
хаха Џерард еднаш по едно важно промашување вети дека нема да шутира пенали но еве сега е непромашлив
Aбе бегај кога треба(за Англиската репрезентација) промашува,а кога не треба(за Ливерпул) дава голови...Ебате шутерот
 
T

the Carpenter

Гостин
Ливерпул: Гости со Фулам, Дома со Блекбурн, Дома со Арсенал, Гости со Хул, Дома со Њукасл, Гости со Вест Хем, Гости со ВБА, Дома со Тотенхем.

Манчестер: Дома со Астон Вила, Гости со Сандерленд, Дома со Портсмут, Дома со Тотенхем, Гости со Мидлсбро, Дома со Манчестер Сити, Гости со Виган, Дома со Арсенал, Гости со Хул.

Благодарам пријателе. Ептен ми послужи информацијава, оти ко шо сум мрзлив, не можам да пресметам ни колку кола до крај имат.

Значи, според распоредов можеме да видиме дека.........Гејчестер има за нијанса (дебела ко Амазон) потежок распоред. Барем на хартија. Оти знаеме дека тимови како Виган (Стив Брус) манчестер сити (Марк Хјуз) му попуштаат на Ман Јун оти онанираат на Фергусон. Ама брате, кај Мидлсборо нагости заебанции нема. Ајмо црвени. Сега или никогаш, шо би рекол бата Елвис Присли.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Благодарам пријателе. Ептен ми послужи информацијава, оти ко шо сум мрзлив, не можам да пресметам ни колку кола до крај имат.

Значи, според распоредов можеме да видиме дека.........Гејчестер има за нијанса (дебела ко Амазон) потежок распоред. Барем на хартија. Оти знаеме дека тимови како Виган (Стив Брус) манчестер сити (Марк Хјуз) му попуштаат на Ман Јун оти онанираат на Фергусон. Ама брате, кај Мидлсборо нагости заебанции нема. Ајмо црвени. Сега или никогаш, шо би рекол бата Елвис Присли.
За другиве не знам , ама за Манчестер Сити дека така ќе му пропушти победа на Манчестер Јунајтед не сум баш сигурен..Како прво градско дерби е, како второ и Манчестер Сити се борат за излез во Европа наредната сезона и нема да се однесуваат галантно во Првенството се до крајот...
 
T

the Carpenter

Гостин
камо да е така. Ама се присеќам на првиот дуел, кога Сити го попуши од Јунајтед. Еднаш центарот не го поминаа. И со играч повеќе. А тогаш им требаше победа повеќе отколку сега. Сити против Јунајтед игра слабо а против Ливерпул како во транс. Јеби га, околности...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
камо да е така. Ама се присеќам на првиот дуел, кога Сити го попуши од Јунајтед. Еднаш центарот не го поминаа. И со играч повеќе. А тогаш им требаше победа повеќе отколку сега. Сити против Јунајтед игра слабо а против Ливерпул како во транс. Јеби га, околности...
Ај присетисе на ланската сезона каде Сити го победи 2 пати Јунајтед..Нема шанси да му попуштат, во тоа сум сигурен...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Работата кај секој хејтер на Јунајтед е дека кога Манчестер победува и кога го понижува противникот му е попуштена, подарена или не знам шо.
 
T

the Carpenter

Гостин
Ај присетисе на ланската сезона каде Сити го победи 2 пати Јунајтед..Нема шанси да му попуштат, во тоа сум сигурен...
Лани тренер беше Ериксон, а тој не онанираше на Фергусон, како пола Премиер лига.

Работата кај секој хејтер на Јунајтед е дека кога Манчестер победува и кога го понижува противникот му е попуштена, подарена или не знам шо.
Стварно бе. Во право си и ти. Фала. јас пак мислев дека постојат попуштени утакмици, местенки и слично. Благодарам падре
 
G

Gray Foxx

Гостин
Лани тренер беше Ериксон, а тој не онанираше на Фергусон, како пола Премиер лига.



Стварно бе. Во право си и ти. Фала. јас пак мислев дека постојат попуштени утакмици, местенки и слично. Благодарам падре
Нема на што, секогаш сум тука да го исправам изгубениот ум. Повели и другпат.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Лани тренер беше Ериксон, а тој не онанираше на Фергусон, како пола Премиер лига.
  • И на Манчестер Сити им требаат бодови во ПЛ, за излез во Европа наредната сезона...
  • Меѓу Сити и Јунајтед постои голема омраза и ривалитет за да дојди до таква работа од која и да било страна..
Затоа не верувам дека ќе нема никакво попуштање од страна на Ман.Сити во меѓусебниот дуел со Јунајтед..

Според мене Ливерпул треба да се фокусира на своите натпревари, да ги победи своите битки, и после да чека киксови на Манчестер Јунајтед..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
  • И на Манчестер Сити им требаат бодови во ПЛ, за излез во Европа наредната сезона...
  • Меѓу Сити и Јунајтед постои голема омраза и ривалитет за да дојди до таква работа од која и да било страна..
Затоа не верувам дека ќе нема никакво попуштање од страна на Ман.Сити во меѓусебниот дуел со Јунајтед..

Според мене Ливерпул треба да се фокусира на своите натпревари, да ги победи своите битки, и после да чека киксови на Манчестер Јунајтед..
Тачно.Јунајтед ќе киксне на Ривер сајт верувајте ми и на една домашна...Или Арсенал или Сити.А ние евентуалниот кикс најреално би можеле да го направиме или на Фратон Парк или со Арсенал.Другото би требало да е полесно...Е сега со овие математики кој како ќе изигра ќе видиме.Астон Вила не е за потценување,исто и Виган се борат за Европа,Тотенхем да не зборуваме и тако даље.Имаме реални шанси за таа титулата конечно
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тачно.Јунајтед ќе киксне на Ривер сајт верувајте ми и на една домашна...Или Арсенал или Сити.А ние евентуалниот кикс најреално би можеле да го направиме или на Фратон Парк или со Арсенал.Другото би требало да е полесно...Е сега со овие математики кој како ќе изигра ќе видиме.Астон Вила не е за потценување,исто и Виган се борат за Европа,Тотенхем да не зборуваме и тако даље.Имаме реални шанси за таа титулата конечно
Вие кикснувате кај тие што се полесни затоа сеуште немам многу страв.
Инаку мило ми е што живна темава, штуро беше многу:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom