Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Аха........
Значи подруго ќе биде ако сме исто со титули, и самиот тоа го знаеш.
Ке го немате единствениот факт кој оди во ваша полза, а тоа е дека сте најтрофеен клуб. И не знам што мислеше со воа од вчера ли сум?
Значи да сумираме, човекот кој пред еден месец го пцуевте и сакавте да биде отпуштен сега е месаја и се радувате што ке остане уште 5 години. Priceless!!!
да тоа е единсвениот факт, кога некој клуб се мери дали е поголем. и тоа реков: ако е некакво мерило.
бидејќи според моето фудбалско сваќање барселона е клуб со поголема фудбалска вредност од реал, ама бројките тоа не го велат

никогаш не сум рекол ливерпул е најголем, едноставно е најтрофеен. или па сум рекол поголем е од манчестер, ама помал од баерн. тоа ми е за деца од 7 одделение.

за рафа, ако заслужи ќе го критикувам зошто да не. он ја води политиката на клубот кој го сакам, зошто да не го критикувам? да сум го пцуел, не знам ретко пцујам, ама па не ми е татко.
инаку еве ти го моето мислење за рафа, 08-12-05:
gerard напиша:
Бенитез е чудо од тренер. Погледнете што направи од Карагер. Под негово водсто Карагер напредуваше во кариера како никогаш пред тоа. Сега јас не се сеќавам на последната негова грешка. Ливерпул нема примено гол 5 утакмици. Хипија и пред тоа си беше добар. Истото е случај со Финан. Човек го направи. Рисе го помести напред по левата бочна позиција и одлично се снаоѓа. Ги донесе Чаби и Луис Гарсија и сега играта на Ливерпул е сосема друга. Секако дека Жерард е незаменлив во Лверпул, инспиратор и лидер на екипата, но мислам дека Луис и Чаби се фундаментот на Ливерпул.

Крауч, Мориентес и Сисе во шпицот се повеќе од доволно. За сите ќе има шанса и сите си ја користат. Затоа што човекот се вика - Бенитез. Според мене најдобриот фудбалски стратег денес
создаде столб на екипата од 5-6 играчи кој што кога дојде пред 5 години го немаше. ако се споредуват првите 5 години од водењето на рафа, и првите 5 од водењето на фергусон, и целата нивна трансфер политика, убаво се гледа на чија страна се бројките и успесите

ако си заинтересиран, бујрум, прочитај
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/NG163701090322-0825.htm
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Што им обраќате па вие внимание на нив. Им гори под газето па затоа дојдоа овде да тврдат некои работи од минатото. Терајте си вака вие, и ваша е титулата. Тешко кој оваа машина ќе ја сопре у следниве натпревари, а до крај дали ќе издржите вака незнам. Ипак среќно, и конечно да се израдувате на титула.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ај нека ви е честито победата против Астон вила
барвос ги согазивте:smir:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Па ако му даеле 100 милиони трансфер буџет сигурно немало да ги купи тие играчи, кај вас резервите ви се по 20 милиони купени и пак не ве бива
 
G

Gray Foxx

Гостин
да тоа е единсвениот факт, кога некој клуб се мери дали е поголем. и тоа реков: ако е некакво мерило.
бидејќи според моето фудбалско сваќање барселона е клуб со поголема фудбалска вредност од реал, ама бројките тоа не го велат

никогаш не сум рекол ливерпул е најголем, едноставно е најтрофеен. или па сум рекол поголем е од манчестер, ама помал од баерн. тоа ми е за деца од 7 одделение.

за рафа, ако заслужи ќе го критикувам зошто да не. он ја води политиката на клубот кој го сакам, зошто да не го критикувам? да сум го пцуел, не знам ретко пцујам, ама па не ми е татко.
инаку еве ти го моето мислење за рафа, 08-12-05:


создаде столб на екипата од 5-6 играчи кој што кога дојде пред 5 години го немаше. ако се споредуват првите 5 години од водењето на рафа, и првите 5 од водењето на фергусон, и целата нивна трансфер политика, убаво се гледа на чија страна се бројките и успесите

ако си заинтересиран, бујрум, прочитај
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/NG163701090322-0825.htm
Убаво мислење си створил али да речеш дека и пред Рафа, Карагер бил слаб не е фер. Отсекогаш играл убаво Карагер и давал се од себе.
А Улие го создаде костурот на тимот, Бенитес само си градеше дополнително.
Иначе Бенитез во првите 5 години најзначајна титула му е ЛШ, која мора да признаеме ја освои доста среќно, иако самото играње во финалето беше заслужено.
А Фергусон што морал да прави откако дошол на чело на Јунајтед, можеш да прочиташ и по енциклопедииве. Он не наследил тим кој скоро секоја сезона завршувал четврт или петти во лигата, наследил тим сличен како сега што е Фулам, кој се задоволувал со средина на табелата. Ја средил и академијата на Манчестер, ја сменил филозофијата,режимот на исхрана и тн. Не можеш да ги споредуваш првите 5 години на Ферги и Бенитез.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
леле не му враќајте веќе на овој Дено аман од него преку к*рот еј цццц неможе да сфати некој работи и само вергла тука едно исто.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Не да вергла туку ќе прегреј уште малце,како се запалил пишува ли пишува,појке време е кај нас одколку кај него
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
4estitki za pobedata 5-0 toa e stvarno nevideno, dosega ne sum videl gerard da promasi penal vo zivotot
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
4estitki za pobedata 5-0 toa e stvarno nevideno, dosega ne sum videl gerard da promasi penal vo zivotot
Во последно се подобри инаку порано најчесто од втора ги даваше, на одбиена.Фала за честитките.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
4estitki za pobedata 5-0 toa e stvarno nevideno, dosega ne sum videl gerard da promasi penal vo zivotot
хаха Џерард еднаш по едно важно промашување вети дека нема да шутира пенали но еве сега е непромашлив
 
T

the Carpenter

Гостин
Фала на услуга Ливерпулци.
Се надам дека и ние ќе ви завршиме работа во некоја друга прилика.:smir:
Te држам за збор. Кога ќе играте против дрвата на Олд Трафорд, бидете копија на она што се случи денес на Енфилд:smir:


Инаку, кога играат, играат. Страшен тим е Ливерпул. Изгледа Рафа им рекол на играчиве “што сакате, тоа правете..
Затоа вака играат, он не знае ваква игра да постави :))
како и да е, среќен сум што сега имаме повторно шанси за титула. Ова време Ливерпул секоја година влегува во форма, а да се надеваме дека Манчестер нема да излезат од оваа форма во која западнаа
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ми се допаѓа во каква форма сме,газиме се пред себе,ама битно е до крај да останеме,да не се усереме со некоја просечна екипа.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Мноооогу сме јаки алеееееооо многу сме јаки, Многуууу смее јааааки алеееоо многу сме јакииии!!!!

Само да не не стрефи пак некој малер пошто многу сме малер за такви работи вака на почетокот коа ни тргна се повреди прво Торес а после Џерард, е сега мислам дека нема кај да ни бегат!
 
T

the Carpenter

Гостин
Дечки, можит некој од вас случајно да се потруди да ги постира останатите утакмици на Ливерпул и на Гејчестер? да напрајме една анализа. Мислам дека потежок распоред имаа од нас...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
04 Apr, 2009 Fulham Barclays Premier гости
08 Apr, 2009 Chelsea Champions League Quarter Final
11 Apr, 2009 Blackburn Rovers Barclays Premier League дома
14 Apr, 2009 Chelsea Champions League Quarter Final
21 Apr, 2009 Arsenal Barclays Premier League дома
25 Apr, 2009 Hull City Barclays Premier League гости
02 May, 2009 Newcastle United Barclays Premier дома
09 May, 2009 West Ham United Barclays Premier League гости
16 May, 2009 West Brom Barclays Premier League гости
24 May, 2009 Tottenham Hotspur Barclays Premier League дома

ќе биде ризично со арсенал нормално дерби, но и они играат со нив, затоа таа не ја рачунам
мислам дека со вест хем и вест бромвич ако победиме последните две во гости, ќе биде 90% завршена работата, се разбира да не ја упрскаме пред тоа
манчестер има малку потежок распоред

би ми било криво, ама мислам дека лига на шампиони оваа година ќе биде супер тешко да се освои, така да би било корисно да се испадне од челзи, инаку дупло ќе си ја отежниме работата. после тоа ни иде барселона, која да не се лажеме тешко ќе ја поминеме. едноставно колку и да сме добри, факторот среќа нема да ни биде наклонет наредни евентуални 5 уткамици во ЛШ, значи треба да добиеме 5 дерби утакимици, а во такви натпревари нијанси решаваат, зависи од денот, среќата.. а влогот е голем.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom